Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної Церкви
25.08.2014 14:45

Переважна більшість духовенства Черкаської єпархії підтримує ідею створення незалежної помісної Української Православної ЦерквиПро це свідчать підсумки опитування громадської думки священиків, які сьогодні зібралися на традиційну нараду в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого Митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

 

Владика проінформував аудиторію про роботу Собору УПЦ та обрання нового Предстоятеля, який посів на кафедру київських Митрополитів після того, як пішов з життя Блаженніший Володимир (Сабодан).
На нараді відбулася жвава дискусія щодо шляхів подальшого розвитку українського Православ'я, подолання церковного розколу та створення незалежної помісної Української Православної Церкви на тлі останніх драматичних подій, що відбуваються на Сході нашої держави через військову агресію Росії, нескінченні збройні провокації з її боку, масовані обстріли та підтримку сепаратистських сил.
Учасники наради заслухали змістовну історичну довідку протодиякона Іоанна Поліщука про історичні передумови приєднання УПЦ до Москви та відокремлення від Константинопольського Патріархату, що сталося у XVII столітті.
Після чого учасникам дискусії було запропоновано висловити власне ставлення щодо ідеї створення незалежної помісної УПЦ або її подальшого збереження у складі Московського Патріархату. Всі анкети, які отримали священики, були анонімними. За підсумками підрахунку, переважна більшість присутніх – 70 проти 55 – висловилися однозначно за помісну Українську Православну Церкву, зазначивши при цьому, що цей процес повинен відбуватися винятково на підставі чинних церковних канонів і християнського заповіту любові Божої.
Було також обговорено питання про доцільність поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила по всіх храмах нашої єпархії. Священики наводили численні приклади незгоди багатьох парафіян з цією практикою, обурення і навіть протестів, зважаючи на ту пропагандистську істерію, яку насаджують російські медіа стосовно України та української нації, створюючи з неї образ ворога. Владика Софроній благословив звершувати поминання Патріарха там, де немає протестів з боку людей, зауваживши, що воно звершується за кожним архієрейським богослужінням, не порушуючи церковних канонів.
На нараді було також обговорено низку питань, що стосуються загальної етики церковного життя. Зокрема, Владика суворо заборонив практику паломницьких поїздок, які подекуди набули вигляду бізнесу, відволікають їх організаторів та людей від молитви, захоплюють псевдоцерковними ідеями.
Владика висловив підтримку тим парафіяльним священикам, які не цураються розвивати підсобні господарства, обробляти землю тощо.
Були обговорені також кадрові та інші поточні питання єпархіального життя.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#94 LKS 21.07.2017 20:47
У середу 12 липня 2017 року, Парламентський комітет з питань культури і духовності підтримав законопроект №5309...Депутати рекомендували прийняти законопроект в першому читанні, для пізнішого доопрацювання та прийняття в цілому... Так, зокрема депутати хочуть доповнити профільний Закон положенням про зміну назви для тих релігійних організацій, керівні центри яких перебувають у країні-агресорі.
...Відповідно до першого пункту – в статуті УПЦ, Розділ I, пункт 5 вказано, що УПЦ є самокерованою частиною РПЦ.
Щодо другого пункту – в статуті РПЦ, Глава XI, пункт 18 зазначається, що самокерованою Церквою [в складі РПЦ] з правами широкої автономії є Українська православна церква.
Щодо третього пункту – в тому ж таки статуті РПЦ, Глава V, пункт 4 підкреслюється, що митрополит Київський є постійним членом Священного Синоду РПЦ, який є в свою чергу керівним органом цієї церкви.
risu.org.ua/.../67557
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#93 keleynik 11.07.2017 11:36
архм Кирилл Говорун:"...Якщо у нас буде кілька альтернативних канонічних юрисдикцій, то вони будуть складати одну й ту саму церкву Христову. Тобто з точки зору церкви – ніяких змін, просто різні структури управління. І з точки зору православної еклезіології – це нормальна ситуація. Хоча вона незручна з політичної точки зору, бо важко контролювати кілька юрисдикцій."
ukrinform.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#92 людмилаС 31.05.2017 13:06
Денис Таргонский:"..Місія Православної Церкви полягає не у реставрації «славного православного минулого Київської Русі» чи в лобіюванні політичних амбіцій Російської імперії чи то пак федерації, а у здоровому ставленні до себе і до сучасного українського соціуму, його культури і державності, до простих людей і їх сердечної потреби у Христі: «Для юдеїв я був, як юдей, щоб юдеїв придбати… Для слабих, як слабий, щоб придбати слабих. Для всіх я був усе, щоб спасти бодай деяких» (1Кор. 9, 20-22)."
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#91 людмилаС 31.01.2017 12:52
"...чи може в одному місті паралельно існувати кілька православних юрисдикцій, кілька єпископів? Канонічна ортодоксія передбачає, що так бути не може. Наскільки я досліджував це питання, така канонічна думка з’явилась у IV столітті, коли Церква поєдналась із Римською імперією. Тоді принцип, що в одному місті має бути один імперський адміністратор, перейшла і на Церкву. В давніші часи були різні громади, які спокійно співіснували в одному місті в рамках того, що ми можемо назвати «юрисдикційним плюралізмом». Тому питання, чи ми мусимо орієнтуватись саме на норми IV століття, чи оглядатись на давнішу практику Церкви. Це питання стосується усієї православної діаспори. Зокрема знаємо, що в Парижі чи Нью-Йорку є багато православних юрисдикцій і багато єпископів..."
"...І останнє – слід радикально відокремити Церкву від геополітики, щоб не плутати ідею про церковну єдність з імперськими проектами."
risu.org.ua/.../65923
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#90 LKS 13.01.2017 14:09
"...Не будем преувеличивать «пророссийскост и» УПЦ. Церковь – это, к счастью, не партия. Но не будем и закрывать глаза на пророссийские симпатии среди священников и верующих УПЦ. Нравится нам это или нет, но УПЦ действительно крупнейший «русский остров» в украинских общественных «водах»...
"...В 2007 году на заседании Архиерейского собора УПЦ было осуждено политическое православие – гремучая смесь из фундаменталистс кой религиозности и политических идей вроде «триединой Святой Руси». К слову, этот концепт приписывают черниговскому старцу, который в жизни такого не говорил. Но пошло-поехало…
..В Церкви нет каких-то силовых структур, которые приводили бы к выполнению декреты «партии и правительства». Поэтому наши политправославн ые как ходили крестными ходами, так и ходят."
risu.org.ua/.../65683
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#89 людмилаС 08.12.2016 13:32
Митрополит Олександр (Драбинко) окреслив три варіанти сценарію для набуття автокефалії Українською Православною Церквою
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#88 LKS 23.11.2016 14:02
«Але чого не повинно бути - не повинно бути, звичайно, у Москви ілюзій, що ті парафіяни і священики, які сьогодні в Московському Патріархаті, вони там і залишаться. Ні. Те, що ці священики і парафіяни там, це знак їх любові не до Патріарха Кирила і не до Москви, а знак їхньої любові до церковних канонів. Якщо з'явиться канонічний вихід з цієї ситуації і відхід від Москви, що не призведе до ізоляції в усьому православному світі, то я думаю, що більшість і єпископів, і духовенства, і народу з радістю цією можливістю скористається», - заявив протодиякон Кураєв.
risu.org.ua/.../65213
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#87 LKS 22.11.2016 14:08
Патріарх Кирило: РПЦ ніколи не погодиться на незалежність Української Церкви
risu.org.ua/.../uoc
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#86 людмилаС 11.10.2016 11:25
«Передача» Киевской митрополии Московскому патриархату в 1686 году: канонический анализ.
"...Все документы объявляют три условия, при которых была сделана эта уступка: 1) избрание митрополита епископами, клириками и знатью с позволения и по повелению гетмана, 2) совместное поминовение как Вселенского патриарха, так и Московского (первого ради его привилегий, то есть первенства чести и юрисдикции над митрополией Киевской и всея Руси, а второго в связи с рукоположением митрополита патриархом Московским), 3) сохранение всех привилегий митрополита Киевского
...Ни одно из условий этой передачи не было соблюдено Русской Церковью..".
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#85 людмилаС 20.09.2016 11:28
"..Досить швидко з'ясувалося, що стаття є фальшивкою. Посол Х'юз оприлюднив заяву, що він не має жодного стосунку до публікації, поданої від його імені. На цій підставі статтю було знято з сайтів західних медіа. Але сайт "Oriental Review" не опублікував спростування. Як зазначає архієпископ Євстратій, редактором-засновником OR є росіянин Андрєй Фомін. "І сам ресурс, як виглядає, є частиною російської машини пропаганди... І це, здається, лише початок тих заходів, які з російського боку здіснюватимутьс я проти Вселенського Патріарха. Успіх Великого Собору та просування в "українському питанні" спонукають Москву до протидії. Як бачимо, протидія ця – у звичайному для неї стилі: брехня і провокації".
religion.in.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1904
mod_vvisit_counterВчора2778
mod_vvisit_counterМісяць69807
mod_vvisit_counterЗа весь час1463935

Зараз онлайн: 42
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ