Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Спроби обмежити УПЦ в духовній опіці військовослужбовців — це порушення конституційних прав громадян України
20.02.2017 11:52

Спроби обмежити УПЦ в духовній опіці військовослужбовців — це порушення конституційних прав громадян УкраїниУ Черкасах військовослужбовців позбавили можливості отримувати духовну опіку. Вперше з часів періоду радянських гонінь храм при військовій частині вирішили закрити, а не побудувати. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Свою стурбованість таким ініціативам адміністративного апарату при Міністерстві оборони висловили відразу ж у Душпастирській раді при Міноборони.
Як повідомили у Синодальному відділі УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, Міністру оборони вже надіслано відповідний лист.
«Представники різних конфесій підтримали нас і висловили свою стурбованість тим фактом, що в період введення капеланства в Україні у військових частинах почали закривати храми, — зазначив заступник голови відділу архімандрит Лука (Винарчук). — Це що ж виходить, однією рукою ми будуємо, а іншою руйнуємо? При тому, руйнуємо те, що було багатьма роками напрацьовано. Адже храм обладнати у військовій частині — це робота не одного дня. Якщо священик вже багато років там служить, це означає, що у нього є авторитет серед військовослужбовців, йому довіряють».
На початку лютого 2017 року громада храму мученика Іоанна Воїна, що розташований у військовій частині Черкас, отримала лист від Квартирно-експлуатаційного відділу при Міністерстві оборони, в якому повідомлялося, що дане управління в односторонньому порядку розриває договір оренди й вимагає протягом 30 днів звільнити приміщення. У листі вказали, що «у зв'язку з настанням особливого періоду в Україні» приміщення необхідно «для використання за призначенням».
Як розповів настоятель протоієрей Олександр Смик, храм діяв на території військової частини десять років в спеціально переобладнаному руками самих солдатів приміщенні казарми, яке у свій час призначалося для знесення.
«Ініціатором створення храму при частині став колишній командир полковник Валерій Седлецький. Спочатку він мене запрошував для духовних бесід з солдатами. Одного разу полковник попросив відслужити молебень і окропити їдальню. Через пару місяців він підходить і каже: "Ви знаєте, батюшка, а я побачив, що тільки у вас благодать". Його вразило те, що після освячення, вода в акваріумі, який стояв у їдальні, залишалася чистою увесь цей час. "До мене приходили священики різних конфесій, пропонували свої послуги, але я нічого не відчув і не побачив в них". Так він почав приходити до віри сам, потім поїхав у Почаїв і незабаром вирішив обладнати в частині храм. Він розповів мені, що йому з'явилася Богородиця і сказала побудувати Їй храм. "У мене є одна казарма, яку потрібно списувати й зносити, але я хочу обладнати в ній приміщення під церкву, допоможете?". Так, після отримання благословення у владики Софронія, зусилями полковника, офіцерів, солдатів і вірян буквально за пару місяців був створений храм в ім'я мученика Іоанна воїна. То був період, коли вся частина ходила на богослужіння, в хорі співали самі солдати».
З часом ситуація трохи змінилася. Все залежить від командира, вважає отець Олександр. Теперішній командир частини не особливо релігійний, але ніяких конфліктом з ним не було, а навпаки: «Все було настільки добре, командир з задоволенням приймав освячення техніки, благословення для солдатів. І Господь беріг усіх».
На думку настоятеля, вказівка про закриття храму прийшла від вищого керівництва, можливо під тиском інших конфесій, які зараз, як і багато років тому, намагаються «нав'язати свої релігійні послуги». Своє хвилювання з приводу цього факту священик не приховує.
«Річ у тім, що, займаючись політикою, люди часто не думають про тих, кого вони позбавляють допомоги Божої. Ви, знаєте, багато хлопці перед вирушенням в АТО приходили за благословенням — вони всі як один повернулися. Нещодавно командир однієї роти прийшов і каже: "батюшка, я щоразу привозив з собою «двохсотих», а зараз, спасибі Вашим молитвам, жодної людини не втратив — всі живі, здорові". Це радісно. Вони це все бачать, але тільки чи бачать це інші, чи хочуть бачити?».
У Військовому відділі підкреслюють, що це вже не перша спроба позбавити УПЦ можливості опікуватися українськими військовослужбовцями.
«Перед новим роком прийшов рапорт від військового священика Житомирської єпархії про те, що новий начальник військового інституту імені С. П. Корольова, під приводом інвентаризації та фінансового розслідування щодо будівництва храму на території інституту, закрив церкву і заборонив доступ священику та віруючим курсантам. З проханням розглянути цю справу і питанням "чому під час розслідування не можуть відбуватися богослужіння в храмі" ми звернулися до Міністра оборони. Але на даний момент все залишилося як є, храм закритий. Потрібно відзначити, що в цей період стався суїцид одного із співробітників інституту — і ми, як священики, задаємо собі питання — а чи можна було уникнути цього горя, якби був відкритий храм і духівник знаходився на території навчального закладу?», — зазначає отець Лука (Винарчук).
Ще одна спроба закрити храм Української Православної Церкви була рік тому в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Як повідомляють у Синодальному військовому відділі, аргументами керівництва ліцею були шаблонні звинувачення, а священикові, корінному киянину, пастирю, який багато років духовно опікував Союз кадетської співдружності, тоді вказали на вокзал у напрямку Росії. Завдяки особистому втручанню в безглузду ситуацію голови військового відділу митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, за підтримки Душпастирської ради при Міноборони, питання було врегульовано. Але, за відомостями очевидців, начальник ліцею дав доручення офіцерам стежити за тим, щоб жоден ліцеїст не заходив у свята до церкви УПЦ. Керівництво навчального закладу воліє відправляти своїх ліцеїстів до розкольників, храм котрих також розташований на території.
«За найскромнішими даними — кожен третій військовослужбовець є парафіянином нашої Церкви. Говорити про те, що Українській Православній Церкві не місце у війську і перешкоджати Її пастирській місії — це порушення конституційних прав на вільне віросповідання громадян України, — підкреслює архімандрит Лука. — Про яке демократичне суспільство ми можемо говорити, про які європейські стандарти в таких умовах? Хіба Конституція не гарантує кожному військовослужбовцю вірити і ходити в ту Церкву, в яку він вважає за необхідне?».
Дискредитувати священнослужителів і саму Українську Православну Церкву в очах громадськості особливо завзято намагаються представники «Київського патріархату». Вони всю свою енергію спрямовують на те, щоб розпалити справжню міжконфесійну ворожнечу. Особливо небезпечно привносити такі настрої у військове середовище, вважають в УПЦ.
«Адже мова йде про людей, які тримають у руках зброю. Розпалювати міжконфесійну ворожнечу у військовому середовищі — неприпустимо!» — попередив владика Августин на останньому засіданні Душпастирської ради, яка проходила 16 лютого.
Під час зустрічі представники «УПЦ КП» виступили з ультиматумом до членів Ради, зажадавши вилучити Українську Православну Церкву з дорадчого органу. Після того, як таку вимогу було відкинуто, розкольники демонстративно покинули приміщення.
Ініціатива розкольників обмежити доступ капеланів УПЦ до військових не знайшла підтримки у громадськості й минулого року.
І це не єдиний приклад спроби тиску представників з «УПЦ КП». Скандал так звані священики «Київського Патріархату» вчинили і у перший же день курсів, які проводили канадські фахівці у Львові. Вони точно так само як і їхній керівник заявили, що не можуть перебувати в одній групі разом з представниками УПЦ. Така поведінка вразила канадських фахівців. Адже, існують суворі міжнародні норми про капеланство, згідно з яким з армії виключають, позбавляючи всіх привілеїв і звань, за будь-який прояв нетерпимості і ворожнечі щодо інших конфесій.
Відповідаючи на звинувачення, висунуті під час Душпастирської ради розкольниками, митрополит Августин чітко сказав, що їхня позиція шкодить капеланству. «Ви намагаєтеся порушити не наші права, а права солдатів. Позиція «Київського патріархату» у веденні капеланства не може бути визначальною тому, що це функція Держави. Держава визначає, представники яких конфесій повинні займатися військовим капеланством».
Як прокоментував ситуацію секретар Синодального військового відділу Юрій Олексійович Валігурський, ніяких реальних причин, які могли б стати приводом для Міністерства оборони, щоб виключити УПЦ зі списку конфесій, що духовно опікують військовослужбовців, немає.
«Є затверджене положення Міноборони «Про службу військового духовенства», згідно з яким до середини року планується укомплектувати штатні посади військових капеланів священиками тих конфесій, представники яких служать у Збройних Силах без винятку. Все, що робиться зараз з боку «Київського патріархату» — це просто спроби натиснути на Міністерство оборони».
Такі спроби витіснити найбільшу конфесію України з військового середовища виглядають, як бажання зайняти позицію єдиного релігійного лідера. Перспектива порушити конституційні права кожного третього військовослужбовця та отримати в релігійні лідери пастирів, які свою діяльність будують далеко не на християнських принципах, навряд чи може приваблювати українців, вважають у Військовому відділі УПЦ.
«Ми підняли це питання на Душпастирській Раді і попросили про зустріч з Міністром оборони, під час якої хочемо обговорити нагальні питання, пов'язані з введенням капеланства, а також — окремі випадки дискримінації нашої Церкви в армії», — зазначив архімандрит Лука.

 

На фото: священик-волонтер Миколай Середич зі Сміли в зоні АТО з гуманітарним вантажем для українських воїнів.

 

http://news.church.ua/2017/02/20/sprobi-obmezhiti-upc-v-duxovnij-opici-vijskovosluzhbovciv-ce-porushennya-konstitucijnix-prav-gromadyan-ukrajini/

 

Коментарі 

 
#13 keleynik 18.03.2017 13:38
Цитую Протодиякон Іоанн:
Владика Павло НЕ СЛУЖИТЬ там молебнів, дивіться уваніше інтерв'ю а не розводьте тролінг

вибачте, у мене немає можливості переглянути відео, а зі статті зробив неправильний висновок
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#12 Протодиякон Іоанн 17.03.2017 19:24
Владика Павло НЕ СЛУЖИТЬ там молебнів, дивіться уваніше інтерв'ю а не розводьте тролінг
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#11 keleynik 17.03.2017 13:16
Цитую Протодиякон Іоанн:
..Та і хотілось би побачити реакцію КП-шників коли б ми прийшли до них в Малу Софію яку їм дали на території заповідника і стали б служити молебень..
Оказывается, владыка Павел (наместник Лавры) иногда служит молебны во Владимирском соборе УПЦ КП. "Я бываю во Владимирском соборе, — сказал он. — Приглашают: "Владыка, послужите молебен". Я хоть плохо одет, но хорошо воспитан. Я знаю свое место. И придя в храмы, которые не принадлежат нам, я никогда не позволю себе делать бесчинства — обзывать кого-то какими-то словами".
religion.in.ua/.../...
Конечно, чтобы не было никаких отрицательных реакций, лучше делать всё с разрешения хозяев храма, а не спонтанно... Думаю, что урок из этого УПЦ КП извлечёт.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#10 Протодиякон Іоанн 17.03.2017 11:22
Келейник прямо цитує "митрополита" КП один в один. Якщо так, то чому вони так рвуться у військо, чи "владика" не чув про когнітивний дисонанс?
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#9 Протодиякон Іоанн 17.03.2017 11:17
Що до інциденту у Лаврі то дуже прикро що ті хто ніби-то хоче об'єднання так себе ведуть. Що стосується Успенського собору, то він переданий саме Лаврі і до музею не має відношення. Чому згадані активісти не пішли у Всіхсвятській на економічній брамі, чи Троїцький надвратний які повністю належать музеєві. Та і хотілось би побачити реакцію КП-шників коли б ми прийшли до них в Малу Софію яку їм дали на території заповідника і стали б служити молебень. Це б піднялось стільки смороду із звичними для таких гидот кліше. Чи прийти у Золотоверхий монастир який також входить у заповідник. Але це на їхній совісті, хоча про що я кажу. Там совість ще у 3-ому класі на булочку обміняна:)
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#8 людмилаС 14.03.2017 11:50
ВИДЕО 11 березня 2017- Сьогодні на Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник приїхали подивитися близько 200 волонтерів. Під час відвідування Успенського собору вони попросили січового священика отця Димитрія помолитися за Україну, українців і воїнів, які захищають її. Все, включаючи служителя, сильно хвилювалися, оскільки цей момент можна назвати історичним.
patrioty.org.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#7 keleynik 06.03.2017 14:50
"Что за слово такое война?" ВИДЕО. Автором цих рядків є боєць 36 окремої бригади морської піхоти Олександр Вознюк. Цей вірш він присвятив своєму товаришу Юрію Загребельному, що загинув у зоні АТО.... Сам Вознюк Олександр Юрійович загинув 02 березня 2017р., в районі Маріуполя, підірвавшись на міні. Військовослужбо вець 36-ї окремої бригади морської піхоти. Виріс в родині священника...
www.youtube.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#6 матрона 05.03.2017 21:48
продолжение
Председатель облсовета подчеркнул, что остается верен той Церкви, в которой его крестили, венчали, в которой он причащается. «Если я буду менять свои религиозные взгляды в зависимости от политических процессов в мире и взаимоотношений с различными государствами, то это будет не вера, а дань моде. Но вера – это мое внутреннее глубокое ощущение, и я крепко стою на позициях канонической Православной Церкви».
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#5 матрона 05.03.2017 21:46
это подвиг или исповедничество ??...

Председатель Черкасского областного совета Александр Вельбивец во время сессии 3 февраля сказал, что скорее откажется от должности, чем изменит своей вере. Об этом он заявил, отвечая на вопрос депутата от ВО «Свобода» Владимира Зуенко, почему он поддерживает Украинскую Православную Церковь
«Как должностное лицо я не отдаю никаких предпочтений какой-либо из конфессий, – отметил Александр Вельбивец. – Никаких! Но как гражданин я имею право по Конституции решать, прихожанином какой Церкви, какой конфессии я должен быть. Самое главное – то, чтобы в моей душе была вера в Господа», – сказал он.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#4 keleynik 02.03.2017 11:13
Відповім Протодиякон Іоанн цитатою:"...Вимушений засмутити УПЦ (МП), але до лав ЗСУ людина іде не для того, аби задовольняти свої релігійні потреби. А для того, щоб виконувати свій військовий обов’язок захищати Батьківщину. ...Зараз існує безліч комунікативних засобів, завдяки яким можна спілкуватися зі своїм духовним пастирем. Тобто, ніхто не заважає військовим реалізовувати свої релігійні потреби так, як це вони звикли робити в мирний час, на мирній території та за межами режимного об’єкту (військової частини). Але треба розуміти, що перебування на режимному об’єкті під час війни накладає свої обмеження на задоволення певних потреб, в тому числі і релігійних."
Цікаво, що в Естонії, з якою Росія НЕ воює, в армію допускають капеланів тільки Константинополь ського патріархату, а Московського-не допускають.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні293
mod_vvisit_counterВчора1082
mod_vvisit_counterМісяць22235
mod_vvisit_counterЗа весь час2591178

Зараз онлайн: 18
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ