Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого Софронія, Митрополита Черкаського і Канівського, православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархії
03.01.2019 08:23

РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого Софронія, Митрополита Черкаського і Канівського, православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархіїУЛЮБЛЕНІ У ГОСПОДІ ОТЦІ, БРАТТЯ ТА СЕСТРИ!

Ось і прийшло світлозарне свято Різдва Христового, знову розкривається небо над землею, знову лунає ангельське славослів'я, яке сповістило світу «радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель» (Лк. 2, 10-11).
Для християнина народження Бога у плоті є найважливішим моментом історії спасіння людства від прокляття першого гріхопадіння. Бог відкрився Авраамові, обрав собі народ, дав Закон Мойсею, щоби виконати Своє Одкровення у Христі, Який не тільки завершує стару, але одночасно і починає нову історію. Втілення Сина Божого для християнина є ключем його віри. Без Боговтілення немає й воскресіння у плоті. Без Боговтілення немає людині спасіння. Святитель Афанасій Олександрійський говорить: «Ми — причина Його прийняття людської подоби і для нашого спасіння у Своїй великій любові Він і був народжений і з'явився в людському тілі». Бог принижує Себе, стає служителем людству. Його єдине бажання – це повернути людину до справжнього Життя, повернути людині втрачену надію в Любові, яка його створила.
Тому, людина, як б не була тяжко грішна перед Богом, як би не принизила себе беззаконними діяннями й пороками, з моменту втілення Сина Божого не повинна впадати у відчай. Адже через покаяння, і прагнення до Царства Небесного і через глибоку свою віру в милосердя Боже,кожен з нас повертається в обійми свого Отця Небесного, Який заспокоїть, і наповнить нас Своєю благодаттю і світлом.
Примножилися наші скорботи, але є у нас і розрада, є і радість серед скорбот. Це розрада від Бога — тиха, спокійна радість, якою зараз сповнена будь-яка віруюча душа, радість, якої ніхто і ніщо не може від нас забрати, яку жодна скорбота не може затьмарити, «бо велика це таємниця благочестя: Бог в тілі з'явився» (1 Тим. 3, 16).
І як нам не радіти і не втішатися духом при міркуванні про нескінченну милість Божу, якої ми удостоюємось в Церкві. Адже не дарма небесне воїнство воздало небу славу, землі сповістило світ, а людині благу надію на отримання вічного спасіння, нетлінного щастя і блаженства.

 
У кафедральному Михайлівському соборі тривають урочисті різдвяні богослужіння
08.01.2019 17:34

У кафедральному Михайлівському соборі тривають урочисті різдвяні богослужінняЦьогорічні різдвяні богослужіння зібрали величезну кількість вірян, які йдуть, щоби помолитися разом з архієреєм та священиками, вклонитися Христу, Який народився задля спасіння людства.

Перші різдвяні служби очолив Високопреосвященніший Владика Софроній. Він щиросердно привітав свою паству з Різдвом Христовим та побажав залишатися гідними християнському покликанню попри всі випробування.
Працівники кафедрального собору зробили все, щоби прикрасити храм, наповнити його святковою атмосферою. Але найголовнішою прикрасою, без сумніву, стала свята молитва.

Прес-служба Черкаської єпархії

 
Замість гульок і розваг – свята молитва
01.01.2019 11:05

Замість гульок і розваг – свята молитваПротягом декількох кількох років за благословінням намістника монастиря Різдва Пресвятої Богородиці Преосвященного єпископа Іоанна на державний новий рік відбувається нічне богослужіння. Віряни, які шанують і тримають різдвяний піст, зустрічають новий рік не розвагами й гульками, а побожно, з молитвою у храмі Божому. Не став винятком і нинішній новий рік: у новорічну ніч у монастирі було звершену Божественну літургію, яку очолив намістник святої обителі Владика Іоанн.
По завершенні літургії був відслужений подячний молебень.

Прес-служба Черкаської єпархії

 
Як правильно зустріти Різдво Христове
31.12.2018 14:40

Як правильно зустріти Різдво ХристовеЗа задумом Божим людина була створена з фізичної складової тіла і містичної душі. З перших сторінок Біблії ми читаємо про те, що людина була поставлена Богом доглядати за Едемським садом, а сполучення в людині земного і небесного зробило людину вінцем творіння. Через людину увесь видимий світ підтримує свій зв'язок, спілкується з Богом. Богослужіння церковне, яке покликане збагачувати людину духовно і підносити ще вище у своєму достоїнстві обожнення, складається з основних семи таїнств. Під час кожного із семи таїнств звершується священиком, чи єпископом видиме дійство, та невидиме, де діє Святий Дух. Усе богослужіння Православної Церкви має свій символізм. Кожне видиме дійство підносить богомольця до невидимого Бога. Благодать Святого Духа по мірі достоїнства та сприйняття тієї чи іншої людини, у тій чи іншій мірі торкається до неї.
Богослужіння церковні, у залежності величі свята, бувають тієї чи іншої торжественності. Є буденні служби, є недільні і святкові. Обрядовість тих чи інших свят часто витримується навіть людьми маловіруючими, чи малоцерковними. Це ми добре бачимо у такі свята як Воскресіння Христове, Богоявлення, Преображення, Вербна Неділя. Неможливо у цій плеяді спасительних Євангельських подій оминути увагою і наближення такого свята як Різдво Христове.

 
В одной лодке с Иисусом
30.12.2018 10:49

В одной лодке с ИисусомКогда-то наш мир был един.
Человек целиком и полностью был в Боге. А Бог так же без остатка был в человеке и во всём мире его. И Сад Божий был один на всех.
Но однажды человек почувствовал, что Бог для него скорее бремя, чем благо. Бремя совместности. Это когда то и дело нужно учитывать интересы того, кто рядом. Это сложно. А у всякой сложности должен быть резон.
Никакого разумного основания для того, чтобы терпеть эту проблему, человек не нашёл. И поэтому решил порвать с Богом.
Человек думал так: голова и руки у меня есть. Сад мой обилен и щедр. Зачем мне Бог с Его проблемами?
Бог же, увидев это всё в человеке, задал ему прямой вопрос: Кто Я для тебя — Жизнь или обуза?
Человек смутился. Жизнью своей он Бога не считал. Скорее, обузой. Но сказать об этом прямо ему было как-то неловко. Человек молчал.
А Бог не стал переспрашивать. Он и без слов всё понял. Развернулся и ушёл.
И мир рухнул.

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні236
mod_vvisit_counterВчора879
mod_vvisit_counterМісяць17282
mod_vvisit_counterЗа весь час2419727

Зараз онлайн: 14
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ