Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Священик разм зі своїми помічниками підкорив Говерлу
05.06.2018 07:01

Священик разм зі своїми помічниками підкорив ГоверлуГоверла не просто найвища точка нашої країни. Вона - своєрідний дах Карпат. Чому саме так? А з якої ще вершини можна побачити фактично усі Карпатські гори, від стрімких Мармаросів, привабливих своєю дикунською красою Горган, що видніються на півночі, приборкані гуцулами східні відроги Покуття, оглянути хазяйським оком західні Близниці та Петрос, і ніби спину дикого міфічного звіра, поглядом погладити вигнутий хребет Чорногори на півдні.
В ясну погоду тут видно не лише Румунські Карпати, а й місто Івано-Франківськ, ба, навіть труби Бурштинської електростанції. Хоча відстань до неї аж ніяк не є малою – 90-120 кілометрів. Для тих, хто полюбляє відпочинок активний, навіть екстремальний, підйом на Говерлу – є мрією, яку варто здійснити обов'язково. Така мрія жила в думках архімандрита Лукіана, настоятеля церкви Воскресіння Христового, що у с. Безпальче Драбівського району. І ось нарешті прийшов час її здійснення. Відслуживши від Великодня до Вознесіння щоденну Літургію та відсвяткувавши свій 45-річний день народження, разом з своїми помічниками – паламарями, зуміли подолати цей нелегкий шлях, щоб піднятися на вершину Говерли, яка так манить своєю красою та могутністю. Помолившись біля каплиці Преображення Господнього, рушили підкорювати Говерлу і, пройшовши густий смерековий ліс, підійшли до підніжжя гори.
Пройшовши половину шляху та трохи перепочивши в тумані гір рушили далі. Дорога ставала щораз важчою та це не стримувало наших підкорювачів вершин. І ось нарешті на вершині, на найвищій точці України. З Говерли відкривається вид на найвищий в Українських Карпатах гірський масив Чорногора, гори Петрос, Мунчел, Какараза, ближні Данціж, Пожижевська, Брескул, Туркул і т.д., безліч гірських селищ, струмочків, озер, а також стежок, що губляться в лісистих схилах.
За своєю формою гора Говерла конусоподібна. На вершині встановлено флагшток з українським прапором, тут же можна побачити герб України - тризуб, а також хрест, який позначає найвищу точку Говерли. Він освячений всіма Українськими Церквами. Поряд з ним проводять відправи українські священники. Поряд з ним батюшка помолився за мир і спокій в Україні, за воїнів та український народ, за рідний Черкаський край та своїх прихожан. Тут же розташований обеліск, висота якого становить кілька метрів, він позначає найвищу точку межі між колишньою Чехословаччиною та Польщею. Крім прапора, герба, обеліска і хреста на вершині поставлена мармурова плита, в ній знаходиться двадцять п'ять капсул, вони містять частинку землі з кожного регіону України .
Трохи перепочивши та зробивши на згадку декілька світлин, наші підкорювачі вирушили додому.

Світлана Жердецька, кор. сайту

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні480
mod_vvisit_counterВчора693
mod_vvisit_counterМісяць16970
mod_vvisit_counterЗа весь час2560402

Зараз онлайн: 19
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ