Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття з приводу пожежі у Соборі Паризької Богоматері

«Зі смутком отримав звістку про пожежу в одному з найбільш відомих християнських соборів світу – Соборі Паризької Богоматері. <...> Прошу прийняти наші співчуття, а також щирі побажання, щоб Ваша країна не лише відбудувала й оновила цей величний собор, але продовжувала оновлюватися духовно».
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своєму листі до Посла Французької республіки в Україні пані Ізабель Дюмон висловив співчуття з приводу великої трагедії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vzcz.church.ua.
«Цей Собор протягом багатьох століть був свідченням христянської віри, видимим втіленням тієї духовної сили, яка створила європейську цивілізацію», – говориться у листі.
Предстоятель УПЦ вірить у те, що ця трагедія і важке випробування ще більше згуртує віруючих громадян Франції і все французьке суспільство.
Собор Паризької Богоматері (Notre-Dame de Paris) був побудований у XIII столітті на острові Сіте – в серці старого Парижу. Слугував кафедральним собором Римсько-Католицької архідіоцези Парижу і був символом Франції. Протягом століть у соборі зберігається одна з найбільших християнських реліквій – Терновий вінок Господа нашого Ісуса Христа. Щоб вшанувати цю велику святиню, до Собору постійно приїздять паломники з усього християнського світу, у тому числі і віряни Української Православної Церкви. Митрополит Київський і всієї України Володимир у співлужінні священноначалія та вірян УПЦ неодноразово служив у Соборі, перед Терновим вінком, молебінь.
Трагедія сталася увечері 15 квітня 2019 року. Собор, у якому проводилися ремонтні роботи, охопила мастабна пожежа. Полум'я з середини прорвалося крізь дах і охопило шпиль, який впав і обвалив дах. Екстрені служби протягом 9 годин боролися з вогнем. Ряд священих реліквій, включаючи Терновий вінок, вдалося врятувати. Для масштабної реставрації Собору у Франції оголосили загальнонаціональний збір коштів.

 

church.ua

 

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1279
mod_vvisit_counterВчора1999
mod_vvisit_counterМісяць38602
mod_vvisit_counterЗа весь час3751824

Зараз онлайн: 23
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ