Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
З хворої голови на здорову
26.12.2012 17:17

Істерія, яка останнім часом нагнітається довкола особи колишнього клірика Черкаської єпархії, настоятеля храму с. Старосілля, що в Городищенському благочинні, о. Василя Плешинця, в зайве дуже яскраво й переконливо свідчить про той дух і ті псевдо-духовні цінності, якими живуть і якими керуються представники Київського Патріархату. Навко-ло цього пастиря, який зганьбив святість свого сану, нині штучно створюється й підігрівається імідж несправедливо скривдженого, такого собі «щирого» патріота, який, мовляв, «обрав для себе служіння Богові і українському народові, а не «руському міру», проповідуємому кремлівськими ієрархами» (цитата із сайту Черкаської єпархії УПЦ КП). А причиною того, що днями Священний Синод УПЦ офіційно позбавив пана Плешинця священного сану, на думку тих, хто чинить цю істерію, нібито є бажання керівництва нашої єпархії «застрахати інших кліриків Черкаської єпархії УПЦ від переходу в лоно УПЦ Київського Патріархату». Складається враження, що до КП вишукалася черга священиків, які марять присягнутися на вірність Філаретові.


Дійсно, рішення Священного Синоду від 20 грудня поточного року (журнал № 94), що стосується отця Василя Плешинця, існує. Але прес-служба КП «чомусь» ухилилася процитувати, що ж саме стало підставою для такого суворого покарання. У такому разі процитуємо ми: Синод позбавив його священного сану «на підставі 33 правила Лаодікійського та 1 правила Неокесарійського Соборів». А це непорушне правило, між іншим, наголошує:
«Не належить молитися з єретиком або відщепенцем», а 1 правило Неокесарійского собору, за яким панотче віднині став просто паном, вимагає: «Пресвітер, якщо одружиться, то нехай буде вивержений зі свого сану, а якщо перелюб створить, то нехай буде взагалі відлучений від спілкування церковного...».


Якби добродії з Київського Патріархату разом з тамтешніми патріотами, сказавши «А», тобто розповівши про факт переходу клірика канонічної Черкаської єпархії під їх власну юрисдикцію, сказали й «Б», тобто розкрили істинні мотиви, причини цього раптового стрибка, всім було би зрозуміло, про що ж саме йдеться. Але цього не сталося. Мабуть, вирішили скористатися перевіреним методом: звалити все з хворої голови на здорову.
Тому знову дещо розповімо ми. Отець Василь Плешинець, перебуваючи в сані й маючи власну родину, знайшов собі молодичку, вирішивши зв'язати з нею своє подальше життя і долю, покинувши законну дружину, вигнавши її з дому разом із дитиною-інвалідом. Добре усвідомлюючи, що цей ганебний не лише з канонічної, а й суто людської моралі вчинок не залишиться непоміченим і підпадає під суворе покарання, як грубе порушення церковних канонів, горезвісний батюшка без докорів власної совісті сховався за мурами своїх донедавна затятих опонентів, а ці «добродії», у свою чергу, скористалися послугами перевертня в рясі, з радістю прийнявши його в свої обійми й пригрівши у себе. Воно й не дивно: як кажуть, свояк свояка бачить здалека...


От і вся історія, яка варта не істерії, а скрухи над тим, що скоїв священик, який, слід визнати, вирізнявся благочестям, послухом та іншими християнськими чеснотами, аж поки не вдався до своїх походеньок, що привели його до біди.
Що ж стосується обманутих жителів села, де служив і продовжує служити вивержений із сану священик, то вони, будемо сподіватися, рано чи пізно, але неодмінно розберуться в ситуації й визначать, за ким варто йти: істинним пастирем Божим чи тим, хто лише рядиться під нього, залишаючись відвертим зрадником свого високого покликання.

Прес-служба Черкаської єпархії

 

Коментарі 

 
#2 Олександр 27.12.2012 13:54
Незважаючи на сумний привід, через який з'явилося це роз'яснення, я дуже зрадів, коли побачив хто ж його автор - виявляється в нашій єпархії все ж таки є своя прес-служба. Не минуло й року з часу відкриття цього сайту як з'явився перший офіційний коментар служби, яка щоденно має сканувати медіа-простір та оперативно реагувати на всі виклики, які так чи інакше стосуються життя церкви. Мало того наші мас-медіа самі повинні формувати інформаційне поле та пропонувати свої теми для об'єктивного висвітлення та обговорення. Можливо варто було б створити справжню прес-службу із фахових журналістів, які б на професійній основі займалися своєю справою?
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#1 марина 26.12.2012 23:01
ми дуже вам вдячні за правду василя плешинця,але люди села незнають реальну картину цих подій,від яких потерпіла вся сімя,а особливо його батьки і дружина з дитиною інвалідом,ради коханки продав христа і віру,а 24.12.12.за правду мав конфлікт з сестрою,підняв руку і погрожував їй.вся його родина стали на бік його дружини і дитини,не підтримуючи його вибір.ми підтримуем православну віру
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні514
mod_vvisit_counterВчора2804
mod_vvisit_counterМісяць34313
mod_vvisit_counterЗа весь час3344095

Зараз онлайн: 28
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ