Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
ПАСХАЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого СОФРОНІЯ, Митрополита Черкаського і Канівського, православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархії Української Православної Церкви
06.04.2018 08:39

ПАСХАЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого СОФРОНІЯ, Митрополита Черкаського і Канівського, православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархії Української Православної ЦерквиУлюблені у Господі всечесні отці, іноки та інокині, дорогі браття і сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!


Яке жсвітле і радісне свято Воскресіння Христове! Невимовне відчуття духовного захоплення обіймає кожну християнську душу в цей воістину священний день. І немає, здається, жодної земної скорботи, яка могла б перебороти ці святі почуття небесної радості. «Смерти празднуем умерщвление, адово разрушение, юного жития вечного начало» (Троп. 7-ї пісні. Пасх. кан.). Ось пояснення християнського пасхального торжества.
«Совершишася!» Так з умираючих вуст Ісуса Христа було сказане передостаннє спокутне слово, як завершення Його Хресних Страждань. Так скоїлася страшна справа. Саме втілене Божество, яке через Свою безмежну любов з'явилося на землі для спасіння людства від гріхів, від людей же було піддано безмежномузнущанню. Зло, очевидно, перемогло над абсолютним благом. Безжальна смерть наче поглинула Начальника і Життєдавця життя. Здригнулася земля. Потемніло сонце. Трепетом охоплені душі праведних. Від могильного сну прокинулися і тіла святих, які чекали побачити день Месії Христа... Але даремно зловтішалися сили пекла! «Де, смерте, твоя перемога?» (1Кор. 15:55). Христос Життєдавець «плотию уснул, яко мертв», щоб остаточно зруйнувати царство пітьми і смерті, щоб Воскреснути в славі.
Лише тільки минув строк суботнього спокою, святі учениці Господа Спасителя поспішають до гробу, «несучи наготовані пахощі» (Лк. 24:1). Але, о, жах! У священному трепеті вони падають на землю. Ангел мовить їм: «Не лякайтеся, бо я знаю, що Ісуса розп'ятого ви шукаєте.Нема Його тут, - бо воскрес, як сказав. Підійдіть, - подивіться на місце, де знаходився Він» (Мф. 28: 5-6).
Свята Церква радісно співає: «Христос воскрес!» І цей радісний спів нескінченним відлунням розливається по лицю землі. З мільйонів віруючих вуст гучно лунає радісна відповідь: «Воістину Воскрес Христос!»
У цих простих, всім знайомих словах закладена неосяжна і невичерпна животворна сила. Почувши радісний великодній привіт, весь світ преображається і радіє. А простодушна віра народна, що в святий день Пасхи навіть сонце при сході своєму грає особливо чудесним і незвичайним блиском, і є те глибоко знаменне відображення християнської впевненості в світовій всеосяжності пасхальної радості. Пасха – це, пробудження від гріха до праведності, ця радість наповнює наші серця і переливається на оточуючих. Але цей світ не радіє. Подивіться на людей: роздратовані, нещасні сірі обличчя, як ніби вся скорбота світу на них осіла. Ці люди не знають Пасхи. В їхніх серцях не звучить великодня музика і пісня. Це дуже сумно. Цей світ, дійсно, потребує радості. Давайте ж будемо її нести цьому світу, будемо ділитися цією радістю, яка є в нас.
Пройдуть століття і тисячоліття, зітліють в прах блюзнірські писання безбожників, і самі імена їх безслідно зникнуть з пам'яті людства. Свята ж Церква Христова незмінно до кінця століть буде урочисто повторювати свою Пасхальну пісню.
З року в рік повторюється великий і світлий день Святої Пасхи. І щоразу він приносить з собою весну духовного оновлення і відродження. Та і яке було би наше життя без свят Господніх? Жива людська душа не може обходитися без радощів: вона жадає радості, як квітка жадає оживляючих її променів сонця. Тому навіть у повсякденному житті душа шукає для себе радості і в природі, і в суспільстві, і в поезії, і в музиці. Але всі подібні джерела насолоди обмежені, вони швидко виснажуються. А тим часом запити душі нескінченні. Їй потрібна радість вічна. Таку світлу радість і приносить нам подія, що відродила світ, яка перемогла смерть, дарувала людству нове і вічне життя у світлий день Воскресіння Христового.
В ім'я Воскреслого Христа об'єднаємося всі священною любов'ю до нашого Спасителя. Як друзі, як діти одного Отця Небесного, забудемо чвари, образи, незгоди. Будемо вітати один одного і в радості виголошувати:
«Христос Воскресе!»

 

Смиренний Софроній,
милістю Божою Митрополит Черкаський і Канівський,
Пасха Христова 2018рік
м. Черкаси

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні161
mod_vvisit_counterВчора1101
mod_vvisit_counterМісяць22676
mod_vvisit_counterЗа весь час2456892

Зараз онлайн: 39
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ