Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Постанова Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року
13.11.2018 16:49

Собор єпископів Української Православної Церкви, який зібрався у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 13 листопада 2018 року, заслухавши Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про виклики, що постали протягом останнього часу перед Українською Православною Церквою, ухвалив таке:

Українська Православна Церква, яка є канонічною та визнаною Помісними Православними Церквами, звершуючи своє служіння Богу і народу України, принципово підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Українська Православна Церква присутня в усіх регіонах України та об'єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом усі радощі й страждання.
Українська Православна Церква є самокерованою, наділеною всіма правами незалежності та самостійності, які на сьогодні потрібні для плідного служіння Богу та народу України.
Українська Православна Церква завжди послідовно виступала за зцілення розколу, за відновлення церковної єдності, тобто за єдину Церкву. Однак, відновлення єдності Українського Православ'я не повинно означати перетворення Церкви на елемент політики чи пропаганди, оскільки це суперечить природі Церкви. Переконані, що подолання церковного розділення має відбуватися без втручання державних, політичних та інших зовнішніх сил.
Собор єпископів виступає проти будь-яких спроб змінити назву Української Православної Церкви, про що вже заявляється першими особами держави, та інших проявів дискримінації віруючих Української Православної Церкви на законодавчому рівні. У разі прийняття відповідних законопроектів Верховною Радою України, Українська Православна Церква буде захищати свої права всіма законними засобами, які передбачені «Основами соціальної концепції Української Православної Церкви», законодавством України та Європейською Конвенцією з прав людини.
Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу та визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів. Історія Православної Церкви не знає випадків подолання розколу шляхом його простої легалізації. Прийнявши такі антиканонічні рішення, визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський Патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв'язку з цим, євхаристичне спілкування Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом на даний час є неможливим і припиняється.
Вважаємо неприпустимим незаконне втручання Константинопольського Патріархату у внутрішні справи іншої Помісної Церкви та намагання вирішувати українське церковне питання за участі державної влади і розкольників, ігноруючи голос канонічної Української Православної Церкви. Натомість із прикрістю констатуємо, що сотні тисяч звернень вірян нашої Церкви до Патріарха Варфоломія із закликом не узаконювати розкол під приводом створення автокефалії так і залишилися без уваги.
Собор єпископів наголошує, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав'язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України. За таких умов долучення єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим.
Українська Православна Церква принципово дотримується канонічного підходу до подолання церковного розділення. В основі цього підходу лежить необхідність покаяння тих, хто повертається з розколу. Двері Церкви ніколи не зачинялися перед тим, хто хоче бути у духовній єдності з Христом.
Собор єпископів констатує, що незаконні дії Константинопольського Патріархату призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і в світовому Православ'ї. Молимося, щоб голос багатомільйонної пастви Української Православної Церкви був почутим, а вчинені дотепер Константинопольським Патріархатом дії були виправлені.
Собор єпископів закликає Константинопольський Патріархат до діалогу з Українською Православною Церквою за братньої участі всіх Помісних Православних Церков із метою соборного вирішення цієї проблеми.
Собор єпископів просить Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звернутися до Предстоятелів Помісних Православних Церков з приводу кризової ситуації, що склалася в церковному житті України внаслідок незаконного втручання Константинопольського Патріархату.
Собор єпископів закликає всіх чад Української Православної Церкви посилити молитви, зберігати єдність між собою та вірність Святій Христовій Церкві і не боятися можливих випробувань, пам'ятаючи слова Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа: «Будьте мужніми, бо Я переміг світ» (Ін. 16:33).

 

church.ua

 

Коментарі 

 
#17 Костянтин 12.12.2018 17:29
Думаю суд чекає якраз на патріарха варфоломія і не ли ше церквоний, а й Божий за всі ті дії, які призводять до ще більшого розколу!!!

Цитую LKS:
Архімандрит Кирил Говорун: У тому випадку, коли єпископи УПЦ відмовляться визнавати рішення Константинополя , на них може чекати церковний суд у Константинополі та санкції аж до позбавлення сану. У першу чергу це чекає на тих, хто займається дефамацією Константинополь ської церкви в образливих формах. У такому разі вони, як колись представники КП/УАПЦ, перестануть вважатися дієвими православними ієрархами.
m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#16 LKS 12.12.2018 13:33
Архімандрит Кирил Говорун: У тому випадку, коли єпископи УПЦ відмовляться визнавати рішення Константинополя , на них може чекати церковний суд у Константинополі та санкції аж до позбавлення сану. У першу чергу це чекає на тих, хто займається дефамацією Константинополь ської церкви в образливих формах. У такому разі вони, як колись представники КП/УАПЦ, перестануть вважатися дієвими православними ієрархами.
m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#15 keleynik 09.12.2018 14:59
"Нехай сьогоднішня євангельська історія навчить нас, що людина, її життя, включно з життям вічним, в очах нашого Господа є найважливішою цінністю. Вісімнадцять років страждала нещасна жінка. І як тільки Господь зустрів її - дарував зцілення. Чи не є це зразком для нас - при найпершій можливості допомагати один одному, вибачати, простягати руку спілкування - чинити так, як вчинив би наш Господь?"
m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#14 keleynik 08.12.2018 12:43
"...Не повинно бути ані самовисуванців, ані дебатів щодо кандидатів. Всі попередні дискусії повинні залишитися за порогом Святої Софії. Всі приходять зі своєю вже сформованою думкою. І в дусі миру і любові, покладаючись на Волю Божу, відбувається соборне волевиявлення."
uaportal.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#13 людмилаС 05.12.2018 22:17
"...Ну и, наконец, то, что просочилось в СМИ (и очень дозировано ими выдано и прокомментирова но) - только проект Устава. Никто не сомневается в том, что самая горячая, окончательная стадия торга по распределению плюшек придется именно на Собор. Так вот, стартовые условия Фанара таковы. А до чего удастся договориться - увидим. И уже довольно скоро."
dsnews.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#12 людмилаС 30.11.2018 00:15
Вселенський патріархат на засіданні Синоду, яке завершилося 29 листопада, ухвалив проект конституційного статуту Української церкви, що є одним з останніх етапів для надання Україні Томосу, а також затвердив текст Томосу. Більше читайте тут: tsn.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#11 людмилаС 25.11.2018 16:55
"...Немыслимо, чтобы святая Евхаристия — наивысшее таинство безграничной любви и глубочайшего смирения Христа — использовалась в качестве оружия [одной Церковью] против другой Церкви. Возможно ли, чтобы решение и указ иерархии Русской Церкви отменили действие Святого Духа в святых православных храмах, пребывающих в юрисдикции Вселенского Патриархата? Возможно ли, чтобы Божественная Евхаристия, совершаемая в храмах Малой Азии и Крита, Святой Горы и повсюду на земле, стала недействительно й для русских православных верующих? И если они подходят «со страхом Божиим, верою и любовью» ко причащению Святых Даров, возможно ли, чтоб это было «грехом», который им следует исповедывать?"
www.kiev-orthodox.org/.../7207
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#10 людмилаС 22.11.2018 17:48
"...в жовтні, на засіданні Ради безпеки РФ, президент Путін, не соромлячись, що йдеться про втручання у внутрішні справи іншої держави, дав зрозуміти: Росія гарантуватиме безпеку своїх митропролитів в Україні. Тоді народний депутат України Дмитро Тимчук заявив, що Кремль готує групи спецназу для розміщення в храмах УПЦ МП. До того ж, слова Путіна зривають маскувальну ширму з УПЦ МП, що позиціонує себе самостійною церквою, непідвладною РПЦ і Кремлю."
"...Очевидно, Кремль очікує конфліктів на приходах, навколо лавр і відомих храмів."
opinionua.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#9 LKS 15.11.2018 20:38
"...Була майже восьма вечора. Ми під’їхали до Українського дому, там ледь не з самого ранку були організовані заходи безпеки. Тоді я і кажу собі: чого ж ми не прийшли раніше? Там ми сиділи в звичайній трапезній, а тут такий гарний круглий стіл, приготували для кожного мікрофон, вода, чай, кава, печиво, все було готове, тільки прийди. Тобто передбачався такий, не зовсім офіційний формат розмови, за чашкою чаю. Зустріч мала пройти у теплій дружній обстановці…" Повний текст читайте тут: m.glavcom.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#8 keleynik 14.11.2018 23:26
Почему-то тогда можно было встречаться с президентом не на церковной территории. От УПЦ МП там тоже были представители.
"1 февраля 2013 года в Кремле состоялась встреча Президента Российской Федерации В.В. Путина со Святейшим Патриархом Московским и всея Руси Кириллом и участниками Архиерейского Собора." patriarchia.ru/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1530
mod_vvisit_counterВчора3347
mod_vvisit_counterМісяць58205
mod_vvisit_counterЗа весь час3121321

Зараз онлайн: 36
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ