Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
У Черкаській єпархії пройшли традиційні збори парафіяльного духовенства
27.12.2018 14:17

У Черкаській єпархії пройшли традиційні збори парафіяльного духовенства27 грудня в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого митрополита Софронія пройшли традиційні збори духовенства.

 

Відкриваючи зібрання, Владика зауважив на гостроті часу, який ми переживаємо, і закликав бути надзвичайно виваженими в оцінках та рішеннях, у всьому спиратися на церковні канони, настанови Матері-Церкві й не вестися на популістські гасла.
Учасники зборів заслухали доповідь благочинного Кам'янського округу протоієрея Георгія Пограничного, якого призначено керівником юридичного відділу єпархії. Отець Георгій докладно розповів про юридичні аспекти, з якими можуть зіткнутися парафіяльні громади під час реалізації законопроекту № 5309 про перейменування релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться за межами України. Як відомо, цей законопроект від сьогодні вступив у дію.
Учасники зібрання обговорили також практичні питання пастирського служіння.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#27 keleynik 28.05.2019 17:11
Вселенський патріарх Варфоломій також наголосив, що для видачі Томосу про автокефалію не потрібен консенсус усіх Помісних Церков. Він уточнив, що лише статус 6 давніх церков (Риму, Константинополя , Олександрії, Антіохії, Ієрусалиму та Церкви Кіпру) визначали Вселенські Собори, а усі Томоси Константинополь ський патріархат завжди видавав без обговорення з іншими церквами, керуючись канонічним правом. А саме 9-м, 17-м і 28-м канонами IV Вселенського собору, 36-м каноном Трулльського собору і 1-м каноном собору від 879/880 р., який був проведений у церкві Святої Софії у Константинополі .
cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#26 людмилаС 07.04.2019 18:41
"...Не принятие того как произошло дарование томоса [Украинской православной церкви] поставит под сомнение автокефалии восьми существующих автокефальных Церквей, включая и автокефалию Элладской Церкви. Потому что эти автокефалии были даны одним только Вселенским Патриархатом." - митрополит Иерофей Флахос
rwmio.blogspot.com/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#25 людмилаС 21.03.2019 00:07
Від денис таргонский:
У переважній більшості випадків у переходах громад з УПЦ в ПЦУ вирішальну роль відіграє не "правий сектор" ', не місцева влада, і не "гастролери" - а звичайні люди. Керівництво Церкви мало зважало на те, що вони таки є в Церкві і мають право на свій голос. Тепер духовенство церков вимушене звернути на це особливу увагу.
m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#24 LKS 05.03.2019 00:18
У свою чергу, сербський єпископ сказав, що не здивований цією позицією Вселенського патріарха, адже дійсно, у Сербської церкви є підтверджене Константинополе м право на Македонію та Чорногорію, а у Російської церкви на Україну – немає. Ця думка дуже контрастує з особистою позицією Сербського патріарха, який наполягає, що Україна – це законна та беззаперечна канонічна територія РПЦ.

Таким чином, можна припустити, що в обмін на визнання ПЦУ серби будуть вимагати у Константинополя гарантій невтручання у «македонське питання» без переговорів з СПЦ. На вересень заплановано візит патріарха Варфоломія до Белграда, де також предстоятелі можуть обговорити українське питання.

cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#23 людмилаС 28.02.2019 14:58
Откровенное и содержательное интервью птрх Варфоломея сербскому изданию.
"...Чи мали Ви право скасовувати або пом’якшувати церковні покарання та приймати до спілкування розкольників, яких засудили інші єпископи?
— В Україні більше немає розкольників, оскільки Церква їх відновила у спілкуванні. І ми вважаємо великим благословенням благодаті Всесвятого Духа те, що стільки мільйонів людей знову долучилися до канонічної Церкви. Якщо Ви подивитеся документи Вселенських соборів, Ви побачите, що те, що зробила Константинополь ська Церква, не є новим безпрецедентним актом. Подвиги та турбота наших отців полягали в тому, щоби завжди створювати умови для єдності Церкви та для повернення людей до Церкви...

risu.org.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#22 людмилаС 21.02.2019 12:44
"...По-перше, це прекрасна індульгенція всім священнослужите лям Московського Патріархату на співслужіння з кліриками Константинополь ського патріархату.Достатньо сказати: «я сприймаю цього клірика не як представника Константинополь ського Патріархату, а, як, скажімо, клірика УПЦ в США або представника місцевої громади, або випускника чи представника якоїсь богословської школи, або ж як представника Православної Церкви (що трапляється у міжнародних організаціях). А їхній зв’язок з Константинополе м зовсім інша справа і це їхнє внутрішнє питання».Це офіційне формула для співслужіння, що вже перевірена керуючим справами УПЦ (МП).

cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#21 людмилаС 16.02.2019 20:29
"...Також наголошується, що «участь у літургії представників усіх православних церков принесла велику радість. Під час попереднього візиту до Болгарії, митрополит Бориспільський Антоній не брав участі у богослужінні з архієпископами північної Греції через заборони, введені Московським патріархатом».

З цієї цитати видно, що митрополит Антоній прекрасно знав, з ким служить. Його сопричастя з єпископами Константинополя не можна списати на помилку або незнання.

Так, дійсно є заборона клірикам РПЦ і УПЦ (МП) служити разом з архієреями Вселенського патріархату." cerkvarium.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#20 Костянтин 14.02.2019 12:15
www.romfea.news/.../


Краще нехай ромфея напише про візит до них держсекретаря США, думаю про мету такого візиту навіть писати не потрібно!
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#19 людмилаС 12.02.2019 18:20
Відомий сайт Ромфея, який буквально сьогодні презентував свою англомовну версію, спростовує розповсюджену російськими ЗМІ інформацію про те, що після візиту до Ватопеду делегації ПЦУ монастир покинули на знак протесту 15 (в іншій версії 7) монахів.
Була делегація монахів з Росії, України та Молдови, які не є членами спільноти Ватопеду. Вони прийшли в монастир і попросили дозвіл на тимчасове проживання. На що ченці погодились без жодної задньої думки.
В неділю гості подякували насельникам Ватопеду та поїхали до російського Свято-Пантелеймонівсь кого монастиря.
От і все.

www.romfea.news/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#18 людмилаС 12.02.2019 15:34
"Важливо зберегти єдність Святих монастирів і надати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність Церкви. Але як Афон, ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський Патріархат було принижено".
(...)
"Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей". risu.org.ua/.../74682
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні205
mod_vvisit_counterВчора2720
mod_vvisit_counterМісяць20637
mod_vvisit_counterЗа весь час3246910

Зараз онлайн: 34
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ