Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
УРЯД СТВОРИВ ОКРЕМИЙ ОРГАН ВЛАДИ З ПИТАНЬ ЕТНОПОЛІТИКИ І СВОБОДИ СОВІСТІ

Кабінет Міністрів створив окремий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері етнополітики і свободи совісті у формі Державної служби.
Таке рішення Уряд прийняв на засіданні у середу, 12 червня 2019 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті буде координуватися Кабміном через Міністерство культури України, а її штат і матеріально-технічне забезпечення будуть сформовані на базі нинішнього Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури.
Цьому рішенню передували консультації керівництва Уряду з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.
Водночас, члени Ради Церков зауважили, що часті реорганізації державного органу у справах релігій не сприяють його ефективній роботі, а пропозиції міжнародних партнерів України, які щоразу пропонують ті чи інші моделі державного управління, з часом можуть змінюватися на протилежні – як це і сталося нині.
Місяць тому, на зустрічі з профільним Віце-прем'єр-міністром, члени ВРЦіРО зауважили, що Держслужба має діяти відповідно до законів України і не фоваритизувати жодну з конфесій. На переконання релігійних діячів, цей орган має діяти в інтересах релігійної свободи та плюралізму, надавати адміністративні послуги однаково швидко і якісно для будь-якої конфесії, без жодної дискримінації.
Крім цього, на переконання глав конфесій, Держслужба з етнополітики та свободи совісті не повинна створювати дорадчі органи "колективної безвідповідальності", коли рішення, які перебувають у компетенції урядовців, підміняються рекомендаціями консультативно-дорадчих органів.
Як повідомляв ІРС, у грудні 2010 року було ліквідовано Державний комітет України у справах національностей та релігій, функції якого було передано до реорганізованого Міністерства культури України.
У складі Мінкультури на даний час функціонує Департамент у справах релігій та національностей, який здійснює державну реєстрацію окремих видів релігійних організацій, надає погодження на релігійну діяльність іноземців в Україні та здійснює інші повноваження відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

 

risu.org.ua

 
Троицкая вселенская родительская суббота в 2019 году – 15 июня

По Уставу Вселенской Православной Церкви накануне праздника Святой Пятидесятницы (Троицы) совершается заупокойное богослужение, как и в день первой Вселенской родительской субботы, бываемой на мясопустной седмице перед Неделей (Воскресением) о Страшном Суде. Эта родительская суббота получила название Троицкой и так же, как и Мясопустная, предваряет собой вхождение в пост, который начинается через седмицу и именуется Апостольским.
Это поминовение усопших ведет свое начало со времен апостольских. Как об установлении мясопустной родительской субботы сказано, что "Божественные отцы прияли ее от священных апостолов", так можно сказать и о происхождении Троицкой субботы. В словах св. ап. Петра, произнесенных им в день Пятидесятницы, есть важное указание на начало обычая поминовения усопших в день Пятидесятницы. Апостол в этот день, обращаясь к иудеям, говорит о Воскресшем Спасителе: Бог воскресил Его, расторгнув узы смерти (Деян. 2, 24). А постановления Апостольские повествуют нам о том, как апостолы, исполняясь Духом Святым в Пятидесятницу, проповедовали иудеям и язычникам Спасителя нашего Иисуса Христа, Судиею живых и мертвых. Поэтому Святая Церковь издревле призывает нас совершать перед днем Пресвятой Троицы поминовение всех от века усопших благочестивых праотец, отец, братий и сестер наших, т. к. в день Пятидесятницы запечатлелось искупление мира освятительной силой Животворящего Пресвятого Духа, которая благодатно и спасительно простирается, как на нас, живущих, так и на умерших. Как в Мясопустную субботу, представляющую как бы последний день мира, так и в Троицкую, представляющую собой последний день Церкви Ветхозаветной перед раскрытием во всей силе царства Христова в День Пятидесятницы, Православная Церковь молится о всех усопших отцах и братиях. В самый же праздничный день возносит о них, в одной из молитв, воздыхание ко Господу: "Упокой, Господи, души рабов Твоих, прежде усопших отец и братий наших, и прочих сродников по плоти, и всех своих в вере, о них же и память творим ныне".
В День Пятидесятницы искупление мира было запечатлено освящающей и совершительной силой Животворящего Пресвятого Духа, благодатно и спасительно простирающейся на живущих и умерших. Поэтому и Святая Церковь, как в Мясопустную субботу, представляющую как бы последний день мира, так и в Троицкую, представляющую собой последний день Церкви Ветхозаветной перед раскрытием во всей силе Церкви Христовой в День Пятидесятницы, молится о всех усопших отцах и братиях, а в самый День Пятидесятницы возносит о них молитвы Господу. В одной из этих молитв говорится: "Упокой, Господи, души рабов Твоих, прежде усопших отец и братий наших, и прочих сродников по плоти, и всех своих в вере, о них же и память творим ныне".

 
ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ВІЙСЬКОВЕ КАПЕЛАНСТВО

Верховна Рада України на пленарному засіданні у четвер, 6 червня, прийняла у першому читанні законопроект № 10244-1 про військове капеланство. За відповідне рішення проголосувало 227 народних обранця, повідомляє Церкваріум.
Тепер у Комітеті з питань національної безпеки та оборони будуть готувати правки до другого читання. Зазначимо, що до цього часу капеланська служба не була врегульована законодавством. Єдиним документом, на підставі якого священники могли легально перебувати у військових формуваннях, було Розпорядження Кабінету Міністрів України, яке підписав Арсеній Яценюк у червні 2014 року. Новим законопроектом пропонується утворити інститут військового капеланства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України, Державній прикордонній службі України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Основна мета законопроекту ‒ забезпечити реалізацію права на свободу совісті для тих, хто через характер служби обмежений у його здійсненні.
Священники будуть працевлаштовані до військових формувань на основі договорів та будуть надавати послуги релігійного характеру. Тобто вони не будуть військовими, а лишень найманими працівниками. Пропонується проводити анонімне опитування для визначення конфесійної належності солдат. Капеланом буде представник тієї конфесії, яку сповідує більшість військових у частині.
Представникам інших конфесій передбачена можливість запросити капелана-волонтера для релігійних меншин. Для координації спільних дій пропонується утворити міжконфесійний орган, який буде вирішувати усі нагальні потреби. У проекті Закону чітко розмежовуються повноваження священників та військових, а також забороняється втручатися у діяльність один одного. Також пропонується партнерська модель відносин, коли держава виступає замовником послуг релігійного характеру, а релігійні організації ‒ виконавцями. Запровадження капеланства не потребуватиме додаткових витрат з бюджетів, адже планується здійснити це у межах існуючого фінансування на потреби оборони.

 

risu.org.ua

 
ВІДОМОГО ХІРУРГА ВИСВЯТИЛИ НА ДИЯКОНА УПЦ МП

Лікаря Ростислава Валіхновського, засновника «Інституту хірургії Валіхновського» висвятили на диякона.
Це сталось 22 травня у Миколаївському соборі Свято-Покровського монастиря, що у Києві, повідомляє Перший.
Висвятив Ростислава Валіхновського у диякони митрополит УПЦ МП Онуфрій. Свого часу лікар закінчив Київську духовну семінарію. Також він розповідав в інтерв'ю, що багато часу приділяє духовним практикам, молиться під час операцій та запрошує священика сповідати пацієнтів.
Дідусь Ростислава Валіхновського був православним священиком і прослужив у храмі 61 рік.

 

risu.org.ua

 
У всіх єпархіях УПЦ помоляться за спочилих у Другій світовій війні та здійснять молебні про захисників Вітчизни

8-9 травня 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви відбудуться заупокійні богослужіння в пам'ять за спочилими у Другій світовій війні та молебні про захисників Вітчизни. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Богослужіння звершуватимуться у День пам'яті та примирення, з нагоди 74-ої річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні та 75-ої річниці вигнання нацистів з України.
Відповідний циркуляр Київської Митрополії був направлений усім єпархіальним Преосвященним архієреям Української Православної Церкви.

 

church.ua

 
Відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Онуфрія з новообраним Президентом В.О. Зеленським

30 квітня 2019 року, у Світлий вівторок, на території митрополичої резиденції у Феофанії відбулася зустріч Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з новообраним Президентом України Володимиром Олександровичем Зеленським. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Володимир Олександрович привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія зі Світлим Христовим Воскресінням.
У свою чергу Предстоятель Української Православної Церкви привітав новообраного Президента з головним православним святом та з його обранням на посаду Президента Української держави. Митрополит Онуфрій побажав Володимиру Зеленському Божого благословення на новому і відповідальному шляху служіння Україні та її народові.
Учасники зустрічі також обговорили ситуацію, яка склалася в релігійній сфері України.

 
Понад 4 млн глядачів дивилися телетрансляцію великодніх богослужінь тільки на Інтері

Понад 4,4 мільйонів жителів України змогли долучитися до головного свята Православної Церкви — Світлого Христового Воскресіння завдяки телетрансляціям телеканалу «Інтер», про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Як передає сайт inter.ua, у Велику Суботу, 27 квітня, телеканал вів пряму трансляцію богослужіння з Храму Воскресіння Христового. Під час цього богослужіння відбулося чудо сходження Благодатного вогню. Коментатором виступив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент.
Цього ж дня в ефір вийшов документальний проект телеканалу «Паломництво на Святу Землю», а також святковий випуск програми «Слово Предстоятеля».
У Великодню ніч телеканал «Інтер» вів пряму трансляцію святкового богослужіння зі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври. Мільйони телеглядачів змогли приєднатися до пасхальної Літургії, очолюваної Блаженніший Митрополит Онуфрієм, в головній українській святині.
Трансляцію Пасхального богослужіння також здійснювали телеканали «Глас» та «Україна». При цьому включення на ТК "Україна" відбувалися з трьох Лавр Української Православної Церкви: Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської.
Також 28 квітня на телеканалі "112 Україна" відбувся масштабний спецпроект "Великдень. Ми – люди". Чотирьохгодинний марафон відкрив Предстоятель Української Православної Церкви. Гостями програми стали відомі люди країни: діячі науки, культури, православне духовенство.

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 з 269

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1204
mod_vvisit_counterВчора1215
mod_vvisit_counterМісяць14989
mod_vvisit_counterЗа весь час2583932

Зараз онлайн: 26
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ