Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
ВРЦіРО спростувала чергові звинувачення МОЗ на адресу релігійних організацій у поширенні COVID-19 у Західній Україні

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій публічно спростувала чергові узагальнені звинувачення міністра охорони здоров'я України М. Степанова в нібито поширенні коронавірусної хвороби COVID-19 у західних областях України через діяльність релігійних громад та зокрема зробила заяву з цього приводу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vrciro.org.ua.
У ВРЦіРО наголосили, що від початку карантину в Україні Церкви й релігійні організації вживають усіх необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності. «Багато релігійних громад організували онлайн-трансляції своїх богослужінь, а допуск віруючих у храми й молитовні будинки відбувається за умови наявності захисної маски, з дотриманням рекомендованої урядом дистанції та використанням антисептичних засобів», — зазначається в заяві.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала керівництво МОЗ України «припинити практику узагальнених звинувачень на адресу всієї релігійної спільноти, натомість зосередивши увагу на впроваджені більш ефективних заходів, щоб зменшити ризики інфікування наших співгромадян у місцях найбільш активних соціальних контактів — у громадському транспорті, закладах торгівлі, банківських і державних установах, у розважальних закладах та інших місцях скупчення людей».
Крім того, ВРЦіРО зауважила, що відкрита до діалогу з МОЗ заради того, щоб надалі уникнути безпідставних звинувачень щодо релігійної спільноти, а ризики усувалися шляхом ефективної практичної взаємодії.
«Релігійні діячі різних конфесій також запевняють, що продовжують молитися за подолання епідемії COVID-19 та за здоров'я лікарів, які перебувають на передовій цієї боротьби. Переконані, що лише у порозумінні та взаємодії українське суспільство здатне ефективно протистояти виклику пандемії», — резюмували у Всеукраїнській Раді Церков.

 
Представник УПЦ озвучив Голові Верховної Ради України пропозиції щодо низки законопроектів

28 липня 2020 року у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим та іншими керівними особами парламенту взяли участь голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент та голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов. Зустріч відбулася у приміщенні Парламенту. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
З приводу низки законопроектів, визначених Планом законопроектної роботи на 2020 рік до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова звернувся митрополит Климент.
Зокрема, у релігійної спільноти занепокоєння викликають окремі положення проекту Закону України «Про медіа», які несуть у собі ризики для конституційного права на свободу вираження поглядів.
Категоричне заперечення існує й проти ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, а також значне занепокоєння викликає і завдання щодо розроблення проекту закону про військове капеланство, де можлива дискримінація стосовно мільйонів вірних Української Православної Церкви.
Також було висловлено застереження проти ухвалення проектів законів про ювенальну юстицію та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виведення неповнолітнього із системи кримінального правосуддя.
Пропозиції відносно проекту Трудового кодексу України та проекту «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» щодо проведення гендерного аудиту» охоплюють зокрема положення про необхідність уникнути використання понять «гендерна ідентичність» та «сексуальна орієнтація».
Проект Закону про пенітенціарну систему повинен передбачати збереження і розширення можливості надання душпастирської опіки особам, які знаходяться під слідством, засудженим і персоналу закладів пенітенціарної системи, передбачену чинним законодавством, так само як і нова редакція Закону України «Про захист персональних даних» повинна забезпечити збереження заборони обробки персональних даних про релігійні або світоглядні переконання, належність до релігійних організацій, із передбаченням можливості здійснення такої обробки релігійною організацією, як це передбачено чинним Законом.
Загалом ВРЦіРО висловила прагнення брати участь у громадському обговоренні законопроектів, пов'язаних із діяльністю релігійних організацій та у різних напрямках співпраці релігійних спільнот з представниками держави та суспільства.

church.ua

 
В Українській Православній Церкві помолились за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира у 6-ту річницю його смерті

Неділю 4-ту після П'ятидесятниці, 5 липня 2020 року, у 6-ту річницю з дня смерті Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (+2014), в Українській Православній Церкві помолилися за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби єпархій.
За Божественною літургією в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Біловодського Павла звершив сугубу молитву за упокій приснопам'ятного Блаженнішого Митрополита Володимира (+2014), який очолював Українську Православну Церкву 22 роки і помер в цей день рівно шість років тому.
Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про Блаженнішого Митрополита Володимира:
«Все його життя, з самого дитинства, було присвячене служінню Богу. Як послідовник апостолів, він самовіддано трудився для блага Церкви, він зберіг єдність Церкви, примножив кількість храмів, священників, привів до Христа безліч людей. Він зберіг всіх нас в Церкві! Люди бачили цього святителя, прислухалися до його слова, багато хто повернувся з розколу. Можна тільки уявити собі, як було важко йому, коли захоплювалися храми. Але він вистояв і укріпив нас в стоянні у вірі. Вірю, що він зараз знаходиться біля престолу Божого і молиться за всіх нас! Будемо ж поминати наших наставників, будемо молитися за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира, щоб Господь і нас сподобив вічних благ і вічної радості у Царстві Небесному!»
Після богослужіння владика намісник, архіпастирі, братія Лаври, парафіяни та паломники пройшли до могили Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), де митрополит Павел очолив заупокійну літію за спочилим Предстоятелем.

 

church.ua

 
Архієпископ Боголєп прокоментував заяву народного депутата про примусову стерилізацію

Ті, хто висуває ідею примусової стерилізації «неякісних» людей стоять на небезпечній дорозі присвоєння собі того, що належить одному Богу, сказав архієпископ Боголєп.
Народний депутат від партії «Слуга народу» Галина Третьякова, яка очолює Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, у своїх міркуваннях про доцільність соціальних виплат безробітним громадянам підняла тему примусової стерилізації безробітних, у яких народжуються діти «низької якості». Ситуацію прокоментував архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.
«У суспільстві слова нардепа вже викликали дуже широкий резонанс, – зазначив ієрарх УПЦ. – І це природно, адже подібні заяви нагадують демографічну політику фашистської Німеччини, коли "неякісні" люди підлягали "утилізації". Але подібним висловлюванням насамперед слід дати оцінку з духовної точки зору».
По-перше, підкреслив владика Боголєп, примусова стерилізація – це пряме порушення найпершої за хронологією заповіді Божої, що дана людині ще в раю: «Плодіться і розмножуйтеся».
«Звичайно, людина має право обрати безшлюбне життя, прийняти чернецтво, тобто відмовитися від дітонародження, – уточнив він. – Але кожна людина подібне рішення має прийняти сама. Господь дарував кожній людині вільну волю, і держава не має права з якихось своїх міркувань у людини цю волю відняти. Адже тут мова не йде про вчинення людиною якогось злочину. Навіть невіруючі люди говорять про наявність в людині інстинкту продовження роду і називають цей інстинкт одним з головних. Тому примусова стерилізація суперечить задуму Божому про людину і не може бути прийнята релігійною свідомістю».
По-друге – це питання розподілу людей на «якісних» і «неякісних».
«Хто це повинен робити? За якими критеріями? В Євангелії ми читаємо: "Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй, і всі Анголи з Ним, тоді сяде на престолі слави Своєї, і зберуться перед Ним усі народи, і Він відділить одних від других, як відділяє вівчар овець від козлів; і поставить Він овець праворуч Себе, а козлів – ліворуч" (Мф. 25, 31-33). Тобто тільки Бог має право здійснити поділ людей. Тільки Він, Всевидючий, але також і Всемилостивий може зробити це безпомилково. Але і цей поділ відбудеться лише при кончині світу. А зараз же, кожен з нині живих, може змінити своє життя. Стати з грішного праведним, а також і навпаки», – сказав ієрарх.
І по-третє, зазначив він, «людина, яка висунула ідею примусової стерилізації "неякісних" людей, стоїть на небезпечній дорозі присвоєння собі того, що належить одному лише Богу».
«Тому реакцією на подібні заяви повен бути заклик такої людини до покаяння і напоумлення», – підсумував архієпископ Боголєп.

church.ua

 
Синод Константинопольского Патриархата заявил, что вопрос о форме преподания Причастия не подлежит обсуждению

В Константинопольском Патриархате заявили, что «Святое Причастие не подлежит обсуждению» «потому что мы верим, что через Святое Причастие верные получают Тело и Кровь Иисуса Христа Спасителя, и в Таинстве Таинств не может передаваться никакой болезни».
После переписки между Константинопольским Патриархом и Предстоятелями поместных Православных Церквей по этому вопросу Священный Синод Константинопольского Патриархата пришел к выводу, что нет никаких причин менять способ преподания Святого Причастия.
«Тем не менее, местным церковным властям позволительно принимать необходимые, но временные меры, но всегда по согласованию с Фанарем», — сообщает по поводу принятого Синодом Константинопольской Церкви решения греческий сайт «Ромфея».
Как видно, и в этом вопросе Константинопольский Патриарх позиционирует себя как «восточный Папа» и пытается представить свое решение как обязательное для всей Православной Церкви.
Священный Синод Константинопольского Патриархата также обсудил некоторые вопросы, связанные с церковной жизнью различных епархий Константинопольской Церкви.
В частности, Священный Синод полностью поддержал архиепископа Австралийского Макария и одобрил его работу, которую назвали «динамичным пастырским служением».
Священный Синод «глубоко возмущен» митрополитом Никандром Иринуполисским в связи с его участие в делах этой епархии Константинопольского Патриархата, которые сочтены выходящими за рамки его полномочий.
Священный Синод приветствовал тот факт, что Вселенский Патриарх наложил на иеромонаха Дамаскина из Свято-Георгиевской кельи монастыря Кутлумуш шестимесячное отлучение «за его неканоническую и позорную акцию против святой архиепископии Австралии и ее архиепископа вместо того, чтобы мирно молиться за них».

 
Археологи разыскивают в Турции могилу святого Власия Севастийского

Археологи разыскивают в Турции могилу святого Власия Севастийского. Он был епископом Севастии в IV веке и стал мучеником за Христа во время гонений на христиан императоров Диоклетиана и Лициния.
По данным Daily Sabah, которые приводит румынский православный сайт Basilica.ro, в турецкой провинции Сивас (бывшая Севастия) эксперты ведут раскопки, чтобы найти могилу святого Власия. Православная Церковь чествует память этого святого 11 февраля.
Святой Власий также был широко известен и почитался на Западе. Святой жил во время гонений, предпринятых императорами Диоклетианом (284-305 гг.) и Лицинием (307-323 гг.).
Предание гласит, что он был рукоположен своим предшественником, святым Евстратием, в то время как последний был заключен в тюрьму за свою Христианскую веру и должен был принять мученическую смерть.
Святой Власий во время гонений укрылся в пустыне, но был найден охотниками, которые объявили об этом начальнику провинции Агриколе. Когда солдаты пришли, чтобы взять его на пытки, он благословил их и радостно пошел навстречу смерти. Власий принял мученическую смерть в 316 году вместе с семью христианками и двумя их детьми.
Святой Власий считается покровителем беременных и домашних животных. Когда он вылечил ребенка, который задыхался, подавившись рыбьей костью, его также стали почитать как целителя шейных ран и заболеваний горла.

СЕДМИЦА.РУ

 
Верховный суд США постановил наказывать организации за отказ брать на работу представителей ЛГБТ, это может коснуться и церквей

Вечером 15 июня 2020 года заголовки главных мировых новостных изданий запестрели новостью об «исторической» победе ЛГБТ-сообщества в Верховном Суде США. Прецедент действительно будет иметь большие последствия для США, особенно для юридических лиц, которые трудоустраивают работников. Церкви не исключение.
Верховный суд отдал победу ЛГБТ-сообществу в спорах, которые велись вокруг так называемого «седьмого раздела» Закона о гражданских правах, в котором говорится о запрете дискриминации граждан по их биологическому полу, расе, цвету кожи, религии или национальном происхождении.
То есть, в законодательстве о гражданских правах полностью отсутствовала ЛГБТ-терминология, такая как «гендер», «трансгендер» и «ориентация», а, следовательно, закон в данном случае не защищал интересы представителей ЛГБТ.
В последние годы именно вокруг «седьмого раздела» шли различные трудовые и судебные споры. Очевидно, что суды, опираясь на существующее законодательство, становились на сторону работодателей, а не уволенных работников, которые отмечали, что их увольнение незаконно, так как оно было сделано из-за их ориентации.
Чтобы вынести решение в пользу ЛГБТ-сообщества, судьи Верховного суда прибегли к гипотетическому разбору вымышленных ситуаций, когда, например, на работу пришли устраиваться два мужчины, но один из них, по биологическому полу является женщиной (то есть он трансгендер). Когда работодатель предпочитает мужчину традиционной ориентации, он дискриминирует другого не просто по признаку сексуальной ориентации (ведь закон этого напрямую не запрещает), но и по признаку биологического пола, ведь человек является трансгендером, его биологический пол является женским, именно это, гипотетически, и не нравится работодателю.
Именно такое «широкое» толкование закона позволило суду удовлетворить иски ЛГБТ-сообщества и создать прецедент, который фактически обязывает все суды в будущем удовлетворять подобные иски на местах.
«Работодатель, освобождает физическое лицо только потому, что оно является геем или трансгендером, пренебрегает законом», — заявили судьи Верховного Суда США.
Особое беспокойство вызывает то, что эта норма закона касается, в том числе, и религиозных организаций. То есть, если на должность в церкви будет претендовать гей или лесбиянка, а церковь откажет в трудоустройстве из-за ориентации кандидата. В случае, если такое лицо обратится в суд, на церковь будут наложены санкции, и церковь обяжут принять на работу такого кандидата.
Но не все члены Верховного суда согласны с такой трактовкой. Судья Самуэль Элито заявил, что «судебное большинство зашло слишком далеко», а решение суда он назвал «законодательством» (имеется в виду, что суд превысил свои полномочия и в этом случае узурпировал роль Конгресса США).
Другой судья Верховного суда Бретт Кавано выразил аналогичный аргумент: «В соответствии с распределением полномочий, вносить изменения в «седьмую главу»может только Конгресс США или Президент, а не суд».
Ожидается, что теперь, по всей стране, будут регистрироваться тысячи исков против работодателей с обвинением в дискриминации (как на этапе приема на работу, так и на этапе увольнения), из-за сексуальной ориентации истцов.

 

СЕДМИЦА.РУ

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 з 274

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1291
mod_vvisit_counterВчора1756
mod_vvisit_counterМісяць45874
mod_vvisit_counterЗа весь час3822087

Зараз онлайн: 32
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ