Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Можливість життя на інших планетах: чи не суперечить це біблійній правді?
01.12.2012 14:21

Можливість життя на інших планетах: чи не суперечить це біблійній правді?За повідомленнями преси та Інтернету, нещодавно космічний апарат NASA, що здійснив посадку на Марсі, нібито виявив там ознаки життя. Ця новина одразу обросла коментарями й прогнозами стосовно можливого контакту з позаземною цивілізацією. Більш того, найближчим часом нібито планується відрядити туди спеціальну експедицію астронавтів у кількості 10 осіб з метою ретельного вивчення можливості використання планети Марс для життя, аналогічного земному. Про нелічені випадки з'явлення так званих НЛО, контактів із прибульцями з інших світів годі й говорити: ця тема стала вже давно однією з найулюбленіших для багатьох журналістів і читачів – любителів різноманітних сенсацій.
Виникає питання: чи є подібні публікації й відкриття викликом суто православному уявленню про Всесвіт та нашу планету як виняткову, де життя створене Богом в особливий спосіб і незбагненний задум? Як поєднати усе це із твердженнями й навіть доказами про існування життя поза межами Землі?
Можливо, моя відповідь здаватиметься комусь надто категоричною, але одразу зазначу, що ці сенсації аж ніяк не відповідають Біблії та православному віровченню. Згадаймо Біблію. Там чітко зазначено, що ті ж самі закони, які діють на нашій планеті, діють і в усьому Всесвіті: «бо у Господа основи землі, і Він затвердив на них всесвіт» (1 Цар.2,8). Більш того, у Біблії зазначено, що у Бога є Свій особливий задум відносно кожного сузір'я, кожної зірки: «обчислює кількість зірок; усіх називає іменами їх» (Пс.146,4). Тобто все підкоряється єдиним законам Божественного плану, задуму стосовно створення Всесвіту. Знову цитуємо Біблію: «Так каже Господь, Котрий дав сонце для освітлення вдень, уставі місяцю и зіркам...» (Єр.31,35).
Цікаво, що деякі зі святих отців теж говорили про позаземне життя, але говорили не про як беззаперечний факт, але якусь мрію, що притаманна людським фантазіям знайти собі собратів по розуму. Ось як про це говорив, наприклад, святитель Феофан Затворник:
«Хоть Вы издавна содержите мысль о бытии разумных существ на других мирах и хотя она имеет много за себя, но все же она не выходит из области вероятных предположений... Сказать «есть» не имеете права, пока не удостоверитесь делом, что есть. Относительно тел небесных много имеется намеков, будто они обитаемы. Что удивительного, если они еще ждут своих обитателей, или их совсем там не будет: кто знает, чего хочет Господь относительно их! Надо бы побывать там, посмотреть и удостовериться делом – тогда, пожалуй, смело можно говорить, что «есть», а без того нельзя больше сказать, как «может быть».
Тому в богословській літературі немає жодного ствердження про неодмінність життя на інших планетах, як у цьому нас намагаються переконати фантасти та любителі неперевірених гарячих сенсацій.
Земне життя є винятковим за своїм Божественним промислом, передусім задум спасіння людства від прокляття гріха, яким були поневолені наші прабатьки. Церква співає: «Пришел еси от Девы, не ходатай, ни Ангел, но Сам, Господи, воплощься». Тобто припустити, що наш Господь і Спаситель приніс Себе у Жертву десь іще, на якійсь іншій планеті, було би проявом нашого невір'я в Євангеліє.
Узагалі, людський розум надто обмежений, щоби зі стовідсотковою впевненістю говорити про наявність якогось життя на інших планетах. Тим більш – вдаватися до припущень про те, що, мовляв, саме там, на інших планетах, живуть душі спочилих землян, що саме ці планети, визначені Творцем для подальшого життя тощо. Те, що ми мусимо знати для повноти християнського життя і спасіння, нам відкрито через Старий та Новий Заповіти, а намагатися зазирнути туди, що знаходиться за межами нашого земного розуму, не є побожною справою. У разі потреби Господь нам відкриє все, що є таїною створення Всесвіту. Православна людина не повинна захоплюватися ідеями, які нам підсовують фантасти, так звані уфологи, самозвані «пророки», екстрасенси та «прозорливці».
Надзвичайно обережними слід бути й відносно фактів так званих НЛО, полтергейсту тощо. Усе це є ні чим іншим, як матеріалізацією бісівської містики в сучасних умовах, що відповідає рівню сучасних знань та інтелекту людей. Якщо нашим предкам ці явища матеріалізувалися у вигляді водяників, русалок та інших казкових істот, то тепер це – інопланетяни. Якщо раніше баба Яга літала в ступі, то нині ця «публіка» гасає на НЛО. Вірити в цю нісенітницю, тим більш прагнути вийти на контакт з «прибульцями» - значить свідомо вступити в спілкування з демонічними силами, які намагаються щосили звабити, як застерігає Святе Письмо, навіть «обраних».

Протоієрей Олексій Лукаш, м. Сміла

 

Коментарі 

 
#1 Максим 03.12.2012 21:35
А цікава цитата із Феофана Затворника! Він, по суті, благословив космічні польоти: "Надо бы побывать там, посмотреть...". Можна було б космонавтам взяти його собі за святого покровителя.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2567
mod_vvisit_counterВчора2495
mod_vvisit_counterМісяць77091
mod_vvisit_counterЗа весь час3479604

Зараз онлайн: 33
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ