Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Молебень біля святої кринички
28.06.2012 19:25

Молебень біля святої кринички

У селі Буда-Макіївка - мальовничому куточку Смiлянщини - здавна iснує благочестивий звичай в десяту п’ятницю по Великодню звертатись в молитвi до благодатного заступницва Божоi Матерi. У цей день численні вiряни звідусіль збираються бiля місцевої лісової кринички, де собором духовенства звершуеться водоосвятний молебен, а вже третiй рiк поспiль - Божественна лiтургiя. На богослужiння приiздять жителi навколишнiх сiл, Смiли,сусідньої Кіровоградської області та інших куточкiв Украiни. Вiддчуваеться особливе пiднесення в молитвi та спiлкуваннi. На святi завжди багато дiтей, бiльшiсть з яких в цей день причастились Святих Христових Таїн.

Вiд стареньх прихожан можна почути цiкавi iсторii про минуле села, гонiння на вiруючих людей, опір, який чинила тогочасна атеїстична влада в день освячення кринички, коли пригонили пожежну машину щоб вiдкачати з неi воду, а саме це місце паломництва й молитви оточувала мiлiцiя.

Та не дивлячись на всi перешкоди, люди шанували свою святиню, зберiгали чиссленні свiдчення Божоi допомоги, зцiлень тощо. Цьогоріч богослужiння очолив благочинний Смiлянського округу протоiєрей Петро Дмитрук, який звернувся до присутніх з пастирським повчальним словом. Приемно вiдзначити, що дбанням мiсцевого священика отця Олександра Кешiнька, а також благодiйникiв та небайдужих людей це святе мiсце приведене в належний стан: над джерелом зроблене накриття та встановленi новi лави для лiтнiх людей.

 

Протоієрей Олексій Лукаш,

Смілянське благочиння

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні379
mod_vvisit_counterВчора1052
mod_vvisit_counterМісяць38759
mod_vvisit_counterЗа весь час2510317

Зараз онлайн: 20
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ