Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#98 людмилаС 23.08.2017 12:49
Денис таргонский:"Возможно, все-таки стоит поговорить по-людски о наших бедах и проблемах без канонических комментариев, ведь и Московская Патриархия, и Киевская митрополия немало перед Законом Божьим погрешили и друг другу сала за шиворот залили не один килограмм. Всем известно, что не было такого времени, когда бы Церковь жила строго по канонам. Методы, которыми Москва добывала себе каноничную автокефалию ничуть не лучше тех, которые использовал Филарет, создавая свой не каноничный патриархат. Каноны служат ориентиром в поступках и действиях служителей Церкви, но главное в другом: «Горе вам, книжники и фарисеи, лицемеры, что даете десятину с мяты, аниса и тмина, и оставили важнейшее в законе: суд, милость и веру; сие надлежало делать, и того не оставлять» (Мф. 23,23).
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#97 keleynik 10.08.2017 10:27
Цитую LKS:
вернее - Михаил Теренков:"..украинцы это те же русские люди".

"Более 150 лет назад выдающийся русский ученый, профессор Киевского и Санкт-Петербургского университетов Николай Костомаров издал исследование об украинцах и россиянах «Две русские народности». Работа ученого была напечатана в 1861 году в Санкт-Петербурге, но до сих пор почти неизвестна на родине и в Украине..."
ehorussia.com/new/node/9830
Приєднуюся до привітань з 25-річчям єпархії і плідного служіння владики Софронія. Многая Вам літа!
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#96 LKS 04.08.2017 12:05
"...Александр Чаленко (редактора интернет-издания Украина.ру) назвал УПЦ "единственной легальной силой, которая противостоит этому всему мракобесию бандеровскому", "легальным оплотом русского народа" в Украине. Ранее Александр Чаленко в своем блоге писал, что "для нас, как и в начале 90-х, так и сейчас, было и есть очень важным, что эта церковь не просто КАНОНИЧЕСКАЯ, но и то, что она РУССКАЯ! Потому что мы – РУССКИЕ! Поэтому считаем, что наш Бог – это РУССКИЙ Бог, наша Вера – это РУССКАЯ Вера, родной язык нашего Спасителя – это РУССКИЙ язык"...Следует отметить, что хотя спикеры крестного хода УПЦ 2016 года публично признавали его политическую составляющую, в этом году подобных комментариев, во всяком случае громких, от них не наблюдалось. За них это сделал официальный телеканал РПЦ."
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#95 LKS 31.07.2017 13:07
"...Украина — это "Юго-Западная Русь на самом деле"...УПЦ "является духовным стержнем всех русских людей на Украине... украинцы это те же русские люди". Кроме УПЦ, никто "на территории этого государственног о образования", даже Оппозиционный блок, "действенно миротворческие акции не проводит".
Поэтому в настоящей ситуации, в период "гонений" на УПЦ, "едва ли можно просто политическими методами — парламентской демократией или как бы то ни было — разрешить эту проблему". Только молитвы верующих и "решительные действия властей государства Российского способны защитить православных людей Юго-Западной Руси, ныне именуемой Украиной".
О попытках создать автокефальную Церковь в Украине Михаил Тюренков заявил: "Никакой единой поместной Церкви, разумеется, на Украине нет и быть не может". Может быть лишь УПЦ как "часть Русской Церкви".
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#94 LKS 21.07.2017 20:47
У середу 12 липня 2017 року, Парламентський комітет з питань культури і духовності підтримав законопроект №5309...Депутати рекомендували прийняти законопроект в першому читанні, для пізнішого доопрацювання та прийняття в цілому... Так, зокрема депутати хочуть доповнити профільний Закон положенням про зміну назви для тих релігійних організацій, керівні центри яких перебувають у країні-агресорі.
...Відповідно до першого пункту – в статуті УПЦ, Розділ I, пункт 5 вказано, що УПЦ є самокерованою частиною РПЦ.
Щодо другого пункту – в статуті РПЦ, Глава XI, пункт 18 зазначається, що самокерованою Церквою [в складі РПЦ] з правами широкої автономії є Українська православна церква.
Щодо третього пункту – в тому ж таки статуті РПЦ, Глава V, пункт 4 підкреслюється, що митрополит Київський є постійним членом Священного Синоду РПЦ, який є в свою чергу керівним органом цієї церкви.
risu.org.ua/.../67557
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#93 keleynik 11.07.2017 11:36
архм Кирилл Говорун:"...Якщо у нас буде кілька альтернативних канонічних юрисдикцій, то вони будуть складати одну й ту саму церкву Христову. Тобто з точки зору церкви – ніяких змін, просто різні структури управління. І з точки зору православної еклезіології – це нормальна ситуація. Хоча вона незручна з політичної точки зору, бо важко контролювати кілька юрисдикцій."
ukrinform.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#92 людмилаС 31.05.2017 13:06
Денис Таргонский:"..Місія Православної Церкви полягає не у реставрації «славного православного минулого Київської Русі» чи в лобіюванні політичних амбіцій Російської імперії чи то пак федерації, а у здоровому ставленні до себе і до сучасного українського соціуму, його культури і державності, до простих людей і їх сердечної потреби у Христі: «Для юдеїв я був, як юдей, щоб юдеїв придбати… Для слабих, як слабий, щоб придбати слабих. Для всіх я був усе, щоб спасти бодай деяких» (1Кор. 9, 20-22)."
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#91 людмилаС 31.01.2017 12:52
"...чи може в одному місті паралельно існувати кілька православних юрисдикцій, кілька єпископів? Канонічна ортодоксія передбачає, що так бути не може. Наскільки я досліджував це питання, така канонічна думка з’явилась у IV столітті, коли Церква поєдналась із Римською імперією. Тоді принцип, що в одному місті має бути один імперський адміністратор, перейшла і на Церкву. В давніші часи були різні громади, які спокійно співіснували в одному місті в рамках того, що ми можемо назвати «юрисдикційним плюралізмом». Тому питання, чи ми мусимо орієнтуватись саме на норми IV століття, чи оглядатись на давнішу практику Церкви. Це питання стосується усієї православної діаспори. Зокрема знаємо, що в Парижі чи Нью-Йорку є багато православних юрисдикцій і багато єпископів..."
"...І останнє – слід радикально відокремити Церкву від геополітики, щоб не плутати ідею про церковну єдність з імперськими проектами."
risu.org.ua/.../65923
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#90 LKS 13.01.2017 14:09
"...Не будем преувеличивать «пророссийскост и» УПЦ. Церковь – это, к счастью, не партия. Но не будем и закрывать глаза на пророссийские симпатии среди священников и верующих УПЦ. Нравится нам это или нет, но УПЦ действительно крупнейший «русский остров» в украинских общественных «водах»...
"...В 2007 году на заседании Архиерейского собора УПЦ было осуждено политическое православие – гремучая смесь из фундаменталистс кой религиозности и политических идей вроде «триединой Святой Руси». К слову, этот концепт приписывают черниговскому старцу, который в жизни такого не говорил. Но пошло-поехало…
..В Церкви нет каких-то силовых структур, которые приводили бы к выполнению декреты «партии и правительства». Поэтому наши политправославн ые как ходили крестными ходами, так и ходят."
risu.org.ua/.../65683
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#89 людмилаС 08.12.2016 13:32
Митрополит Олександр (Драбинко) окреслив три варіанти сценарію для набуття автокефалії Українською Православною Церквою
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні250
mod_vvisit_counterВчора2202
mod_vvisit_counterМісяць47151
mod_vvisit_counterЗа весь час1587148

Зараз онлайн: 24
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ