Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Голова Відділу з питань охорони здоров'я УПЦ звернувся до віруючих щодо загрози пандемії коронавірусу: Ми очікуємо на офіційне рішення Священного Синоду з цього питанню
18.03.2020 09:32

Звернення
митрополита Львівського і Галицького Філарета
Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я і пастирської опіки медичних закладів щодо загрози пандемії коронавірусу COVID-19 в Україні
17 березня 2020 року

Дорогі браття і сестри, шановні українці! Багатьох народів і країн світу торкнулась серйозна хвороба – коронавірус COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров'я України, станом на 17 березня 2020 року, в світі зафіксовано близько 170 000 випадків захворювання, в Україні – 7 випадків.
Попри невелику кількість хворих в Україні, як керівник департаменту Церкви з питань охорони здоров'я і пастирської опіки медичних закладів, я закликаю Вас з усією відповідальністю поставитися до заходів профілактики цього захворювання, адже, як показує практика інших країн, від цього дійсно може залежати наше життя і життя наших близьких.
За даними ВОЗ Коронавіруси відомі світу вже давно, але COVID-19 є новим тому, що він мутував, прийшовши від кажанів. Його симптоми схожі з попередніми, але головною відмінністю є довший інкубаційний період – до 14 днів і навіть можливо до 27. Тому наразі вкрай необхідно зменшити кількість будь-яких зустрічей з колегами і друзями. Особливо рекомендується уникати контакту з людьми похилого віку. Намагайтесь бути вдома і без особливої потреби нікуди не виходити.
Ризик смертності для чоловіків становить майже 5% (для тих, хто палить – більше), для жінок – близько 3%. Діти це захворювання переносять легше, а от літні люди і люди з хронічними захворюваннями знаходяться в зоні ризику.
Зважаючи на особливості можливого поширення цього коронавірусу, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує багато засобів профілактики.

Хочу ще раз на них наголосити:

Слід часто мити руки та обробляти їх дезінфікуючими засобами;
Під час кашлю та чхання треба прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку після використання варто негайно викинути та помити руки;
Необхідно уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель.
Якщо людина має підвищену температуру тіла, кашель та утруднене дихання, їй слід якнайшвидше звернутися до лікаря та повідомити йому попередню історію своїх подорожей.
Відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, слід уникати контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами.
Неможна споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
До цього переліку можна додати практичні рекомендації багатьох лікарів світу, які стурбовані і хочуть допомогти людям, а саме:
Слід уникати такого засобу привітання, як рукостискання і замінити його на кивок головою.
Торкатися вимикачів світла, кнопок ліфта, ручок дверей або інших поверхонь загального користування.
Відкривати двері треба без прямого контакту з ручкою, а краще - в рукавичках

Братися за ручку дверей можна тільки тоді, якщо немає іншого способу їх відкрити, але після цього ретельно обробити руки.
Треба використовувати дезінфікуючі серветки в магазинах – протирати ручки дверей і ручки дитячого сидіння в продуктових візках. А взагалі по можливості треба обмежити перебування в великих торгових центрах.
Бажано тримати пляшку з дезінфікуючим засобом біля кожного входу в ваш будинок і в автомобілі, та користуватися ними щоразу, коли ви повертаєтеся додому з будь-якого місця, де були інші люди.
Треба мати одноразові хірургічні маски і використовувати їх, щоб не доторкнутися до носа, адже це основний спосіб, яким цей вірус може заразити ваш організм. Маска не запобігатиме потраплянню вірусу при прямому чханні в ніс або рот, але вона захистить вас від дотику до носа або рота. Важливо використовувати окуляри.
Дезінфікуючі засоби для рук повинні бути на спиртовій основ і містити більше 60% спирту, щоб бути ефективними.
Для блокування розмноження коронавіруса (і більшості інших вірусів і бактерій) в горлі і носоглотці та очах треба використовувати дезінфікуючи аерозолі і краплі в очі.
Ураховуючи особливості своїх регіонів ієрархи Помісних Православних Церков приймали різні рішення, стосовно відповідних дій і змін у богослужбовому житті дорученої їм пастви. Ми також очікуємо на офіційне рішення Священного Синоду Української Православної Церкви по цьому питанню.

Як архіпастир вже зараз наведу рекомендації, щодо поведінки у храмах під час карантинних заходів, які вже багато ієрархів озвучили своїм парафіянам і прийняли до виконання:

Парафіянам, які відчувають первинні ознаки будь-якого респіраторного захворювання, потрібно утриматися від відвідування храму і участі в богослужіннях. В цьому випадку обмеження у відвідуванні богослужінь буде подвигом заради ближнього, а не слабкістю, оскільки це жертва заради ближніх, їхнього життя і здоров'я.
Людям похилого віку, особам з хронічними захворюваннями, а також парафіянам з маленькими дітьми треба зважити на ризики, пов'язані з перебуванням на загальних богослужіннях.
Слід утримуватися від цілування святинь (Хреста, Євангелія, Чаші, ікон та ковчегів з мощами), замінивши його поклоном, у тому числі під час сповіді.
Необхідно утримуватися від цілування руки, коли беремо благословення у священнослужителів, а також під час помазання.
Для запивки після Причастя використовуються одноразові стаканчики або (за грецькою традицією) можливо споживання виключно святого антідору.
В разі поширення вірусу в регіоні, під час карантинних заходів можна утриматися від індивідуальної сповіді, а використовувати загальну виключно в разі духовної необхідності спілкуватися зі священником віч навіч.
Під час богослужіння за сприятливих погодних умов рекомендується перебувати на церковному подвір'ї, де відбувається трансляція богослужіння.
Після Літургії та інших богослужінь Хрест для цілування вірним не дається.
Під час проведення Таїнства соборування, використовуємо одноразові ушні тампони. Для окремої людини беремо окремий тампон, якій після помазання збирається в окремий пакет і потім зпалюється, також зпалюються і серветки, якими людина протирає єлей. Отже, сім помазувань – сім окремих тампонів для кожної людини. Ця практика має стосуватися і помазання під час полієлею.
При зустрічі в храмі слід вітатися один з одним на відстані. За бажанням можна використовувати медичні маски.
Після завершення богослужінь старатись, не затримуючись, розійтися по домівках.
Священнослужителям необхідно приділити особливу увагу заходам обережності і епідеміологічної безпеки в храмах. Важливо дотримуватися рекомендацій щодо обробки дезінфікуючими засобами ікон та інших поверхонь, з якими людина має прямий контакт, як можна частіше провітрювати приміщення храму.
Беручи до уваги все те, що стосується теми Святого Причастя, ми повинні пам'ятати, що Святі Тіло і Кров Господні надаються нам задля зцілення душі й тіла, і спекулювати або маніпулювати цим питанням ніяк не можна. В разі глибокого розповсюдження вірусу з цього питання нам слід діяти відповідно рішень Священного Синоду.

Це те, що стосується практичної сторони цього питання. Але тут є й інша дуже важлива сторона – складова духовна.
Як православний архіпастир я звертаюся до вас з проханням: наскільки б складною не виявилася ситуація з цією хворобою, давайте пам'ятати, що, перш за все, ми – вірні Христової Церкви, наші життя перебувають у руках Божих.
Відтак, стримаємо свої страхи, не будемо впадати в паніку, а покладемося цілковито на всесильну волю Божу та будемо виконувати те, що залежить особисто від кожного з нас, для того, щоб унеможливити, або максимально применшити ризики захворіти як для себе, так і для наших ближніх.
Тобто, ми маємо бути не лише свідомими християнами, а й свідомими громадянами. Я закликаю всіх нас чітко дотримуватися первентивних рекомендацій, які надало Міністерство охорони здоров'я, спираючись на висновки фахівців в області мікробіології, вірусології та епідеміології. А також карантинних заходів, що запроваджують державні і місцеві органи самоврядування, для припинення розповсюдження вірусу.
Не піддавайтеся зневірі та пригніченості. Закликаю вас словами апостола і євангеліста Луки «завжди молитися і не занепадати духом» (Лк. 18, 1). Будьмо свідомими того, що все відбувається з волі Божої, нам посилається таке випробування, і ми маємо гідно його подолати.
Тому не будемо нарікати, а подякуємо Богові за всі випробування і скорботи, як за нагоду довести, що ми є справжніми учнями Христовими. Ми віримо, що Він не залишить нас, адже, за словами св. апостола Павла, які він адресував церкві Коринфу: «вiрний Бог, Який не попустить вам, щоб ви були спокушенi бiльше, нiж можете, але разом із спокусою дасть i полегшення, щоб ви могли перенести» (1 Кор. 10, 13).
Прошу вас розсудливо ставитися до тих повідомлень, щодо пандемії, які поширюються ЗМІ, тому що часто вони навмисне провокують паніку, а люди, які піддалися їй, втрачають духовний спокій, здоровий глузд і адекватне сприйняття подій, що відбуваються.
Натомість, закликаю поширювати правдиву, корисну інформацію, щоб якомога якісніше застосувати профілактичні заходи і заходи епідеміологічної безпеки.
Закликаю на всіх Боже благословення.
Хай Господь береже Україну і український народ!

+ ФІЛАРЕТ,
Митрополит Львівський і Галицький,
Голова Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я
і пастирської опіки медичних закладів

 

church.ua

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1403
mod_vvisit_counterВчора2397
mod_vvisit_counterМісяць30672
mod_vvisit_counterЗа весь час3743894

Зараз онлайн: 29
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ