Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
«Зустріч зими з весною – це образ того, як віра має розтопити лід нашого серця»
14.02.2013 17:01

«Зустріч зими з весною – це образ того, як віра має розтопити лід нашого серця»Дуже часто від людей у відповідь на те, як вони розуміють свято Стрітення, доводиться чути, що це нібито зустрічається весна з зимою або безліч інших народних варіацій.
Звісно, у наш час інформації про це свято стає дедалі більше. Але як можна окреслити справжній християнський зміст цього свята для людини, яка, зрештою, знає його правдиву історію – історію зустрічі старця Симеона Богоприїмця і Богонемовляти Ісуса Христа? – із цим запитанням ми звернулися до голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу протоієрея Георгія Коваленка.


«Гадаю, нам треба дещо змінити намагання відкинути народну думку про те, що це свято зустрічі зими з весною. Чому? Тому що дійсно, Церква має наповнювати сенсом. І це свято – свято зустрічі людини із Богом.
Є біблійна подія – зустріч із старцем Симеоном, який прожив довге життя в очікуванні того, щоб побачити спасіння світові. Взявши на руки Богонемовля, він сказав: «не я Тебе тримаю, а Ти мене тримаєш» і подякував за те, що він може відійти до вічності.
Ми завжди говоримо, що день Стрітення – це свято зустрічі людини з Богом. Ми маємо зустрітися із Богом у нашому серці. Ми маємо зустріти Бога в тій людині, яка поруч із нами, допомогти їй, і допомігши їй, зробити щось і для власного вічного життя. Ми маємо зустрітися із Богом, який є Богом любов'ю. І тому, дійсно, для православних в ці дні сердечка довкола іншого свята – це нагадування про серце Боже і про те, що має бути любов до Бога в серці.
Повертаючись до зими й весни, можна сказати, що зустріч зими з весною – це образ того, як віра має розтопити лід нашого серця, лід наших гріхів, які покрили все те живе, що має рости в нашій душі.
Тому, споглядаючи на зміни у природі, ми маємо розуміти, що людина має переходити від зими і тьми до сонця і весни. І ця весна для нашого серця – це наша зустріч із Богом – Стрітення Господнє».

Протодиякон Миколай Лисенко
Джерело: http://orthodoxy.org.ua

 

Коментарі 

 
#1 Олександр 15.02.2013 17:36
Дуже вдала метафора, яка набагато краще допоможе людям зрозуміти сутність цього свята ніж постійне повторювання, що зима та весна до нього відношення не мають. Може колись і відносно дня закоханих ми змінимо риторику та запропонуємо молоді, наприклад, особливий молебень у цей день або роз'яснення у доступній формі чим відрізняється закоханість від любові. Це був би вдалий місіонерський крок та додатковий привід нагадати про традиційні сімейні цінності.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні897
mod_vvisit_counterВчора3215
mod_vvisit_counterМісяць67312
mod_vvisit_counterЗа весь час3130428

Зараз онлайн: 53
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ