Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
За благословення Владики Софронія клірики нашої єпархії взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції, присвяченій 140-річчю від дня народження святителя Луки (Войно-Ясенецького)
21.10.2017 08:26

За благословення Владики Софронія клірики нашої єпархії взяли участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції, присвяченій 140-річчю від дня народження святителя Луки (Войно-Ясенецького)20 жовтня для міста Черкас пройшла знакова подія. У Черкаській Медичній академії відбулась міжнародна науково-практична конференція «Філософсько-гуманітарні чтиання. Духовність та милосердя в сучасній медичній практиці» присвячена 140-річчю від дня народження святителя Луки (Войно-Ясенецького) архієпископа Кримського.


Торжества розпочались зранку із молитви святому хірургу. Біля пам'ятника архієпископу Луці у Соборному парку було звершено молебень святителю. Очолив служіння молебню митрополит Пентапольський і Арголідський Нектарій (Антонопулос), який прибув на запрошення керівництва академії разом із професором, доктором медичних наук, завідувачем ІІ хірургічної клініки Центральної Державної Клінічної Лікарні «Евангелізмос» м.Афіни Георгієм Папагеоргіу. Окрім викладацького складу Черкаської Медичної Академії, були представники медичної академії м.Дніпро в лиці її проректора, заслуженого лікаря України, професора пана Науменка Леоніда Юрійовича та інших делегатів із м.Дніпро, та головного лікаря «Лікарні імені святителя Луки» Урсола Григорія Миколайовича м.Кропивницький, та інших високих гостей із Черкаської, та інших областей. Після служіння молебню, та короткого слова митрополита Нектарія усі присутні прослідували у храм на честь ікони «Чорнобильський Спас», що у Соборному парку із сторони вулиці Смілянської, де був відслужений короткий молебень за всіх присутніх, після чого церковними нагородами було нагороджено ряд присутніх.
Після слова благочинного Черкаського округу протоієрея Сергія Чумака усі присутні помолились під час заупокійної літії біля пам'ятного знака ліквідаторам аварії на території храму, а також пам'ятному знаку загиблим воїнам АТО. Після літії перед присутніми виступив ветеран АТО
Після молитовних заходів у Чорнобильському храмі з благословення митрополита Черкаського і Канівськго Софронія митрополиту Нектарію та професору Папагеоргіу була проведена екскурсія містом з відвіданням храмів, та знайомством із їх парафіяльним життям. Супроводжували почесних гостей клірики Черкаської єпархії ієрей Артемій Чумак, та протодиякон Іоанн Поліщук. Гості із греції відвідали центр міста та пагорб Слави, храм апостола Андрія Первозванного у мкр. «Митниця», чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці де мали спілкування із братією обителі, храми Стрітення Господнього у мкр. «Хімселище», Різдва Христового у мкр. «Південно-Західний», та храму на честь ікони «Усіх скорботних Радість» при будинку інвалідів по вул.Олени Теліги (кол.Конєва). Владика Нектарій та професор Папагеоргіу були вражені красотою наших храмів і виразили побажання усім труженикам парафій, як священикам, так і активним мирянам, рясних Господніх благословень на подальші труди у славу Божу.
Власне конференція розпочалась о 13:00 відкриттям меморіальної дошки професору-архієпископу на вході у одну із аудиторій названу іменем владики Луки. Далі із словом привітання до присутніх із вітальним словом звернулись по черзі ректор Черкаської медичної академії Інна Яківна Губенко, митрополит Пентапольський Нектарій, від імені митрополита Софронія вступне слово зачитав отець Артемій Чумак, професор Георгій Папагеоргіу. Псля слів привітання відбулось вручення нагород, а саме асамблеї ділових кіл України, ГО «Інваліди МВС» голова Дмитрієв Сергій Миколайович, ГО конфедерація інвалідів України Каштан Сергій Миколайович.
Після перерви із доповідями виступили вже згадані нами ректор академії, гості із Греції, доповідь митрополита Софронія була зачитана протодияконом Іоанном Поліщуком. Слово мали делегати із міст Дніпро і Кропивницький, також виступали студенти Дніпровської Медичної Академії та нашої Черкаської.
Після прослухання докладів було підбито підсумки засідання, та прийнята резолюція. Насамкінець слово подяки виголосила ректор академії, пані Губенко, після чого усі присутні продовжили спілкування у теплій атмосфері дружньої вечері.


Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

Фотозвіт про подію на "Фотолітопису Черкаської єпархії"

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні377
mod_vvisit_counterВчора1052
mod_vvisit_counterМісяць38757
mod_vvisit_counterЗа весь час2510315

Зараз онлайн: 22
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ