Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого Софронія, Митрополита Черкаського і Канівського, православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархії Української Православної Церкви
04.01.2018 10:46

РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого Софронія, Митрополита Черкаського і Канівського, православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархії Української Православної ЦерквиУлюблені у Господі отці, браття та сестри!
Тихо і нечутно зійшов на землю і втілився Син Божий. Як крапля роси падає на землю, так Сила Вишнього осінила Пречисту Діву, і народився від Неї Спаситель Миру. Але світ не помітив великої справи, яка була вчинена Богом. Люди були зайняті кожен своїми турботами, увага їх була спрямована на буденне життя і на гучні світські події.
Рим зміцнював свою владу над народами і свою державну міць. Греція розвивала мистецтва і віддавалася витонченому служінню плоті. Східні народи намагалися в явищах природи знайти відповіді на всі духовні питання. Іудеї гаряче бажали звільнення від чужоземної влади і очікували Месію в особі - земного царя.
І ніхто не чекав Спасителя лагідного і смиренного серцем, який був оповитий не земною, а небесною славою.
Він народжується в вертепі, в маленькому місті Віфлеємі, куди на час перепису населення прибуло сімейство бідного тесляра праведного Йосифа. Ніхто з живущих на землі і уявити собі не міг, що в такій убогості з'явиться Спаситель і прийде до людей Той хто Царствує над всім творінням.
І навіть сам князь світку цього, гордий ненависник Божий – диявол, виявився обдуреним і не дізнався, що вже народився Той, Кому він позаздрив, коли ще був ангелом. Прихована від його влади передвічна таємниця про порятунок роду людського могла бути пізнана лише тими, хто слухає голос з неба і туди спрямовує свої погляди.
Почули пастирі ангелів, які співають плотське Христове пришестя, ті бідні Віфлеємські пастухи, єдиним джерелом мудрості яких була відкрита книга премудрості Божої, явленої в красі Його творінь, не займаних грішною людської рукою.
А всьому іншому людству яке не почуло ангельський спів небо немов устами сповістило про Різдво Спасителя яскравим світлом сяючої на ньому зірки.
До всіх зверталося небо, «повідаючи славу Божу». Але лише царі – волхви, які шукали в ньому одкровення жеребів Божих були готові всюди піти, щоб знайти істину, вони єдині «зрозуміли голос неба». Зібравши свої скарби, щоб принести в дар новонародженому Царю, вони залишили свої престоли, покинули рідну землю і пішли, самі не знаючи куди, слідуючи лише за плином зірки, яка сповіщала їм шлях до Царства вічного. Волхви прийшли вклонилися Йому і принесли дари народженому Спасителю. Натомість ми, грішні, не тільки Йому нічого не приносимо, але ще просимо в Нього дарів милостивих. А як ми приходимо до Христа в ці святі дні, які з давніх – давен називають святками? Розпочнуться тепер пусті розваги, що розпалюють людські похоті, люблячим все це скільки не говори: «Заспокойтесь», вони затикають свої вуха і не слухають – і завжди доведуть світлі дні свята до того, що змусять милостивого Господа відвернути очі Свої від нас і сказати: «Усі ваші свята – ненавидить душа Моя, – вони стали Мені тягарем» (Іс.1:14)
Нас підкорює освічена Європа... Так, там зараз відроджуються язичницькі бридоти, які були в свій час вигнані зі світу; звідти вже перейшли вони і переходять до нас. Вдихнувши в себе цей пекельний чад, ми кружеляєм як схиблені, самі себе не пам'ятаючи. І дійсно, багато із наших так званих «Різдвяних розваг» воістину язичницька гидота, одні прямо перенесені до нас з язичницького світу, а інші, хоча і пізніше з'явилися, але просякнуті духом язичництва. І наче навмисне вони з'являються у великій кількості в дні Різдва Христового. Потрібно завжди пам'ятати, що Бог осміяний бути не може; і, знаючи це, веселіться і радійте в ці дні зі страхом Божим.
А щоб не забувся хто, радіючи, Свята Церква вклала нам в уста коротку пісню на славу народженого Христа, яка поміркованою робить плоть і підносить дух: «Христос раждается – славите!» Освятіть світле свято святими днями, заняттями і розвагами, щоб всі, дивлячись на нас, сказали: у них святки, а не якісь буйні ігрища нечестивців і розпусників, які не знають Бога.
Я, як ваш пастир і молитвеник, буду благати Богонемовля Христа, щоб Він, Господь Милосердний, нагородив нас не матеріальними благами, а благами духовними, щоб Він відродив в нас віру, світлу надію і гарячу любов. Якщо ми будемо мати ці чесноти, то ми будемо щасливі, і це буде корисно не тільки для нас, але і для інших.
Нехай благословить усіх нас Народжений Спаситель і нехай умножить в серцях наших дари духовні.
Христос Народився!
Славимо Його!

Смиренний Софроній
Милістю Божою
Митрополит Черкаський і Канівський
Різдво Христове 2018 рік
м. Черкаси

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні96
mod_vvisit_counterВчора2756
mod_vvisit_counterМісяць77376
mod_vvisit_counterЗа весь час3479889

Зараз онлайн: 35
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ