Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Послання Блаженнiшого Митрополита Київського i всієї України Онуфрія до пастви Української Православної Церкви з нагоди Прощеної неділі та початку Великого посту
24.02.2017 08:16

Послання Блаженнiшого Митрополита Київського i всієї України Онуфрія до пастви Української Православної Церкви з нагоди Прощеної неділі та початку Великого посту«Царство Боже силою здобувається,
і хто докладає зусилля, здобуває його»
(Мф. 11:12)

Возлюблені у Христі брати i сестри!
Вітаю вас з Прощеною неділею та прийдешньою Великою Чотиридесятницею!
Ми вступаємо у Великий пiст – найважливiший та найдавнiший з ycix багатоденних постiв. Великий пiст – це спасительний перiод пiдготовки до найвеличнiшої подiї – зустрiчi Воскреслого Господа нашого Iicyca Христа. Великиий піст – це особливий час служiння Богy ближнiм. Це час для покаяння i для активної боротьби зi своїми грiхами та пристрастями. Господь наш Iicyc Христос вказав нам на значення посту, сказавши, що зла сила виганяється тiльки молитвою i постом (див. Мф. 17:21). Тому Biн Сам постився в пустелi, здолавши вci спокуси, якi пропонував Йому диявол.
Перш нiж увiйти у Великий пiст, Свята Цepквa встановила особливий День, коли кожен з нас вiд щирого cepця, у дусi любовi повинен попросити пробачення у своїх рiдних та близьких, а також в ycix, хто нас оточує. Нам треба навчитись прощати. Це нелегка праця, яка потребує багато сил. Святi Отцi вчать, що злобу людей треба перемагати не ворожнечею, не гнiвом чи ненавистю, не помстою або вiдповiддю образою за образу, а християнськими кротостю та терпiнням.
Святитель Iнокентiй Херсонський, розмiрковуючи над значенням Великого посту, зазначає, що у цей перiод кожному необхiдно зробити усе можливе для звiльнення наших душ та сердець вiд грiховної отрути. За цей час, за словами святителя, усi ми повиннi старанно заглибитися у своє життя та coвіcть i якомога скорiше зiйти з неправильного шляху, який веде у пекельну прірву. Сенс Великого посту полягає не тiльки в утриманнi вiд їжi, а саме в удосконаленнi нашої любовi до Бога i ближнiх, оскiльки саме на любовi фундуються yci християнськi чесноти.
Iгнорування роботи над собою та над cвоїм внутрiшнiм cвітoм, без cyмнівy, призводятъ до втрати душевного миру та спокою, що має вплив i на вcix оточуючих. Ми з болем у серцi вже тривалий час спостерiгаємо, як не вщухають бойовi дiї на Сходi України. Усе це яскраво свiдчить про вiдсутнiсть любовi та порозумiння мiж нами. Ми не перестаемо щодня просити у Всемилостивого Творця змилуватись над нами та низпослати мир нашiй багатостраждальнiй Батькiвщинi. Ми також просимо i вcix, вiд кого це залежить, стати на стежину добра та зробити усе можливе для настання миру в Укpaїнi. Прощена недiля – саме той день, коли це можна i потрiбно зробити.
Просимо Бога, щоб цей Великий пiст став тим перiодом, коли ми через пiст та молитву очистимось вiд усiлякої грiховної скверни, пробачимо один одного, принесемо Богу щиросердне покаяння i наповнимо нашi душi та серця миром i любов'ю до Бога та ближнього. Тiльки так ми зможемо повернути мир і Боже благословення нам i нашiй Україні.
Возлюбленi у Христi! Господь дарував нам пiст, тому що постом пробуджується i очищається людський дух та відновлює свою владу над тiлом. Молитвою, постом, поклонами та відвідуванням храму ми зуміємо досягти поставленої мети викорiнення згубних проявiв душi i стяжання християнських чеснот.
На завершення, вже за традицiею, благословляємо вiрним нашої Української Православної Церкви протягом всього перiоду Великого посту кожен день прочитувати по однiй главi зi Святого Євангелiя. Цe буде нашим посильним подвигом та жертвою перед Богом для настання довгоочiкуваного миру на нашiй Українськiй землi. Нехай Господь благословить нашу землю i ycix нас!
«Благодать Господа нашого Іісуса Христа, і любов Бога Отця і єднання Святого Духа з усіма вами. Амінь» (2 Кор. 13:13).

+ ОНУФРІЙ,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви

 

http://news.church.ua/2017/02/22/poslannya-blazhennishogo-mitropolita-kijivskogo-i-vsijeji-ukrajini-onufriya-do-pastvi-ukrajinskoji-pravoslavnoji-cerkvi-z-nagodi-proshhenoji-nedili-ta-pochatku-velikogo-postu/

 

Коментарі 

 
#1 LKS 24.02.2017 11:25
Феофилакт Болгарский: «Если, говорит Писание, ты, обиженный, будешь иметь как мытаря и язычника того, кто поступил с тобой несправедливо, то таковым он будет и на небе. Если же ты разрешишь его, то есть простишь, то он будет прощен и на небе. Ибо не только то, что разрешают священники, бывает разрешаемо, но и то, что мы, когда с нами поступают несправедливо, связываем или разрешаем, бывает связываемо или разрешаемо и на небе». И Ориген: «Поэтому он (обидчик), связанный и осужденный им (обиженным), остается связанным, и никто на небе не отменит решения связавшего»
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні821
mod_vvisit_counterВчора3215
mod_vvisit_counterМісяць67236
mod_vvisit_counterЗа весь час3130352

Зараз онлайн: 33
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ