Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#133 keleynik 02.08.2018 18:55
"...Ніхто не піде «захоплювати Лавру», як лякають в МП! Більше того – ми за ці понад чотири роки не раз самі заявляли, що заклики «йти на Лавру» – це провокація, яка грає на користь Кремля. І коли люди з Майдану в лютому 2014 р. через обурення проти підтримки, яку Лавра надавала так званим «тітушкам» і Януковичу, пішли до Лаври, то саме наші єпископи і священики, з Київського Патріархату, умовили людей не входити на територію Лаври. Чому в МП зараз про це не згадують?"
cerkva.info/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#132 LKS 31.07.2018 18:28
"З 1 по 3 вересня відбудеться засідання Зборів (Синаксис) єпископату Вселенського Патріархату, інформує fanarion.blogspot. Вказується причина засідання: будуть «розглядатися питання, що стосуються Матері-Церкви і православ'я».
risu.org.ua/.../72038
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#131 людмилаС 26.07.2018 20:20
"- Давайте предметно. От, є, скажімо, Черкаська єпархія. Від МП її очолює Софроній, який послідовно виступає за автокефалію. Однак у КП там є і свій архієрей. Як бути із ними двома? Хто – після створення нової української церкви – очолюватиме ту ж Черкащину? І як бути з іншими регіонами?
- На початку буде так: якщо є архієрей московського патріархату, який прийшов зі своїми парафіями до складу нової української церкви, значить, він залишається з ними, їх архієреєм. Якщо у Софронія, припустимо, 200 парафій…
- 530.
- Значить, він буде архієреєм цих 530 парафій, або ж тих, що підуть за ним.
- А ваш?
- А наш керуватиме своїми парафіями.
- І вони вдвох будуть головними по Черкащині? Як ви собі це уявляєте?
- Маємо в КП області де по декілька єпископів. Та ж Тернопільська, скажімо, де двоє. Ну, нормально, проблем нема."

lb.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#130 людмилаС 26.07.2018 20:11
"- Нова, канонічна для них, церква повинна створити умови, щоб вони не відчували, що вони у ній чужі. А це залежить від того, як ми будемо до них ставитися. Наразі ми налаштовуємо єпископат (КП, - С.К.), щоб ставилися до них як до своїх, щоб не було у новій церкві поділу на "наші і ваші".

- Перший час це все одно виникатиме. «Людський фактор», цього не уникнути.

- Ні. Ще раз кажу: ми все робитимемо, щоб цього не було. Інакше церква не буде єдиною в середині, а це найгірше."

lb.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#129 LKS 13.07.2018 17:58
«Чому Москва бореться з ідеєю створення незалежної Церкви в Україні з того часу, коли українська нація згуртувалася в незалежній державі? Чи не бачить, що така відмова Московської Церкви визнати реальність є по суті причиною розколу в Україні? Ось це справжня причина розколу в Україні. Йдеться не про поведінку деяких архиєреїв або, можливо, про якісь бажання деяких людей, це – відмова Москви побачити і прийняти реальність. Україна – незалежна, вона не повинна бути підлеглою, і до неї не може бути застосоване будь-яким способом підпорядкування і залежність від іншої держави», – заявив він.
religionpravda.com.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#128 людмилаС 25.06.2018 18:57
«Сьогодні під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія ми з задоволенням працювали з українською делегацією тут, в стінах Матері Церкви в Константинополі . Це було дуже корисне та конструктивне співробітництво , в ході якого ми здійснили обмін думками щодо українських питань, які стосуються всіх, хто живе в Україні.

Вселенський Патріарх, як і Матір Церква, ніколи не переставав бути зацікавленим, а зараз ще більше зацікавлений у вирішенні проблем, які існують в Україні, зокрема встановленні миру в країні, а також примиренні всіх громад і їх співробітництві на благо Православ’я в Україні."

risu.org.ua/.../71599
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#127 людмилаС 17.05.2018 22:34
"..Отже, хотів би спростувати декілька міфів, які розповсюджує російська пропаганда та опоненти надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
МІФ ПЕРШИЙ: Константинополь ський Патріарх Варфоломій своїм Томосом надасть автокефалію вже існуючій в Україні церкві, тобто або Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ), або Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ КП).
Це відверта брехня.
Насправді передбачається утворення зовсім іншої, нової структури, нової церкви, до якої увійдуть єпископи та вірні із різних православних церков..."
blogs.pravda.com.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#126 людмилаС 14.05.2018 17:07
.Так чи інакше, незадоволені будуть, однозначно. Але чому нам боятися розколу? Він уже є, і не один, аж три в Україні. Ну ще один буде. Але що з того? Буде ж наша церква! А як ви не хочете, то, будь ласка, організовуйте свої приходи так, як це робить Руська православна церков за кордоном, де вона має свої приходи, своїх єпископів. От і в Україні вона буде мати. А то все лякають розколом. То нехай, нехай хоч Путіну моляться." - мтрп Софроній

m.glavcom.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#125 keleynik 12.05.2018 01:15
"...Адже усі вірні православної церкви хочуть одного – жити в мирі і злагоді зі своїми ближніми і власною совістю, служити Богові й мати Божу благодать, не зазнаючи образ, принижень і звинувачень. І вони мають на це право, вони цього заслуговують. Примирити й об’єднати всіх українських православних, припинити їхні душевні терзання якраз і покликана єдина автокефальна канонічна Українська православна церква."

www.pravda.com.ua/.../7179915
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#124 людмилаС 01.05.2018 19:55
Отже, омріяна і життєво необхідна справа входження українського православ’я як повноправного і дуже важливого члена у світову православну спільноту – спонукає православних України до завдання соборної творчої праці – будівлі відкритого Православ'я сучасності, чутливого до життя суспільства, готового до послідовного і терплячого служіння за заповідями свого Вчителя.

religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1427
mod_vvisit_counterВчора2182
mod_vvisit_counterМісяць32837
mod_vvisit_counterЗа весь час2248431

Зараз онлайн: 42
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ