Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Владика Софроній благословив прикордонників на ратну службу й освятив пам’ятник на честь захисників державних кордонів
24.05.2012 20:18

25 травня в міському парку Перемоги, що в Черкасах, було особливо велелюдно: тут вишукався особовий склад Оршанецького учбово-навчального центру Прикордонних військ України, щоб привести до Присяги молодих курсантів і відправити на службу тих, хто вже закінчив навчання. Подібні урочисті заходи є не лише надзвичайно урочистими, піднесеними, але не менш зворушливими. Поруч із молодими захисниками рідних кордонів стояли сивочолі ветерани, батьки, рідні та друзі тих, хто надів зелений кашкет прикордонника.

Привітати воїнів зі знаменною подією прибули заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олексій Головко, заступник голови обласної Ради, ветеран Прикордонних військ Василь Касян, директор Департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України, генерал-полковник Михайло Коваль та інші почесні гості, котрі, звертаючись до прикордонників, говорили про високе значення їхньої нелегкої служби, необхідність збереження та примноження славетних бойових традицій.

Серед тих, хто прийняв Присягу на вірність Україні, було чимало молодих дівчат, котрі стояли поруч із хлопцями, тримаючи бойову зброю – автомат. Усі вони крім невеликого сувеніру отримали ще й квітку з рук почесних гостей і ветеранів.

 

По завершенні церемонії прийняття Присяги й прощання з бойовим Прапором військової частини відбулося урочисте відкриття й освячення пам’ятника на честь захисників кордонів рідної землі всіх поколінь. Невипадково символом мужності тих, хто від часів Київської Русі стояв і стоїть на варті кордонів, став славетний Ілля Муромець – зовсім не казкова, а цілком реальна історична особистість, яка прославлена у сонмі Києво-Печерських святих.

Чин освячення здійснив особисто Вископреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський Софроній, який звернувся до присутніх воїнів і гостей з архіпастирським словом і благословенням.

Зазначимо, що цей знак спроектовано Заслуженим художником України Іваном Васильовичем Фізером та збудовано за ініціативи керівництва Оршанецького учбово-навчального центру.

Було сказано чимало добрих слів на адресу тих, хто допоміг поставити цей пам’ятник у Черкасах. До речі, за словами гостей, таких унікальних монументів не надто багато. Серед меценатів було назване й ім’я Володимира Ніжнікова – депутата обласної Ради, директора Бузуківського гранкар’єру, що на Смілянщині, відомого благодійника і мецената.

По завершенні прикордонники під звуки військового оркестру пройшли маршем перед командуванням Оршанецького центру, а протоієрей Євген Буркацький, котрий віднедавна став духовним куратором цього центру, окропив усіх, хто крокував, свяченою водою. У свою чергу, молоді командири – випускники Оршанецького учбово-навчального центру – за давньою традицією усипали алею парку, якою крокували під звуки стройового маршу, дзвінкими монетами, які злітали у повітря під дружнє «Ура!».

 

Слово Митрополита Софронія на відкритті пам'ятника захисникам держаних кордонів 25 травня 2012 року

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1268
mod_vvisit_counterВчора2474
mod_vvisit_counterМісяць45701
mod_vvisit_counterЗа весь час2126906

Зараз онлайн: 21
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ