Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Народний депутат України Віктор Тимошенко запросив до паломницької подорожі смілянського священика
01.02.2013 21:08

Народний депутат України Віктор Тимошенко запросив до паломницької подорожі смілянського священика

Сьогодні народний депутат України Віктор Тимошенко звершує нетривалу паломницьку поїздку до Святої Гори Афон, що в Греції - одне з найулюбленіших місць паломництва православних християн з усього світу. До цієї подорожі він запросив настоятеля Свято-Покровського храму Сміли протоієрея Петра Дмитрука - як одного з найдосвідченіших священиків Черкащини, обізнаних в духовних питаннях.
Шанобливе ставлення Віктора Анатолійовича до Православної Церкви широко відоме: за його підтримки збудовано красень-храм у Чигирині, відроджуються сільські храми, а нині здійснюється широкомасштабна реставрація настінного розпису в Покровському соборі Сміли - перша за багато десятиріч. Народний депутат завжди прислухається до прохань вірян, дбаючи про розвиток церковних громад.
- Для мене запрошення відвідати Афон, яке надійшло від Віктора Анатолійовича - це й несподіванка, і величезна радість, і водночас висока честь, - сказав кореспонденту нашого сайту отець Петро Дмитрук. - Ми дуже вдячні цій шановній людині за ті справи доброчинності, які він робить для простих людей. Зізнаюсь, я навіть не думав, що матиму таку можливість, про яку мріє кожний православний християнин: ступити на святу землю Афону, вклонитися його святиням, помолитися разом з тамтешніми аскетами-ченцями. Ми обов'язково скористуємося цією можливістю, щоби піднести свої молитви за смілян, за наш благословенний Богом край. Ми завжди раді бачити й приймати у себе Віктора Анатолійовича, як рідного по духу, тому сподіваюся, що й ця нова зустріч і спільна подорож до всесвітньовідомих святинь буде нам усім лише в духовну радість.
Зазначимо, що Афон є півостровом у північно-східній частині Греції. За язичницькі часи Афонську гору знали як Аполоніаду (за назвою храму Аполлона), пізніше на верхівці гори стояв храм Зевса, який, власне, називався Афосом, Афоном. Церковне передання свідчить про те, що Божа Матір, прийнявши разом з першими апостолами благодать Святого Духа у вогняному полум'ї, готувалася відбути з проповіддю християнства до Іберії (нинішня Грузія), але отримала звістку від Ангела про те, що цей апостольський подвиг Їй доведеться звершувати в іншому місці. Раптом корабель, на якому Богоматір прямувала до Кіпру, потрапив у бурю і причалив саме до Афонської гори. Місцевий язичницький народ гостинно прийняв Божу Матір, слухавши Її проповідь, після чого увірував у Христа. Перш ніж відбути далі до Кіпру, Божа Матір з'явила тут багато чудес, запевнивши, що Сама буде постійно піклуватися про це святе місце та його мешканців. Відтоді Афон вступив у добу християнської цивілізації.
З часом він перетворився на суцільне поселення ченців, життя яких вирізняється особливим аскетизмом та суворістю. На Афонську землю мають право ступити лише чоловіки: жінкам тут зась. Сакральною Берегинею цієї землі є Сама Пречиста Божа Матір.
Афонські монастирі й скити традиційно поповнювалися вихідцями з Греції, Болгарії, Сербії, а також з Русі-України та Московії. Афоніти, тобто афонські ченці, здійснили значний внесок в утвердження релігійної та культурної ідентичності православних народів Південно-Східної Європи. Освічені ченці, що пройшли школу Афона, часто ставали ієрархами Грецької, Болгарської, Сербської та Руської церков. Саме звідти до нас прийшов і преподобний Антоній - один із засновників Києво-Печерської Лаври.
Разом із Єрусалимом Гора Афон вважається місцем особливої Божественної благодаті й присутності, тому відвідати ці місця щороку прагнуть мільйони прочан з усього світу.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні95
mod_vvisit_counterВчора1612
mod_vvisit_counterМісяць16024
mod_vvisit_counterЗа весь час2769960

Зараз онлайн: 17
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ