Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Владика Софроній проінформував духовенство єпархії про підсумки Архієрейського Собору РПЦ
09.02.2013 17:42

Владика Софроній проінформував духовенство єпархії про підсумки Архієрейського Собору РПЦУ п'ятницю 8 лютого Митрополит Черкаський і Каінвський Софроній провів розширену нараду з усім духовенством нашої єпархії, на якій ретельно проінформував про свою у-часть у роботі Архієрейського Собору РПЦ, що завершився кілька днів тому в Москві, та прийняті ним рішення. Владика сказав, що вся робота Собору проходила в дусі єднання, братерства та конструктивізму, незважаючи на спроби вірян, занепокоєних перспективами впровадження новітніх технологій електронного обліку громадян, чинити тиск на прийн-яття рішень категоричного опору цим намірам. Владика сказав, що разом із архієреями з інших регіонів України та Росії він привіз з собою численні звернення черкащан до учас-ників Собору.
Владика Софроній прокоментував ухвалену Собором позицію Церкви у зв'язку з розвит-ком технологій обліку та обробки персональних даних, підкресливши, що Православна Церква нікого не примушує приймати ці технології й нікого не засуджує, залишаючи пра-во кожній віруючій людині робити власний вибір згідно зі своїми переконаннями. Водно-час Владика застеріг своїх пастирів про неприпустимість вестися на провокаційні закиди на адресу учасників Собору, обвинувачення в зраді інтересів Православ'я, що лунали у на-товпі агресивно налаштованих людей, які зібралися під стінами храму Христа Спасителя, де відбувалися засідання Архієрейського Собору. Звертаючись до присутніх, Владика Со-фроній підкреслив, що ніхто зі священиків не має права омежувати участь вірян у церков-ному житті залежно від того, прийняла людина технології електронного обліку чи вирі-шила утриматися, тим більш не допускати людей до спасенної Чаші Святого Причастя, а такі заклики, слід визнати, вже лунають з боку окремих пастирів, котрі підпали під вплив псевдоцерковних агітаторів та деяких засобів масової інформації, які сіють у церковному середовищі смуту, недовіру церковним ієрархам, підбурюють до акцій непокори тощо. Владика закликав усіх - і священиків, і паству - в оцінках щодо впровадження новітніх технологій електронного обліку керуватися винятково офіційною позицією Церкви та рі-шеннями Собору, мати виважений підхід і не брати участь у діях, спрямованих на те, що-би розколоти церковну єдність, загострити стосунки у внутрішньому церковному житті. Він запевнив, що буде контролювати ситуацію з тим, щоби законні права вірян на теренах нашої єпархії не були порушені, утиснені або в чомусь обмежені.
Владика прокоментував ухвалене Собором Положення про матеріальну й соціальну під-тримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей, підкресливши значущість цього до-кумента, спрямованого на соціальний захист людей, які працюють у лоні Православної Матері-Церкви.
Присутні також заслухали розповідь Владики Софронія про рішення Собору, які торка-ються позиції Церкви в питаннях ювенальної юстиції, подолання дитячої безпритульності, порушення прав дитини, участи Церкви у вирішенні нагальних проблем екології та ін.
З усіх питань, що стосуються підсумків Архієрейського Собору РПЦ та прийнятих ним рішень, віряни можуть звертатися до своїх парафіяльних священиків за відповідними ко-ментарями та роз'ясненнями.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1646
mod_vvisit_counterВчора1705
mod_vvisit_counterМісяць35371
mod_vvisit_counterЗа весь час2876988

Зараз онлайн: 15
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ