Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Представники Помісних Церков розповіли про свої враження від участі у Великому Хресному Ході УПЦ

27 липня 2018 року, після завершення Хресного Ходу з нагоди 1030-річного ювілею Хрещення Русі, в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відбувся брифінг для ЗМІ, під час якого керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній оприлюднив подробиці про Молитовну ходу та назвав кількість учасників, згідно офіційних підрахунків. Також свої коментарі надали представники Помісних Православних Церков. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
«Дуже важливо для кожної православної людини, яка сьогодні приїхала на урочистості, є те, що вона соборно молилася з Предстоятелем і представниками Помісних Православних Церков — це була вселенська православна молитва, — сказав митрополит Антоній. — Особливо всі молилися за свою Батьківщину, за свій народ».
А також підносили свої молитви українці про закінчення війни в країні, зазначив владика. «Після молебню відбувся Хресний хід, у якому, за нашими підрахунками, взяли участь 250 тисяч чоловік, — продовжив він. — Це більше, ніж минулого року, візуально це було відчутно, тому що, хоча вулиці Києва й широкі, та не могли всіх вмістити. Всі відчували соборну сердечну молитву!».
Хресний хід — це не політична акція, підкреслив керуючий справами. «Це богослужіння, коли люди пліч-о-пліч моляться, щоб Господь почув наші молитовні прохання. У всіх свої потреби, але для нас, українців, головна молитва, щоб закінчилася війна».
Митрополит Іринупольський Димитрій (Александрійський Патріархат) у своєму слові до православних українців передав благословення Александрійського Патріарха та подякував за те, що «вперше я приїхав в Україну і відчуваю, що я вдома».
«Ми прославляємо Пресвятого Бога, тому що дякуючи Його любові до нас і дякуючи запрошенню Блаженнішого Митрополита Онуфрія, ми знаходимося тут, у країні святих, у благословенній країні, — сказав владика, — що ми разом із вами святкуємо, що маємо можливість передати вам благословення Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора ІІ, а також — молитися разом із вами, молитися за єдність всієї Церкви, за Українську Православну Церкву, а також — за майбутнє цього народу».
Єпископ Арсинойський Нектарій (Кіпрська Православна Церква) передав також вітання від Предстоятеля Кіпрської Церкви Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, духовенству і всьому народу Української Держави. «Насправді вразила чисельність людей, які взяли участь у цій Хресній ході, — сказав Преосвященніший владика. — Також особлива наша радість полягає в тому, що на цих урочистостях присутні представники майже всіх Помісних Православних Церков. Таким чином ми свідчимо нашу підтримку Його Блаженству Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, всій Українській Православній Церкві, ми свідчимо про єдність між нами усіма».
Ієрарх Грузинської Православної Церкви, митрополит Зугдідський і Цаїшський Герасим передав вітання Святійшого і Блаженнішого Католикоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II і привітав українців з ювілеєм 1030-річчям Хрещення Русі.
«Ми відчуваємо Божу благодать! Тут зібралися представники Помісних Православних Церков і все це — торжество Православ'я! Наше серце відчуває, що ми з'єднані навколо Господа нашого Іісуса, — зазначив митрополит Герасим. — ...Наша молитва до Господа Бога, в першу чергу, — про мир в Україні, про мир в Українській Церкві. І ми віримо, що Господь почує нашу молитву і благословить вас на многая і благая лєта».
Також вітання від Предстоятелів передали та розповіли про свої враження від участі у Хресному ході інші представники Помісних Православних Церков.

 

church.ua

 

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні333
mod_vvisit_counterВчора1612
mod_vvisit_counterМісяць16262
mod_vvisit_counterЗа весь час2770198

Зараз онлайн: 13
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ