Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
НАПЕРЕДОДНІ ДРУГОГО ТУРУ ВИБОРІВ РАДА ЦЕРКОВ ЗАКЛИКАЄ ПРИПИНИТИ ВОРОЖНЕЧУ ТА ОБРАЗИ

Закликаємо всі політичні сили не провокувати насильство та не поширювати ворожнечу у медіа, утриматись від агресії та персональних образ, не піддаватися на провокації і зберігати громадський порядок.
На цьому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій наголосила у своєму Зверненні напередодні другого туру виборів Президента України, повідомляє Інститут релігійної свободи.
На переконання релігійних діячів, спроби розпалити суспільну ворожнечу лише сприяють ворогам української державності та використовуються ними на власну користь.
Рада Церков закликала кандидатів на пост Президента України після виборів "бути готовими співпрацювати зі своїми політичними опонентами в ім'я спільного блага народу України і зміцнення держави".
"На цих виборах Україна повинна підтвердити, що незважаючи на триваючу війну та тимчасову окупацію частини її території, вона є і залишиться справді демократичною країною, де виконуються закони, і вибори відбуваються виключно у демократичний спосіб", – підкреслюється у Зверненні ВРЦіРО.
Водночас Рада Церков заохочує всіх громадян України прийти до виборчих дільниць і свідомо виконати свій громадянський обов'язок. Проте "за жодних умов не продавати свій голос, не брати участь у фальсифікаціях і провокаціях!"
"Молимося за чесні та мирні вибори, за добробут для народу України та за подальшу розбудову української держави!" – закликали релігійні діячі громадян України.
Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала громадян України проголосувати на виборах у мирі, спокої та з молитвою, поважаючи вибір інших людей.

 

risu.org.ua

 
РЕЛІГІЙНІ ДІЯЧІ ТА ПРАВОЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ СПІВПРАЦЮВАТИМУТЬ У ПИТАННІ ЗАХИСТУ РЕЛІГІЙНОЇ СВОБОДИ

Відбулося перше засідання Круглого столу з релігійної свободи в Україні, який стане майданчиком для діалогу між представниками громадянського суспільства, передусім між релігійними та правозахисними організаціями, а також за участі наукових інституцій та урядовців.
Захід відбувся 16 квітня в Києві в готелі Прем'єр Палац за організаційної підтримки Центру громадянських свобод та Інституту релігійної свободи, які в партнерстві виступили співорганізаторами Круглого столу.
На установче засідання Круглого столу зібралися понад 70 учасників, серед яких релігійні діячі, фахівці громадських організацій, науковці та експерти.
Мета Круглого столу, як зазначають його ініціатори, створити вільний і безпечний простір для обміну думками та спільного прийняття необхідних рішень задля утвердження релігійної свободи та розбудови миру, запобігання проявам радикальних ідеологій та екстремізму, зміцнення стійкого миру та безпеки, що досягається шляхом виявлення і зосередження уваги на питаннях, які становлять спільний інтерес і з приводу яких у учасників є згода.
"Круглий стіл покликаний стати зразком громадянської відповідальності та самоорганізації, коли кожен учасник має рівну змогу взяти участь у процесі діалогу: висловитися, підготувати тематичні громадські ініціативи, обмінятись досвідом та думками, обговорити та запропонувати іншим учасникам підтримати ініціативи", – прокоментував Олександр Заєць, голова правління ІРС та модератор Круглого столу.
Як пояснили організатори, учасники Круглого столу запрошуються до діалогу на засадах взаємоповаги та рівності, шукаючи можливості для взаємодії на користь загального суспільного блага та справедливості, в основі чого є повага до гідності людини.
"Практичним результатом Круглого столу стане побудова тривалих взаємин між представниками релігійних, правозахисних і інших неурядових організацій, виховання взаєморозуміння, поваги і довіри, поява практичних ініціатив для розвитку усвідомленого громадянства, незважаючи на можливі розбіжності у поглядах та розуміннях", – підкреслила Олександра Матвійчук, голова правління ЦГС.
Очікується, що Круглий стіл із релігійної свободи в Україні буде на регулярній основі організовувати обговорення актуальних суспільних питань, координувати діалог і взаємодію представників різних інституцій громадянського суспільства. Окрім релігійних діячів і правозахисників до діалогу також будуть запрошуватися науковці, експерти та представники профільних органів державної та місцевої влади.

 

risu.org.ua

 
Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття з приводу пожежі у Соборі Паризької Богоматері

«Зі смутком отримав звістку про пожежу в одному з найбільш відомих християнських соборів світу – Соборі Паризької Богоматері. <...> Прошу прийняти наші співчуття, а також щирі побажання, щоб Ваша країна не лише відбудувала й оновила цей величний собор, але продовжувала оновлюватися духовно».
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своєму листі до Посла Французької республіки в Україні пані Ізабель Дюмон висловив співчуття з приводу великої трагедії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vzcz.church.ua.
«Цей Собор протягом багатьох століть був свідченням христянської віри, видимим втіленням тієї духовної сили, яка створила європейську цивілізацію», – говориться у листі.
Предстоятель УПЦ вірить у те, що ця трагедія і важке випробування ще більше згуртує віруючих громадян Франції і все французьке суспільство.
Собор Паризької Богоматері (Notre-Dame de Paris) був побудований у XIII столітті на острові Сіте – в серці старого Парижу. Слугував кафедральним собором Римсько-Католицької архідіоцези Парижу і був символом Франції. Протягом століть у соборі зберігається одна з найбільших християнських реліквій – Терновий вінок Господа нашого Ісуса Христа. Щоб вшанувати цю велику святиню, до Собору постійно приїздять паломники з усього християнського світу, у тому числі і віряни Української Православної Церкви. Митрополит Київський і всієї України Володимир у співлужінні священноначалія та вірян УПЦ неодноразово служив у Соборі, перед Терновим вінком, молебінь.
Трагедія сталася увечері 15 квітня 2019 року. Собор, у якому проводилися ремонтні роботи, охопила мастабна пожежа. Полум'я з середини прорвалося крізь дах і охопило шпиль, який впав і обвалив дах. Екстрені служби протягом 9 годин боролися з вогнем. Ряд священих реліквій, включаючи Терновий вінок, вдалося врятувати. Для масштабної реставрації Собору у Франції оголосили загальнонаціональний збір коштів.

 

church.ua

 
НА ВЕЛИКОДЕНЬ УКРАЇНЦІ ВІДПОЧИВАТИМУТЬ П'ЯТЬ ДНІВ

У 2019 році дата Великодня знаходиться поруч зі ще одним вихідним –1 травня.
У зв'язку з цим українці відпочиватимуть під час великодніх свят п'ять днів – з 27 квітня по 1 травня. Однак один день все ж доведеться відпрацювати, повідомляють Факти.

• 27 квітня – субота, вихідний;
• 28 квітня – Пасха, вихідний;
• 29 квітня – понеділок, вихідний на честь Великодня;
• 30 квітня – вівторок – вихідний, який потрібно буде відпрацювати в суботу, 11 травня;
• 1 травня – День праці, вихідний.

 

risu.org.ua

 
В УКРАЇНІ ІНІЦІЮЮТЬ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ДНЯ СВОБОДИ СОВІСТІ ТА ВІРОСПОВІДАНЬ

Всеукраїнська Рада релігійних об'єднань звернулася до Українського інституту національної пам'яті з пропозицією підтримати запровадження в Україні Дня свободи совісті та віросповідання. Про це було заявлено 11 квітня в інформаційному агентстві «Укрінформ» під час круглого столу «Запровадження Дня свободи совісті та віросповідання», організованого ВРРО разом УІНП, — повідомляє власкор РІСУ.
«На міжнародному рівні Організацією Об'єднаних Націй запроваджено Всесвітній день релігії та тиждень міжконфесійної толерантності. В Україні, на жаль, немає такого свята», — зауважила голова ВРРО Алла Баранова.
«Зараз особливий час соціально-політичних переживань. Дискусія щодо свободи совісті є як ніколи дуже важливою. Кількість релігійних організацій в Україні за рік зросла з 36 до 37 тисяч. Це значить, що релігійність зростає, а поруч з тим зростає увага до міжконфесійних стосунків».
Головний рабин України та Києва громад прогресивного юдаїзму Олександр Духовний підкреслив, що раніше не було свідомого громадянського суспільства, а тому таке питання не виникало. «Революції Гідності, на якій ми показали єднання всіх конфесій, релігійну толерантність, активувала побудову громадянського суспільства».
Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович згадав про репресивну політику Радянського Союзу щодо віруючих, наголосив на необхідності введення також окремого дня вшанування саме жертв релігійних репресій: «Є день пам'яті жертв політичних репресій, який відзначають в травні. Коли до мене прийшли представники Всеукраїнської Ради релігійних організацій і запропонували зробити окремий день для вшанування тих, які стали жертвами репресій саме за релігійними ознаками, ми це підтримали».
Також В'ятрович наголосив, що постраждалі від репресій та їх наступники перемогли, бо зараз ми живемо в країні, де є свобода совісті та віросповідання, на відміну від багатьох інших пострадянських країн.
З цього приводу висловився Муфтій шейх Саід Ісмагілов, керівник Духовного управління мусульман України «Умма»: «Якщо порівняти Україну навіть з країнами Прибалтики, то у нас більша релігійна свобода та толерантність».
Яскравим прикладом іншої системи, за словами В'ятровича, є Литва: «У Литві є традиційні релігії, що фінансуються державою, а інші — ні. У нас всі рівні за законодавством, це є толерантно. Нам потрібен День релігійної свободи, щоб про нього казали на державному рівні».

 

risu.org.ua

 
СЕМІНАРИСТА УПЦ МП НАГОРОДИЛИ ВІДЗНАКОЮ ПРЕЗИДЕНТА ЗА УЧАСТЬ В АТО

9 квітня 2019 року вихованця 2 курсу Сумської духовної семінарії Кривця Олександра удостоїли відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». Нагородження відбувалось в Сумському районному військовому комісаріаті.
Про це повідомляє сайт духовної семінарії УПЦ МП.
Молодший сержант запасу Кривець Олександр Олександрович брав участь в Антитерористичній операції на сході України у 2015-2016 роках. Після повернення додому вирішив вступити до Сумської духовної семінарії для отримання богословської освіти та підготовки до священицького служіння.

 

risu.org.ua

 
Брати участь у виборах — наш громадянський обов'язок — митрополит Іоасаф

Ми відповідальні перед Богом і нашим народом за долю своєї землі та своєї Церкви — і не маємо права дозволити вирішувати, яким бути майбутньому нашої країни за нас.
Про це митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф сказав 9 квітня 2019 року під час зборів благочинних та настоятелів окремих храмів Кіровоградської єпархії УПЦ в Свято-Єлисаветинському чоловічому монастирі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Відповідаючи на запитання священнослужителя єпархії про те, чи варто православним українцям під час Великого посту брати участь у виборах, зокрема, у тих, що відбудуться 21 квітня, владика наголосив: необхідно, і це не тільки громадянський, але і священний обов'язок кожного християнина.
«На часі чергові вибори, люди збентежені, і досить часто звучить запитання, чи взагалі доречно брати участь у виборах, оскільки триває Святий піст. Деякі віряни вважають не зовсім богоугодною справою — брати участь у справах, які оточені такою негарною інформацією, обманом, наклепами. Як відповідати таким людям?», — уточнив клірик єпархії.
«Відповідь має бути наступною, —сказав митрополит Іоасаф, — чому ми, як православні люди, як жителі цієї країни маємо віддавати право вирішувати долю своєї країни, своєї землі, своєї Церкви комусь за нас? Ми відповідальні за це перед народом нашим і перед Богом. Брати участь у виборах — це наш святий і священний обов'язок».
При цьому владика підкреслив, що «ми не агітуємо за якусь конкретну політичну силу, ми закликаємо виконати свій громадянський обов'язок — спокійно, мирно прийти на виборчу дільницю і віддати свій голос».
Він закликав пам'ятати, що лишатися у стороні й дозволяти вирішувати долю в країні іншим людям не можна, оскільки саме ми, як народ України, є джерелом влади. «На кону стоїть майбутнє нашої держави, яка дісталася нам від наших батьків, дідів, прадідів, які її, коли було потрібно, захищали та робили все, щоб вона була успішною, залежить життя і майбутнє наших дітей (у вас у кожного є діти), на кінець — доля нашої Церкви (ми всі бачимо, що сьогодні відбувається)», — зазначив архіпастир.
Керуючий Кіровоградською єпархією порадив священикам закликати усіх православних християн на молитву до храму у цей день.
«Це буде свято входу Господнього в Єрусалим, — сказав він. — Бога попросити, щоб Господь нас вразумив, щоб благословив нам зробити правильний вибір, прийняти правильне рішення, не піддаючись на якісь заклики емоційні. А сьогодні надзвичайно витончені технології впливу на людську свідомість. І якщо ми помилося, подумаєм, проаналізуємо, як ми зараз живемо і як бажаємо жити в майбутньому, то, я думаю, що Господь допоможе нам зробити правильний вибір і віддати голос за того кандидата, який буде намагатися зробити життя наше і кращим, і мирним і спокійним, і щоб гарант Конституції дійсно був гарантом Конституції».
Високопреосвященніший владика вчергове попередив про недопустимість агітації за того чи іншого кандидата, але порекомендував звернути увагу людей на цінності.
«Звичайно не коректно агітувати за того чи іншого президента, а говорити за цінності — закон, значить закон, а не беззаконня. Якщо б ми жили за законом, хоча б відносно по закону, то не було б того, що ми бачимо сьогодні є... Нехай Господь допоможе і нам всім, і народу нашому зробити правильний вибір», — побажав митрополит Іоасаф.

 

church.ua

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 з 267

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні231
mod_vvisit_counterВчора728
mod_vvisit_counterМісяць19013
mod_vvisit_counterЗа весь час2534349

Зараз онлайн: 17
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ