Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
На Смілянщині збереглися сліди ранньохристиянських поселень ченців
08.04.2019 10:32

На Смілянщині збереглися сліди ранньохристиянських поселень ченцівНа Смілянщині, неподалік села Голов'ятине, є унікальний природний об'єкт – Шаєва гора. Існує припущення, що вона є частиною острову, на якому розташувалася легендарна країна русичів Артанія. Навколо цієї теми точиться чимало спорів, історики висловлюють різні думки з цього приводу. Позаяк Шаєва гора зберігає сліди як дохристиянської культури, так перших християнських поселень. Віднайти їх вдалося завдяки смілянському ентузіасту «зеленого» туризму Сергію Тимофієву: нещодавно він натрапив на одну з печер, в якій найвірогідніше жили ченці-самітники. На вигляд це звичайна нора, вирита під однією з кам'яних брил, що знаходяться на горі. Свідченням тому, що тут жили люди, є рукотворні сліди землекопів, а те, що тут жили християни – кам'яний хрест біля отвору.
Уся Шаєва гора нині називається «Малим Афоном»: сюди приїздять паломники, бажаючі помолитися серед тиші. Повсюди встановлені хрести, є джерельце цілющої води. Дякуючи догляду з боку місцевих ентузіастів всюди чисто, немає куп сміття й розпитих пляшок.
Але знайти шлях до печер самітників непросто: без провідника, який знає цю місцевість, сюди не потрапиш. Тому не варто навіть намагатися.

Михайло Павленко, власний кор.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні882
mod_vvisit_counterВчора3215
mod_vvisit_counterМісяць67297
mod_vvisit_counterЗа весь час3130413

Зараз онлайн: 38
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ