Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
УСЕ ГОТОВО ДО ЗУСТРІЧІ ВЕЛИКОДНЯ. Богослужіння останніх днів Страсної Неділі
15.04.2017 07:00

УСЕ ГОТОВО ДО ЗУСТРІЧІ ВЕЛИКОДНЯ. Богослужіння останніх днів Страсної НеділіУ день встановлення таїнства Євхаристії Господом нашим Іісусом Христом Його Високопреосвященство Владика Софроній разом із кліром кафедрального собору служили уставні богослужіння цього великого і святого дня.
Розпочалось богослужіння молебнем за хворих із маслопомазуванням по чину святителя Петра (Могили), митрополита Київського. Після молебню розпочались часи та Літургія святителя Василія Великого, яка розпочалась вечірньою Великої П'ятниці. До таїнства Причастя приступило близько півтисячі прихожан, причастя роздавалось із п'яти чаш. Окрім цього, за традицією, у Великий Четвер заготовляються запасні Святі Дари для причастя хворих на протязі року.
Увечері о 16.00 розпочалась утреня із читанням 12-ти Євангельських зачал Святих Спасительних Страстей Господа нашого Іісуса Христа. Під час кожного читання прихожанами і духовенством запалювались свічки, які із страсним вогнем після богослужіння кожен поніс у свої домівки.
У Велику П'ятницю за уставом Літургія не служиться на знак великої скорботи. Зранку, о 10.00 у кафедральному соборі було звершене уставне богослужіння Царських Часів із читанням Старо і Новозавітніх текстів які мають відношення до страждань Христових. Опісля часів розпочалась вечірня, наприкінці якої на середину храму було винесену Святу Плащаницю.
Після відпусту вечірні було розпочате читання малого повечір'я із каноном «На плач Богородиці», яке очолив секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк.
Утреня із чином поховання Розіп'ятого Спасителя Христа розпочалась о 23.00. Під час 17 кафізми були прочитані особливі тропарі, у яких виражається всесвітня скорбота з приводу смерті та поховання Спасителя світу, а наприкінці Великого Славослів'я під погребальне Трисвяте святу Плащаницю було обнесено довкола собору. Божественна Літургія у цей день розпочалась також із вечірні, під час якої було прочитано 15 старозавітніх читань – паримій, у яких пророчо розкривались події смерті і Воскресіння Господнього. Перед читанням Євангелія духовенство змінило темні, скорботні облачення на білі.
Доступ до Плащаниці буде можливий на протязі усього дня Великої Суботи до 23.00 – моменту зустрічі Благодатного Вогню.
У головному кафедральному соборі Черкас усе готово до зустрічі Світлого Христового Воскресіння – Великодня.

Протодиякон Іоанн Поліщук
Фото автора

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні255
mod_vvisit_counterВчора1106
mod_vvisit_counterМісяць28938
mod_vvisit_counterЗа весь час2070957

Зараз онлайн: 16
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ