Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
У Черкаській єпархії пройшли традиційні збори парафіяльного духовенства
27.12.2018 14:17

У Черкаській єпархії пройшли традиційні збори парафіяльного духовенства27 грудня в управлінні Черкаської єпархії під головуванням Високопреосвященнішого митрополита Софронія пройшли традиційні збори духовенства.

 

Відкриваючи зібрання, Владика зауважив на гостроті часу, який ми переживаємо, і закликав бути надзвичайно виваженими в оцінках та рішеннях, у всьому спиратися на церковні канони, настанови Матері-Церкві й не вестися на популістські гасла.
Учасники зборів заслухали доповідь благочинного Кам'янського округу протоієрея Георгія Пограничного, якого призначено керівником юридичного відділу єпархії. Отець Георгій докладно розповів про юридичні аспекти, з якими можуть зіткнутися парафіяльні громади під час реалізації законопроекту № 5309 про перейменування релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться за межами України. Як відомо, цей законопроект від сьогодні вступив у дію.
Учасники зібрання обговорили також практичні питання пастирського служіння.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 

Коментарі 

 
#10 keleynik 16.01.2019 14:08
"...Цитують: у томосі сказано, що в разі виникнення складних питань треба звертатися до Константинополя . І коментують: «Автокефалія ненастоящая! Полноє подчінєніє Константинополю !» Але якби вони не полінувалися почитати грамоту, яку отримала Москва в далекому 1593 году, то побачили б там те саме: «Пусть почитает как начало и главу Константинополь ского патриарха». Але ж вони про це не пишуть! Вони ж не пишуть, що у нас такий самий томос, як у Елладської церкви, у Сербської, у Болгарської, у Румунської, у Чеських земель, у Словацької, в Албанської! radiosvoboda.org/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#9 людмилаС 12.01.2019 20:03
Архимандрит Кирилл Говорун: "Я бы очень хотел, чтобы церковь сберегла импульс, полученный на Майдане. Чтобы она избрала путь диалога с гражданским обществом, путь принятия другой точки зрения. Это не должна быть церковь с монолитной национальной идентичностью, с исключительно национальной программой.
Она должна помогать завершать процесс построения нации, но не должна этим ограничиваться.
Она должна способствовать победе в войне через помощь волонтерам, через капелланов, но не должна стать одним из патронов в обороне Украины против российской агрессии.

Она должна стать средой, где люди с разными идентичностями могут чувствовать себя как дома." m.zn.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#8 людмилаС 09.01.2019 19:05
Грецька Православна Церква розпочала процедуру визнання єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України. risu.org.ua/.../74225
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#7 людмилаС 06.01.2019 01:30
"...на усіх цих умовах, наша Свята Христова Велика Церква благословляє і проголошує Православну Церкву України Автокефальною і щедро закликає на Ієрархію на Українській землі, непорочний клір і благочестивий народ її, з невичерпного скарбу Святого Духа, божественні дари, молячись, щоб Перший і Великий Архієрей Ісус Христос, заступництвом всенепорочної і всеблагословенн ої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, святого славного і рівноапостольно го князя Володимира і святої славної княгині Ольги, преподобних і богоносних Отців наших, подвижників і монахів Києво-Печерської Лаври та інших монастирів, нехай укріпить назавше її в тілі Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви таким чином зараховану Автокефальну Церкву України і подасть їй благостояння, єдність, мир і зростання. на славу Його і Отця і Святого Духа."

risu.org.ua/.../74180
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#6 Костянтин 03.01.2019 17:58
пані "людмилаС" досить провокувати православний народ. ваші труди направлені нажаль не на об'єднання, а на розділення. Схаменіться.
Спаси вас Господи!
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#5 людмилаС 03.01.2019 16:28
11 жовтня цього року було скасовано акт 1686 року, яким надавалось право Московському Патріарху поставляти Київського митрополита. Умов акту так і не було дотриманно. Акт втратив свою актуальність (...) у 1700 році. Незважаючи на це, офіційно Константинополь ська Церква, розцінюючи Україну як свою канонічну територію, раніше не скасовувала акт 1686 року. Тому де-юре він вважався чинним. Його скасували 11 жовтня 2018 року і відновили древню Київську Митрополію. На базі цієї Митрополії тепер створено ПЦУ, тобто Константинополь ська Церква-мати надає автокефалію своїй Київській Церкві-дочці. Інше важливе рішення від 11 жовтня — це те, що вся ієрархія й інше духовенство приймається в лоно Вселенського Патріархату через ікономію, тобто через милостиву поблажливість. Отже, після 11 жовтня стосовно питання канонічності духовенства не існує підстав звинувачувати когось в неканонічності.
preobraz.kiev.ua/.../...
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#4 о. Миколай 31.12.2018 18:15
Гірко і боляче бачити як на алтар політучного проекту"Руський мир" поклався мир Церкви Христової.Коли і ким припиниться це падіння? І хто відповість за нього? Господи дай мудрості і терпіння у Новому році всім Православним Християнам.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#3 людмилаС 31.12.2018 15:30
Прийняття рішення щодо приєднання Храму Покрови до Помісної Православної Церкви України!Дніпроп етровська область, храм Покрову Божої Матері в с.Рубанівське Васильківського району
Відео.
m.facebook.com/.../
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#2 ... 27.12.2018 19:08
Схоже розмова була без загального "одобрямсу" як в інших єпархіях. Це добре.
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 
 
#1 вірянка 27.12.2018 17:39
"...настанови Матері-Церкві" - вибачте, про яку Церкву йдеться?
Цитувати | Поскаржитись адміністраторам
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні416
mod_vvisit_counterВчора1026
mod_vvisit_counterМісяць20727
mod_vvisit_counterЗа весь час2423172

Зараз онлайн: 10
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ