Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
На батьківщині легендарного повітряного аса розпочалося будівництво дерев’яної церкви
27.05.2012 20:19

Тої, хто вперше приїжджає в село Нехайки, що на Драбівщині – мальовничу українську глибинку, де проживає лише кілька сотень селян – неодмінно залишиться враженим незвичним пам’ятником: радянським винищувачем МіГ, який, здається, от-от злетить у блакить, що від краю до краю вкрила це село і навколишні зелені лани. Це – батьківщина легендарного повітряного аса, двічі Героя Радянського Союзу генерала авіації Івана Степаненка, який у роки Великої Вітчизняної війни був справжньою грозою німців. Однополчани цього героя згадували, що, коли Степаненко з’являвся у повітрі, німецьких льотчиків негайно сповіщали: «Обережно, у повітрі чорна пантера!».

Саме так – «чорною пантерою» – вони називали безстрашного аса, який брав участь у 120 повітряних боях, де збив особисто 33 німецьких літаків і 8 – у групових боях.

 

І от у неділю 27 травня на батьківщині Героя відбулася радісна подія: Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський Софроній освятив місце, де вже розпочалося будівництво Покровського храму – унікального за своєю архітектурою, дерев’яного, яких на Черкащині не надто багато. Будівництво здійснює бригада із Закарпаття, яка привезла з собою весь необхідний будівельний матеріал і обіцяє поставити храм, як кажуть, «під ключ» вже до осені.

Як зазначив у своєму слові Владика Софроній, звертаючись до присутніх, справедливість прийшла і до цієї глибинки, адже той храм, що тут колись стояв, знищений, як і багато інших, за наказом атеїстичної влади, до того ж не в 30-ті, а вже в 60-ті роки, під час так званої «хрущовської відлиги».

Враховуючи те, що майбутній храм буде цілком дерев’яний, освячення його основи передбачає нанесення хрестообразних зарубок сокирою. Це зробив особисто Владика Софроній, після чого освятив усіх, хто стояв біля підмуру, свяченою водою.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1268
mod_vvisit_counterВчора2474
mod_vvisit_counterМісяць45701
mod_vvisit_counterЗа весь час2126906

Зараз онлайн: 21
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ