Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Чи існує родове прокляття?
20.06.2012 17:02

Чи існує родове прокляття?Шановна редакціє, не могла не привернути увагу на те, що останніми днями по містах з’явилися афіші із закликом відвідати якийсь особливий молебень на зняття родового прокляття. Це дійство нібито відбуватиметься на початку липня в Києві за участі якогось «благословенного» пастора. Мені вже доводилося й раніше чути про існування родових проклять, прокльонів. Більш того, деякі навіть церковні люди радили мені особисто позбавитися цього прокляття, тому що воно на мені, мовляв, теж тяжіє. Я не знаю, як ставитися до цього: вірити чи не вірити, що з цим робити, якщо це насправді так.

З одного боку, немає підстав не вірити в те, що хтось з предків піддався магічній дії. У нашому роду постійно є хворі, страждаючі різними психічними розладами, неврозами; невдалі особисті життя, написані мов за одним сценарієм, хронічні жіночі захворювання, безпліддя, розпуста, ранні смерті дітей і чоловіків, спадкові ендокринні захворювання, складний характер у багатьох родичів тощо.

Деякі обізнані у цих питаннях люди стверджують, що родові прокляття не можна підчепити як нежить або грип. Просто колись у далеких предків відбулася негативна подія, яка через декілька поколінь, зростаючи мов сніговий ком, зруйнувала життя й нащадків. Родове прокляття спрямоване на знищення всього роду, воно передається впродовж багатьох поколінь, поки не досягне своєї головної мети – тотального знищення всіх членів вашого роду!

Мені радять звертатися до екстрасенсів, які нібито найбільш обізнані в таких тонкощах, радять йти до бабць. Але я хочу дізнатися, як ставиться до цієї проблеми Церква, що радить вона в таких випадках, якщо родове прокляття справді є.

Віра Петрівна, 48 років, м. Сміла

 

Відповідає протоієрей Олексій Лукаш, Смілянське благочиння

 

Таке поняття справді існує. Якщо хтось з рідних зробив в своєму житті важкий гріх, зло, то воно передається на декілька поколінь. І потрібно багато трудитися, молитися, щоб позбавитися від такого впливу. Тому раніше люди прагнули жити благочестиво з тим, щоб гріхами своїми не завдати шкоди собі і своїм дітям, внукам, правнукам і наступним поколінням, які за безтурботне, потворне і гріховне життя страждатимуть в майбутньому. До свого роду наші благочестиві предки ставилися дуже побожно, прагнули наповнити його благочестивими, чесними вчинками, святими справами, бути добросовісними людьми, щоб не піддавати небезпеці і неприємностям своїх нащадків.

Водночас віруючі люди своїм благочестям прагнули виправляти помилки, які здійснювали їх предки. Ось тому Православна Церква закликає нас постійно молитися про всіх своїх покійних родичів. Молячись за них, ми тим самим перериваємо ланцюжок спадкового гріха. Щоб не підпасти під вплив родового прокляття, потрібно жити по заповідях Божих, які ніколи не міняються – які б ситуації в нашому особистому житті або суспільстві не відбувалися. Якщо порушуємо їх – завдаємо шкоди собі, людям і навіть своїм майбутнім поколінням.

Свідоцтва досвідчених лікарів підтверджують істину, яка дуже добре відома в християнстві і яку можна виразити в словах: «гріхи батьків лягли на дітей». А щоб точніше зрозуміти сенс цих слів, можна навести приклад з життя святих отців.

Одного разу до преподобного Аммуна, знаменитого єгипетського подвижника, привели скутого ланцюгами отрока, що був скаженим, божевільним. Від нестерпного болю отрок всього себе покусав до крові. Святий Аммун, побачивши батьків нещасного хлопця, котрі прийшли просити про зцілення сина, покірливо сказав їм: «Що ви вимагаєте від мене те, що перевищує мої сили? У вас в руках знаходиться готова допомога. Винагородите вдову, у якої ви таємно закололи вола, і отрок ваш буде здоровий». Батьки негайно виконали те, що сказав преподобний, і отрок у цю ж мить зцілився.

Люди давно помітили, що діти повторюють своїх батьків не лише в добрих справах, але й в поганих, за рідкісним винятком, коли діти чинять опір неправді батьків і .таким чином змушують їх отямитися, приводять їх у храм Божий, до благочестя.

Можна навести багато прикладів, коли хвороби, що мають духовні причини, духовний характер, не виліковуються ніякими медикаментозними засобами.

Наприклад, приходить людина з хворобою печінки, проводять повне обстеження, але печінка виявляється абсолютно здоровою. Ніякі ліки не допомагають зняти біль. А коли людина проходить духовний курс лікування, передусім сповідь, Святе Причастя, соборування – хвороба проходить сама собою.

Якщо ми хочемо, щоб наші діти були духовно здоровими, необхідно зробити все можливе, щоб такими були і ми самі. Тоді над ними не тяжитиме ніяке прокляття за батьківські гріхи. Яблучко від яблуньки недалеко падає – це закон існування людської природи в нашому світі, а не якесь «покарання» або «помста» Бога. Доля, щастя, порятунок наших дітей залежать, перш за все, від нас, їх батьків. Якщо живемо в благочесті ми – благочестиво житимуть й наші нащадки.

Хочу застерегти й від спокуси звертатися по допомогу до так званих «обізнаних» людей, котрі користуються не законами християнського благочестя, а магією, окультизмом, «послугами» демонічних сил. Таких «порадників» сьогодні, на жаль, вистачає не лише в інтернеті, а й в церковному середовищі, серед людей, які, здавалося б, повинні мати духовний розум, а не розповсюджувати різноманітні забобони й плітки та й ще приховувати цю бісовщину балачками про святі ікони, свічки, особливі «молитви». Потрібно бути надзвичайно обережними, аби не накликати справді гнів Божий за відступ від усього того, що заповів нам Господь, Пречистою Кров’ю Якого ми викуплені від будь-якого прокляття.

 

Коментарі 

 
#7 Олег 17.09.2012 22:59
Психологи відкрили цікаві явища: доньки алкогоіків найчастіше виходять заміж за алкоголіків, хоча прагнуть нормального шлюбу (асортативність вибору), більшість гвалтівників були самі згвалтовані в дитинстві, або ж з них дуже знущались в сім"ї,якщо в сім"ї нема ладу між батьками -діти часто хворіють (психосоматика) ,отже гріх, на жаль згубно діє на нащадків, навіть без усякої містики...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#6 Олег 17.09.2012 22:50
Але є ще один спосіб передачі нещастя від батьків до дітей - виховання, приклад. Діти (а потім онуки)копіюють всі наші гріхи, вади характеру, аж бігом.
Також спадкуються деякі хвороби, особливо коли батьки палять чи пиячать.Чим не "прокляття"?
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#5 Олег 17.09.2012 22:49
Варто визначитися, що саме ми розумітимемо під поняттям "родове прокляття". Якщо в "екстрасенському " сенсі, то, скоріш за все, це марновірство. Втім, в Біблії є два різновида гріха котрі можно так назвати:перворо дний гріх ("проклята земля за тебе» (Бут.3:17)) і певна кара Господня на нащадків "...Не поклоняйся им и не служи им; ибо Я Господь, Бог твой, Бог ревнитель, за вину отцов наказывающий детей до третьего и четвертого рода, ненавидящих Меня, и творящий милость до тысячи родов любящим Меня и соблюдающим заповеди Мои."(Втор.5:9-10.)Це правило Господь відмінив в тому ж-таки Вітхому Заповіті: "В те дни уже не будут говорить: «отцы ели кислый виноград, а у детей на зубах оскомина»Иер.31:29, а первородний гріх змивається в таїні Хрещення.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#4 Олександр 17.09.2012 09:22
Ваш лозунг п. Olejyk в минулому році відзначив своє 50-річчя, але вже років 20 як він втратив свою актуальність. Тому що люди на досвіді кількох поколінь переконалися, що світле майбутнє, розраховуючи тільки на свої сили, не побудуєш. Не в космосі, а в своєму серці через віру та молитву вони знайшли Того, Хто може дати їм щастя та вічне майбутнє. Доказом тому є відроджені та новозбудовані храми та монастирі, які постають з руїн не за чиєюсь вказівкою згори, а тому що люди відчувають в тому реальна потребу. Та стоять вони не порожні, а наповнюються віруючими, які приносять Творцю покаяння за своє безбожне минуле та просять дарувати їм світле майбутнє.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#3 Olejyk 15.09.2012 09:18
В 21 веке, какое родовое проклятие, товарищи вы что, ещё скажите что есть баба ега и кщей бесмертный со змее горынычм. Это скорее метафоры и архаизмы, мы все с вами прикрасно знаем как далеко шагнула наука, медицина и по сему современному человеку верить в такое просто стыдно и такие вопроосы были бы уместны, при дореволюционном царизме, когда большая часть народных масс была малообразованна и погружена в пучину предрассудков и мракобесия, или у чукотских народов которым несколько тысячелетий дурили головы шашаны и колдуны, а люди им верили...
Но не сейчас, когда космические корабли иследуют просторы космоса, глубины океана и не кокого проклятия там не находили. Должна быть вера в себя, ибо каждый чек кузнец своего счастья и имеет на него право, не бояться не понятно чего, а прилогать все силы для строительства своего светлого будущего, своего счастья.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#2 Олександр 09.08.2012 16:25
Архимандриту Миколаю: Ви мабуть хотіли задати питання о. Олексію, автору статті? Я в коментарях двічі ставив питання священникам із складу творчого колективу цього сайту, але відповіді так і не дочекався. Відносно Вашого питання, поки Ви не отримали відповіді від автора, хочеться зазначити, що у згаданих Вами молитвах йдеться про "избавление грехов Святым Крещением" та "вольных и невольных грехов оставление", тобто гріхів самої людини, яку хрестять (якщо це дорослий) та первородного гріха. У статті ж йдеться про так званий родовий гріх, у якому людина не винна, але несе у своєму житті його наслідки (хвороби душевні та тілесні, якісь важкі життєві обставини, гріховні пристрасті та ін.)
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#1 архимандрит Николай 05.08.2012 23:46
о. Андрей, а как Вы прокомментирует е, в таком случае, молитвы из Таинства крещения "чтомые во осьмый день"? Очень интересно узнать Ваше компетентное мнение. С уважением.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1085
mod_vvisit_counterВчора2425
mod_vvisit_counterМісяць49224
mod_vvisit_counterЗа весь час3539819

Зараз онлайн: 32
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ