Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#195 людмилаС 09.04.2019 14:35
Денис Таргонский: "...Священик не міг лити відвертий бруд на інших людей, до якої б вони конфесії не належали – не дозволяло виховання. Він говорив, що Церква – то Тіло Христове, а не зграя озлоблених на світ фанатиків, у якій всі за одно проти когось. Глава церкви – Христос – заповідавав християнам любити одне одного і любов’ю привертати людей до Церкви. Апостол Павло казав: «Раб Господній не повинен сваритись, але бути привітним до всіх, навчальним, до лиха терплячим, що навчав би противників із лагідністю…» (2 Тим 2, 24-25).

religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#194 keleynik 21.03.2019 13:49
Вітаючи всіх із річницею "повернення до Росії", о. Сергій Халюта (благочинний; УПЦ МП) виголосив промову: "Я сердечно вітаю вас із цим особливим днем, який за правом можна назвати початком збирання земель російських. Я твердо вірю, що Господь наш у день Торжества Православ'я, який ми сьогодні згадуємо, дарує нам відродження нашої великої держави російської, російського духу, тому що російський народ і держава російська є носіями християнських, Божественних і державних цінностей. Я сердечно дякую вам, любі севастопольці, за ту мужність, яку ви виявили у 2014 році, за ту самовідданість, з якою ви вийшли на площу Нахімова і прийняли рішення щодо того, що ми мусимо повернутися додому". risu.org.ua/.../75134
Залишаючись в УПЦ МП, ми все, одним цим фактом, приєднуємося до цього привітання... впевнений, що наші ієрархи, як завжди, на це ніяк не відреагують...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#193 людмилаС 13.03.2019 14:22
Что ответил Константинополь ский патриархат на письмо албанского предстоятеля о сомнениях по поводу действительност и хиротоний в ПЦУ: "И такой ответ 9 марта официальный сайт Константинополь ского Патриархата опубликовал. В нем подробно, со ссылками на правовые источники и исторические примеры, объясняется, что в отношении бывших глав неканонических конфессий Украины было применено "канонически утвержденное преимущество аппеляции" к Константинополь скому Патриархату, а вопрос признания хиротоний священнослужите лей ПЦУ "задним числом" был решен в согласии с канонической практикой древней и современной Церкви, в частности, на основании правил I Вселенского Собора и составленного в 1887 г. Смирнским митрополитом Василием исследования, соборно утвержденного в Константинополе ."
cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#192 keleynik 01.03.2019 21:12
"...Вселенський патріарх розуміє, що ідея з Всеправославном собором у тому форматі, в якому він існує – утопічна і не може бути реалізована. Оскільки кожна Автокефальна Церква має право вето. Ні для кого не секрет, що РПЦ категорично проти автокефалії Православної Церкви України і тому вона скористається своїм правом вето так само, як світська влада РФ робить це у Раді безпеки ООН.

Більш того, дуже дивно чути заклики до Всеправославног о обговорення від тих, хто сам ігнорує такі обговорення. Йдеться про те, що і РПЦ, і Антіохійський патріархат проігнорували Всеправославний Собор на Криті в 2016 році."

cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#191 Віктор 27.02.2019 12:57
А докладач на зібранні священників не повідомив, як висвячений Константинополе м патріарх утік до московської тартарії, пограбувавши Київські церковні святині. Константинополь двічі відлучив московську церковну тартарію. Другий раз, коли заманили патріарха Константинополя , та не відпускали з погрозами життю, якщо патріарх не визнає московську церковну тартарію. Час тягнете, раби лукаві?
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#190 keleynik 22.02.2019 13:44
Денис Таргонский:"...Можна багато в чому не розумітися і помилятися стосовно канонічних чи догматичних питань. Але є речі, можливо і не прийнятні для когось, але очевидні для всіх. Таким очевидним фактом є подолання розколу через створення української канонічної Церкви-сестри як учасниці літургійного життя Вселенської Церкви. Демонізувати духовенство, яке в молитві призиває того самого Духа Святого, зневажати тих християн, які з іншого боку підходять до Чаші Христової, називати розкольниками православних, які інакше дивляться на світ Божий, – це і є гріх хули на Духа Святого."

religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#189 LKS 20.02.2019 20:34
Протоіерей Андрій Дудченко:"...Але для мене особисто достатньо того, що ПЦУ створено на базі відновленої Київської митрополії у складі Константинополь ського Патріархату. Я вірю, тобто довіряю Церкві-матері. Вивчаючи історію Церкви в семінарії та академії, я чудово зрозумів, що питання про визнання хіротоній умовне, воно вирішується тим, що мотивується як "благо для Церкви". Єдність українського православ'я - це безперечно благо, і заради цього варто було піти на ікономію і визнати хіротонії, скориставшись правом приймати апеляції."

m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#188 LKS 18.02.2019 13:56
"Російські спецслужби платять дві тисячі доларів за підпал церков УПЦ МП- СБУ

Спецслужби Росії та псевдослужби незаконних бандформувань на Донбасі намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні підпалами храмів УПЦ Московського Патріархату."

risu.org.ua/.../74646
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#187 людмилаС 03.02.2019 23:37
"...Старец Ефрем - настоятель Ватопедского афонского монастыря, из числа крупнейших и древнейших на Святой горе. Его авторитет в Церкви колоссален. Просто колоссален." lb.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#186 keleynik 02.02.2019 21:20
Цитую Костянтин:
[quote name="keleynik"який архімандрит Євреф, він в житті не приїде до розкольників! Не несіть брехні в маси!
Спаси Господи!

В Україні немає розколу! ФОТО. "...Своєю чергою ігумен Єфрем привітав київського митрополита з обранням та інтронізацією, яка відбудеться 3 лютого, і побажав йому успішного служіння як предстоятелю Православної церкви України." m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#185 Костянтин 01.02.2019 08:49
[quote name="keleynik"який архімандрит Євреф, він в житті не приїде до розкольників! Не несіть брехні в маси!
Спаси Господи!
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#184 keleynik 31.01.2019 21:45
"Настоятелі двох афонських монастирів приїдуть на інтронізацію блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, передає грецьке видання «Ромфея» (...) Наразі відомо, що до Києва вирішили приїхати настоятелі монастирів Ватопед та Ксенофонта – архімандрити Єфрем та Олексій.." cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#183 людмилаС 30.01.2019 21:35
"Ми чекали Томосу про незалежність дуже довго. Крім мене збираються перейти священики із Городища та Смілянського району. 2 лютого має відбутися інтронізація Блаженнійшого митрополита Епіфанія. 6 лютого Православну церкву України мають офіційно зареєструвати. Тоді ми всі повеземо документи з протоколами зборів на Черкаси". risu.org.ua/.../74522
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні955
mod_vvisit_counterВчора1676
mod_vvisit_counterМісяць49966
mod_vvisit_counterЗа весь час3763188

Зараз онлайн: 9
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ