Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
«Моліться святим нашої багатостраждальної землі!»
26.05.2012 17:43

У суботу 26 травня від раннього ранку сотні вірян і гостей Черкас вишукалися до мощів преподобномученика Макарія Канівського чудотворця, що спочивають у кафедральному Михайло-Архангельському соборі. У цей день разом з ним відзначалася пам'ять усіх новомучеників і сповідників Черкаських, що постраждали й прийняли смерть від рук безбожної влади у 30-ті роки минулого століття.

Святкову літургію очолив Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський Софроній, разом з яким служили понад 30 парафіяльних священиків і клірики собору. Перед початком богослужіння владика вклонився нетлінним мощам преподобномученика Макарія, які у цей день були відкриті для всіх, хто прийшов помолитися в храмі.

У своєму архіпастирському слові до пастви Владика закликав невтомно молитися святим землі Черкаської, яка рясно полита кров’ю страждальців Христових: священиків, священномонахів, ченців і черниць, блпгочестивх мирян, котрі не пішли на змову з безбожною богоборницькою владою, але прийняли страждання і смерть у сталінсько-берієвських катівнях.

Імена усіх новомучеників і сповідників Черкаських – а це 156 страждальців – були відкриті й прославлені дбанням Митрополита Софронія, який свого часу ініціював ретельне вивчення до цього спецхранів колишнього КДБ-НКВС, де зберігалися особисті справи на всіх, кого було страчено за віру Христову.

Дбанням Черкаського архіпастиря були повернуті й мощі преподобномученика Макарія, біля яких і тепер звершуються дива за молитвами цього непохитного, незламного ігумена віри Православної.

 

Слово Митрополита Софронія у день святого преподобномученика Макарія:

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1135
mod_vvisit_counterВчора2180
mod_vvisit_counterМісяць35433
mod_vvisit_counterЗа весь час2022319

Зараз онлайн: 46
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ