Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#115 LKS 13.03.2018 12:36
Нагадаємо, 11 березня запорізького священика УПЦ (МП) Ігоря Савву позбавили парафії в Запоріжжі та вигнали з храму через його проукраїнську позицію. Священик відкрито молився за українських військових також він не згадував у молитві патріарха Кирила (Гундяєва).

risu.org.ua/.../70397
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#114 людмилаС 02.03.2018 13:32
"Як інформувала РІСУ, за 2017 рік УПЦ (МП) збільшилась на 52 парафії. Нині ця Церква має 12069 парафій. Такі дані вказані у Звіті Керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Бориспільського і Броварського Антонія (Паканича) за 2017 рік." - замітка для тих, хто думає...
risu.org.ua/.../70273
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#113 людмилаС 19.02.2018 13:07
«Завдання церкви – назвати насильство насильством, брехню – брехнею, правду – правдою. Треба почати з того, щоб назвати війну війною, агресію – агресією, жертву – жертвою, а агресора – агресором. А далі вже вибудовувати риторику, що об’єднує. І я думаю, що без покаяння в цьому процесі не обійтися. Зокрема, тих церковних лідерів, які підтримували цю агресію, які виступили її рупорами. Якщо це неможливо, тоді неможливо говорити і про примирення», – наголошує архимандрит Кирило.

risu.org.ua/.../70118
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#112 людмилаС 05.02.2018 12:52
Андрій Зубов також висловив побажання, щоби автокефалію Українська Церква отримала законними методами.
«Особисто мені дуже б хотілося, щоб ця автокефалія не була вирвана, як Російська Церква вирвала її з рук Константинополя в 1458 році, а дарована канонічно, законно, як це було, наприклад, у випадку з Польською Церквою або Американською», - наголосив російський історик.
risu.org.ua/.../69560
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#111 LKS 24.01.2018 19:05
"...меня поразили слова одного украинца-священника, который передал на волю свое последнее письмо из немецкого концлагеря: «Не делайте попыток меня освободить, потому что я не представляю себе, что покину этих людей, для которых являюсь священником. Каждый день я провожаю их в последний путь. Я нужен здесь. Здесь Бог. Я его вижу».
Меня потрясли его слова, что он там видел Бога, который один для всех национальностей и религий. Вот одна реальность – умение увидеть Бога в этой ужасающей человеческой клоаке. Другой подход – обвинить Бога за все слезы ребеночка, как у Ивана Карамазова."
thevirtuoso.net/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#110 людмилаС 13.01.2018 00:10
"...Мы привыкли к определенной степени доверия со стороны общества. Но в последнее годы и дни украинское общество посылает УПЦ сигнал за сигналом: не молчите, называйте вещи своими именами, сделайте хотя бы что-то для единства Украинской Церкви!..
«Альтернативы церковному единству нет», — регулярно заявляют высокие представители всех Церквей. Но запорожский инцидент показал, что «альтернатива», увы, существует. И эта альтернатива, к сожалению, заключается не в сохранении нынешнего status quo, а в маргинализации украинского православия. Маргинализации, которая, прежде всего, затронет ту его часть, которая церковному единству будет противиться.
www.kiev-orthodox.org/.../7069
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#109 людмилаС 08.01.2018 23:02
Митрополит Олександр Драбинко: "...Зараз дуже багато шуму щодо розколу. Але в будь-якому випадку рано чи пізно розколи будуть подолані, і ніхто не буде ані перевінчувати, ані перехрещувати. Ми пам'ятаємо, як це було в деяких церквах, коли не визнавалися ті чи інші Таїнства або не визнавалася їхня повнота, але після певного періоду всі заборони були зняті, всі розколи подолані і всі таїнства визнані"
risu.org.ua/.../69607
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#108 LKS 30.12.2017 05:11
О Положении о монашестве. Архиерейский собор РПЦ.
"..Принятие данного «Положения» Архиерейским собором — это очень плохое событие. Оно говорит о том, что архиереи утрачивают свое главное предназначение — узревать догматическую и каноническую истину в текущий момент истории Церкви и именно таким образом хранить святоотеческое Предание. Собор епископов теряет свою пророческую миссию свидетельствова ть об истине и превращается в манипулируемую массу статистов, голосующих единогласно в соответствии с сиюминутной конъюнктурой. При этом всем понятно, что главный мотив принятия такого документа — страх потерять абсолютную власть над тем, что по своей природе может быть живо только в условиях богодарованной свободы и самоуправления."
__(из комментариев)__ ____
Источник: facebook.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#107 keleynik 19.12.2017 16:53
"...патріарх Варфоломій: "Я користуюся можливістю надіслати усьому благочестивому українському народу, який складається з духовних чад Константинополь ської Церкви, її благословення і тепле привітання на майбутніх святкуваннях Різдва".
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#106 людмилаС 10.12.2017 22:59
"..Вскоре нас ждет печальный юбилей: столетие церковного разделения, возникшего в процессе борьбы за автокефалию. Сто лет! Не время ли, в конце концов, упразднить схизму и восстановить заповеданное Богом церковное единство?"
ru.slovoidilo.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2669
mod_vvisit_counterВчора2503
mod_vvisit_counterМісяць40219
mod_vvisit_counterЗа весь час1956888

Зараз онлайн: 32
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ