Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#164 людмилаС 09.12.2018 23:19
Протоіерей Андрій Дудченко: Коли я побачив людей перед цілуванням хреста, зрозумів, що не можна відпустити їх без напутствія, коли менш ніж через тиждень має відбутися собор із незрозумілими для багатьох наслідками. Потрібно було дати якийсь орієнтир парафіянам.
Власне, головне життєве питання полягає в тому, чи є ти частиною рішення, чи частиною проблеми.

youtu.be/h7hB2IMUMM8?t=6747
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#163 людмилаС 08.12.2018 12:53
Ростислав Павленко... особливо підкреслив, що використання Вселенським Патріархом свого права як останньої апеляційної інстанції в православному світі щодо вирішення конфліктів чи непереборних розходжень дозволило мільйонам українських православних повернутися до всеправославног о спілкування. Саме рішення Синоду Вселенського Патріархату від 11 жовтня, за його словами, якраз було ухвалене як виконання Вселенською Патріархією своєї функції вирішення конфліктних питань, які не можна розрішити всередині якоїсь церкви і які не породжують будь-яку залежність.
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#162 о. Миколай 07.12.2018 07:11
Ярі противники автокефалії Української Православної Церкви-немов зомбі закодовані ідеологією неправди.Поверніть ся лицем до істини.Книжники,фарисе ї,седукеї теж були "благовірними".Тільки що з того вийшло Свята правда показала.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#161 людмилаС 06.12.2018 15:34
"...Вважаємо, що для досягнення єдності та збереження церковного миру і після об’єднання кожен архієрей надалі має очолювати єпархію, яка складатиметься з тих самих, дотепер підпорядкованих йому парафій, та зберігатиме засвоєний йому на момент об’єднання титул. А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій згідно традиційного канонічного порядку».
cerkva.info/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#160 keleynik 06.12.2018 13:36
Чекають на соборі всіх українських архієреїв. Кожному особисто запрошення підписав патріарх Варфоломій. "Запрошення фізично їдуть, як нас запевнив Вселенський патріарх, і мають бути доставлені до кожного архієрея і УПЦ-КП, і УАПЦ, і церкви у єдності з Московським патріархатом", - заявив Ростислав Павленко. Отримати їх мають найближчими днями. Більше читайте тут: tsn.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#159 keleynik 02.12.2018 16:03
"...Итак, что решил завершившийся Синод.
1. Утвержден текст Томоса про автокефалию Украинской Церкви.
Проголосован, подписан, придавлен печатью и приготовлен к выдаче с пометкой: "Передать Предстоятелю Украинской Церкви лично в руки"...
m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#158 LKS 26.11.2018 16:32
На думку архієпископа Йоанна, “хрещені люди не є власністю єпископів, вони – члени єдиного церковного тіла, зібраного в тому місці, де вони перебувають”: наприклад, православний вірянин Петербурга, переселяючись на Крит, “перестає бути членом Російської Церкви і стає повноправним членом Церкви Критської, яка належить до Вселенського Патріархату”.

“На відміну від кліриків, миряни не потребують канонічного відпусканні свого єпископа під час зміни місця проживання”, – зазначає представник Константинополя . religionpravda.com.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#157 LKS 23.11.2018 15:21
Эксклюзивное судебное право Константинополь ской кафедры официально признаётся Русской Церковью уже около 500 лет.[...] Именно обсуждение и подтверждение этого права на Соборе 1551 г. не может не свидетельствова ть о глубоком почтении к Матери-Церкви, существовавшем в то время в Русской церкви[...] Позволю себе процитировать конец главы: «Иже аще епископ или причетник с митрополитом имать некая распря, от патриярха всея тоя земли да судится; под ним же суть епископи и митрополиты всея области и страны тоя или от патриярха Констентина града, да судятся. Сия бо власть от инех патриярх никому же едана бысть, ни от правил, ни от закона, еже судити митрополита под инем патриярхом, суща другому патриярху, но токмо Констентина града патриярху се дано есть»
blog.predanie.ru/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#156 keleynik 16.11.2018 14:10
ВВС: У Константинополі кажуть, що після скасування синодального листа від 1686 року всі православні ієрархи України, в тому числі представники УПЦ МП, перебувають у підпорядкуванні Вселенського патріархату. Ви зараз чий?

М.С.: Я зараз не знаю, хто я такий. Це вирішиться тоді, коли буде собор. Тому що постанова Константинополя була, а (її) затвердження чи визначення у нас в Україні не було.
bbc.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#155 keleynik 08.11.2018 20:23
Прот. Георгій Коваленко:"Держава визнає Київський патріархат і Українську православну церкву як структури, які не мають юридичної особи в цілому, але є як добровільним об’єднанням (до речі, закріпленим в зареєстрованих статутах) парафій цих церков. Одні вважають своїм предстоятелем патріарха Філарета. Інші – митрополита Онуфрія.(...) Щодо майна, то треба нагадати, що ще в дев’яностих роках патріарх Алексій публічно написав листа, в якому зазначив, що Московський патріархат не претендує на жодне майно православної церкви в Україні.
Важливо, що храми в Україні є у власності релігійних громад, а не в цілому в УПЦ (МП). Це в Росії є Московська патріархія, якій належить все майно РПЦ. В Україні не так."
m.glavcom.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#154 LKS 06.11.2018 16:08
Деніс Таргонський: "...Проте очевидно, що віряни та керівництво УПЦ не відчувають особливої радості від того, що «в результаті антиканонічної діяльності патріарха Варфоломія» ліквідовується розкол. Чомусь від того, що тисячі чи мільйони людей тепер повноцінно перебувають із Христом, у багатьох – глибока печаль. Можливо, тоді духовно корисним і спасительним буде змиритися з волею Божою? А від смирення до любові, як пише св. Іоанн Ліствичник, один крок." religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні434
mod_vvisit_counterВчора934
mod_vvisit_counterМісяць12299
mod_vvisit_counterЗа весь час2376588

Зараз онлайн: 24
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ