Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#149 LKS 16.10.2018 13:59
Кирилл Говорун (Facebook), после Синода РПЦ: Почему это не раскол.

1. Потому что для раскола необходимо согласие обеих его сторон...
2. Потому что в случае глобального раскола все остальные Поместные Церкви должны были бы определиться, с кем они, а они, по всей видимости, не захотят этого делать. Глобальное Православие будет сохранять отношения и с Москвой, и с Константинополе м.
3. ...прекращение евхаристическог о общения в первом тысячелетии было практически рутинной практикой. В одном седьмом веке, который я изучал по документам ссорящихся патриархий, можно было сбиться со счета, перечисляя такие разрывы.
Вывод таков: это не раскол, а трещина, да и то скорее воображаемая одной Церковью, потому что большинство Церквей просто не будут ее замечать.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#148 людмилаС 15.10.2018 10:16
мтрп Євстратій Зоря: Чи слід насильством єднати Церкву? Моя відповідь під час проповіді на свято Покрову Божої Матері. Відео-4 мн facebook.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#147 людмилаС 11.10.2018 16:48
"...Синод Вселенської Патріархії прийняв рішення про відновлення канонічного статусу Предстоятелів УПЦ КП Філарета (Денисенка) та УАПЦ Макарія (Малетича).
Обидва Предстоятелі направили Вселенському Патріарху свої прохання, після чого було прийнято таке рішення."

risu.org.ua/.../72994
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#146 keleynik 05.10.2018 17:56
"Як відомо, прерогатива скликати Всеправославний Собор належить лише Вселенському патріарху. Крім того, інші Помісні Церкви не мають права втручатись у діяльність Вселенського патріархату на його канонічній території. Україна є канонічною територією Константинополя , який має бажання розв'язати багаторічне українське питання через надання Україні автокефалії. Таким чином, будь-які заклики предстоятелів Помісних Церков (або їх Синодів) зібрати Всеправославний собор щодо України можуть трактуватись як неканонічне втручання у внутрішні справи Вселенського патріархату." cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#145 людмилаС 01.10.2018 17:43
"...друга істина: не існувало тотальної ізоляції українського православ'я від світового. Вселенський Патріархат не хотів порушувати статус-кво, сподіваючись на силу та розум Москви та на об'єднавчі процеси, які та ініціює. Але зрештою зрозуміли, що Москва – постійне джерело розколу, бо Вселенський Патріархат завжди стежив за ситуацією в українському православ’ї, ієрархи Константинополя завжди мали спілкування із ієрархами УПЦ КП, а деякі грецькі та клірики Вселенського Партріархату (тепер я можу признатися) співслужили зі священиками Київського патріархату."

ukrinform.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#144 людмилаС 26.09.2018 12:26
Архієпископ Тельміський (Константинопол ьский патріархат) Іов (Геча) в ексклюзивному коментарі Cerkvarium прокоментував останні рішення Синоду УПЦ МП: «На якому праві УПЦ засуджує Вселенський Патріархат, якщо в міжцерковних відносинах УПЦ не є самостійною одиницею у веденні діалогу чи листуванні? Тільки РПЦ може брати таку участь».

cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#143 людмилаС 22.09.2018 12:32
«Дуже шкода, що представники УПЦ Московського Патріархату поки що відмовляються від діалогу з представниками Вселенського Патріархату та інших частин Українських Церков. Заяви про відмову від таких братерських зустрічей і діалогу, шантаж євхаристійною єдністю та заборона співслужити з єрархами Вселенського Патріархату лише заганяють їх в глухий кут і ще більше погіршують їхнє канонічне становище», - скаав архієпископ Тельміський Іов (Геча)

risu.org.ua/.../72722
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#142 людмилаС 19.09.2018 01:12
"...Підкреслює цю незалежність і голова ВЗЦЗ митр. Іларіон (Алфєєв): «Українська Церква [...] повністю незалежна від Москви у ВСІХ питаннях організації свого внутрішнього життя». І ось, на останньому Синоді РПЦ патр. Кирил, забуваючи про те, що сам він роками намагався переконати всіх в повній незалежності УПЦ від Москви, повідомляє митр. Онуфрію: «Ми будемо мати дискусію в Синоді і потім, Ваше Блаженство, проінформуємо Вас про результати», тобто повідомляє про те, яке Синод РПЦ прийме рішення про долю УПЦ і те, як УПЦ повинна поводитися, і рішення спустять згори."

risu.org.ua/.../72684
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#141 людмилаС 17.09.2018 11:02
"...Розірвавши спілкування з Константинополе м, РПЦ більш не має сопричастя з повнотою Світового Православ’я. Цим самим Чистий провулок підклав свиню колегам з 49 корпусу Києво-Печерської Лаври. Адже основний аргумент для перебування УПЦ (МП) в складі РПЦ полягав у тому, що саме через Москву українські парафії мають сопричастя з повнотою Світового Православ’я. Тепер такого сопричастя немає, отже, і реальних аргументів для перебування в складі РПЦ тепер теж немає. Цікаво, як тепер будуть викручуватися спікери УПЦ (МП)."

cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#140 людмилаС 13.09.2018 21:32
"Автокефалія України пропонується Вселенським патріархатом не як зброя для війни, але як ліки, щоб загоїти церковний розкол, який триває майже 30 років. Як ми згадали, ці ліки пропонувала Московському патріарху вся повнота єпископату УПЦ МП ще в 1991 і 1992 рр. Як ми показали, протягом ХХ-го століття Вселенський патріарх на основі своїх прерогатив завжди забезпечував єдність помісних Православних Церков, і тому проголосив низку нових автокефалій як спосіб забезпечити єдність Церкви як всередині кожної нової помісної Церкви, так і єдність між всіма Помісними Церквами. Роль Вселенського Патріархату – служити єдності Православної Церкви."

cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1438
mod_vvisit_counterВчора1436
mod_vvisit_counterМісяць18728
mod_vvisit_counterЗа весь час2319738

Зараз онлайн: 17
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ