Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#127 людмилаС 17.05.2018 22:34
"..Отже, хотів би спростувати декілька міфів, які розповсюджує російська пропаганда та опоненти надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
МІФ ПЕРШИЙ: Константинополь ський Патріарх Варфоломій своїм Томосом надасть автокефалію вже існуючій в Україні церкві, тобто або Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ), або Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ КП).
Це відверта брехня.
Насправді передбачається утворення зовсім іншої, нової структури, нової церкви, до якої увійдуть єпископи та вірні із різних православних церков..."
blogs.pravda.com.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#126 людмилаС 14.05.2018 17:07
.Так чи інакше, незадоволені будуть, однозначно. Але чому нам боятися розколу? Він уже є, і не один, аж три в Україні. Ну ще один буде. Але що з того? Буде ж наша церква! А як ви не хочете, то, будь ласка, організовуйте свої приходи так, як це робить Руська православна церков за кордоном, де вона має свої приходи, своїх єпископів. От і в Україні вона буде мати. А то все лякають розколом. То нехай, нехай хоч Путіну моляться." - мтрп Софроній

m.glavcom.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#125 keleynik 12.05.2018 01:15
"...Адже усі вірні православної церкви хочуть одного – жити в мирі і злагоді зі своїми ближніми і власною совістю, служити Богові й мати Божу благодать, не зазнаючи образ, принижень і звинувачень. І вони мають на це право, вони цього заслуговують. Примирити й об’єднати всіх українських православних, припинити їхні душевні терзання якраз і покликана єдина автокефальна канонічна Українська православна церква."

www.pravda.com.ua/.../7179915
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#124 людмилаС 01.05.2018 19:55
Отже, омріяна і життєво необхідна справа входження українського православ’я як повноправного і дуже важливого члена у світову православну спільноту – спонукає православних України до завдання соборної творчої праці – будівлі відкритого Православ'я сучасності, чутливого до життя суспільства, готового до послідовного і терплячого служіння за заповідями свого Вчителя.

religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#123 keleynik 25.04.2018 18:27
"...можна було б взяти за взірець досвід Московського Патріархату, який при об´єднанні із РПЦ Закордонною ніяких моделей не виписував.

«Просто Москва дала гарантії єрархам РПЦЗ у тому, що їх права і можливості не будуть порушуватися жодним чином (РПЦЗ увійшла в Російську церкву повністю зі своєю структурою). А саме об´єднання відбулося через спільне богослужіння. Вже через покоління закордонними практично повністю «розчиняться» в Московському Патріархаті», - пояснив Олександр Саган.

risu.org.ua/.../70917
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#122 людмилаС 25.04.2018 14:36
Відповіді на найтиповіші з питань напередодні важливого для України травневого Синоду Вселенського патріархату

ukrinform.ua/.../...

Жалко, что модератор очень выборочно размещает коменты на эту тему...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#121 людмилаС 24.04.2018 22:21
"...Глобально церковный мир делится на территории «исторического православия» и «новейшие территории». До поры до времени существовало правило, что на территории «исторического православия» не может быть несколько параллельных канонических юрисдикций. Но это правило было давно нарушено. К примеру, на территории Греции есть Элладская Православная Церковь, и есть ряд общин, принадлежащих к Константинополь скому Патриархату. На территории Украины есть общины, относящиеся к Бессарабской митрополии Румынской Православной Церкви (так же это есть и в Молдове)..."

risu.org.ua/.../70875
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#120 LKS 22.04.2018 22:19
«Есть каноны церковные, разработанные в течение IV века и позже, согласно которым отторжение УПЦ от Константинополь ского Патриархата за взятку – 120 соболей и 200 червонцев – на самом деле было неканоническим. Сейчас мы, наоборот, возвращаем ситуацию к канонической норме, в соответствии с нормами мирового православия», – отметил Александр Палий.(историк и политический эксперт)

bitvazaurozay.livejournal.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#119 keleynik 19.04.2018 14:22
А як бути з Московським патріархатом?

- Якщо захоче, він приєднається, а якщо не захоче, не буде приєднуватися.

Якщо не приєднається, то в Україні буде дві юрисдикції, дві канонічні церкви: одна буде автокефальна, і ще одна – в юрисдикції Московського патріархату.

obozrevatel.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#118 людмилаС 17.04.2018 21:50
«Щодо чергової спроби створення єдиної Церкви руками держави

Думаю я, що це все закінчиться великим пшиком, як це було багато разів до цього. Буде багато шуму в ЗМІ, і на тому все закінчиться." - прот. Микола Данилевич.

Читайте більше тут: zik.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні862
mod_vvisit_counterВчора1098
mod_vvisit_counterМісяць33821
mod_vvisit_counterЗа весь час2075840

Зараз онлайн: 48
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ