Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
На Смілянщині освячено унікальний музей українського побуту
01.09.2012 09:34

На Смілянщині освячено унікальний музей українського побутуМинулого тижня під час святкування дня села Плескачівка – історичного куточка Смілянського краю, пов'язаного з відомими подіями Коліївщини – в тамтешньому Будинку культури було урочисто відкрито музей українського побуту, створення якого уможливилося завдяки передусім особистій ініціативі й наполегливості підприємця Сергія Тимофієва. За словами почесних гостей з Дніпропетровська та Хмельницького, що представляли інтереси «зеленого» туризму в Україні, аналогу подібному музею ніде на знайти, тому ця унікальна експозиція, що містить кілька тисяч речей українського народного побуту, що мали вжиток практично у всіх сферах життєдіяльності на селі, може бути вже сьогодні включене до найпрестижніших маршрутів – не лише для українських громадян, а й для закордонних гостей.
Благочинний Смілянського округу протоієрей Петро Дмитрук теж дав високу оцінку ініціаторам цього музею, зауваживши на його великому значенні не лише з точку зору збереження вітчизняної історії, минувшини, а й його вивчення з погляду духовності. Отець Петро по завершенні урочистої частини освятив зібрану експозицію та надав своє благословення всім учасникам свята.
У планах організаторів музею – створення майстер-класів для тих, хто бажає опанувати забуті народні ремесла: ткацтво, вишивку, гончарство тощо. До речі, присутні на відкритті майстри народних ремесел вже демонстрували свої вміння й виявили бажання передати свої секрети.
З вуст присутніх на церемонії відкриття представників районної, місцевої влади, православного духовенства, депутатів було сказано багато добрих слів напуття й подальшого збагачення цієї народної скарбниці.

 

Коментарі 

 
#1 Олександр 11.09.2012 17:11
Мабуть когось може здивувати той факт, що на відкритті музею народного побуту було присутнє православне духовенство, та ще й освячувалася експозиція. Справа в тому, що українська культура, ремесла, традиції виросли та розквітли під безпосереднім впливом християнства, православна віра сформувала світогляд нашого народу, його базові цінності. Тому коли зараз нам говорять, що так зване свято "івана-купала" - це народне свято, а ворожіння перед днем ап. Андрія та гадання на калині на свято Успіння Божої Матері - це народні традиції, то ми повинні розуміти, що це обман та неправда. Як у давнину люди мали вибір звертатися до Бога за допомогою чи до темних сил, так і тепер дівчата при здоровому глузді просять влаштувати їх особисте життя Пресвяту Богородицю та святих угодників Божих, а інші, які знаходяться під впливом неправдивої інформації, що поширюється через ЗМІ, плітки та неосвічених людей - просять допомоги у калини, купали та інших ідолів, наражаючи себе на велику небезпеку.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні564
mod_vvisit_counterВчора2804
mod_vvisit_counterМісяць34363
mod_vvisit_counterЗа весь час3344145

Зараз онлайн: 50
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ