Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Довгоочікуване видання про Михайлівський кафедральний собор
11.05.2017 11:28

Довгоочікуване видання про Михайлівський кафедральний соборДо 25-річчя Черкаської єпархії, що відзначатиметься цьогоріч, незабаром виходить із друку ілюстрований альбом, присвячений перлині церковного зодчества – кафедральному Михайло-Архангельському собору: історії його будівництва, сучасному стану, богослов'ю внутрішнього розпису. Альбом видається за благословенням Високопреосвященнішого Митрополита Софронія і передується його вступним словом.

– Кожна історична доба, кожна історична подія має свій символ, який фокусує у собі головний сенс того, про що йдеться, – так розпочинається це слово. – Таким символом 25-річчя Черкаської єпархії без сумніву є красень-собор, побудований на честь небесного покровителя славетного Черкаського краю – Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил Безтілесних. Разом з тим він став, мабуть, головною прикрасою обласного центру, його символом: кожен, хто в'їжджає до Черкас з будь-якого боку, неодмінно бачить і звертає увагу на золоті хрести, що сяють над банями нашого кафедрального собору. Промайнуть роки, нові десятиріччя, а собор залишиться символом православної віри, символом її перемоги над злом, яке протягом десятиріч сіяли варвари-атеїсти, намагаючись викоренити усе те, що є суттю українського благочестя, суттю української душі, її неперевершеної краси й натхнення на добрі справи.
– Народження Божого храму – це завжди величезна таїна, – зауважує Владика. – Якщо основою зведення будь-якої іншої споруди є технічні розрахунки проекту, випробувані інженерні рішення, гарантії його фінансування тощо, то в основі будівництва святого храму – передусім віра в Бога, полум'яна і щира любов до Нього, надія на Його милість і всебічну допомогу. Господь надихає людей, котрі беруться за цю святу справу; Господь дає їм всі необхідні знання, втілення яких вражає своєю сміливістю, оригінальністю та неперевершеною красою. Невипадково саме храми Божі завжди, у всі часи вирізнялися тим, що, будучи побудованими на землі, вони закликали людей до неба, до тих, у чию славу зводилися: Спасителя Христа, Його Пречистої Матері, святих угодників, подвижників християнського благочестя, мучеників.
Таким є і наш кафедральний собор. Той, хто більш ретельно і ґрунтовно зацікавиться історією його будівництва – а воно, зауважимо, розпочалося невдовзі після офіційного утворення Черкаської єпархії, – буде щиро здивований тим, що ми взялися за цю справу, не маючи ані ухвалених архітектурних документів, ані гарантованого фінансування, ані вичерпного технічного забезпечення. Натомість мали найголовніше: віру в те, що не будемо залишеними поміччю Божою, не будемо залишеними молитвами простих людей, які бажали підняти святі хрести над містом, перетвореним за часи панування радянсько-атеїстичної влади на суцільну пустелю безбожництва, знущання над вірою українців, їх святими традиціями.
Альбом містить грунтовну статтю про історію зведення Михайлівського кафедрального собору: її автором є клірик собору протодиякон Іоанн Поліщук, який є також одним з головних упорядників книги.
Своє слово до читачів зі сторінок альбому звертає й головний архітектор Черкаської області, Народний архітектор України Василь Іванович Дмитренко.
Серед упорядників книги – протоієреї Василь Вознюк, Сергій Чумак та Анатолій Чертополох. Альбом містить багато яскравих ілюстрацій – понад 200 сторінок великого формату: вони нададуть читачеві повне уявлення про розпис не лише центральної частини собору, де відбуваються основні богослужіння, а й верхнього ярусу, олтарів, склепінь тощо. Окрема глава присвячена фрескам та іконам, на яких нещодавно спостерігалося диво їх оновлення.
Робота над альбомом розпочалася ще у жовтні минулого року: відтоді було проведено декілька сесій спеціальних фотозйомок як внутрішнього розпису собору, його архітектури, так і навколишніх церковних споруд. Усі зйомки здійснювалися професійною апаратурою та оптикою, що є важливою передумовою високої якості поліграфічного друку. Сам альбом видається на крейдованому папері в одній з кращих друкарень України і без сумніву порадує всіх, хто давно бажав придбати таку книгу як подарунок або на пам'ять про красень собор. Очікується, що альбом з'явиться у продажу вже у червні.

Прес-служба Черкаської єпархії

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1268
mod_vvisit_counterВчора2474
mod_vvisit_counterМісяць45701
mod_vvisit_counterЗа весь час2126906

Зараз онлайн: 21
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ