Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
ПАСХАЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого СОФРОНІЯ, Митрополита Черкаського і Канівського
27.04.2019 06:11

ПАСХАЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого СОФРОНІЯ, Митрополита Черкаського і КанівськогоПАСХАЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ Високопреосвященнішого СОФРОНІЯ, Митрополита Черкаського і Канівського,
православному духовенству, чесному чернецтву, та всім вірним чадам Черкаської єпархії Української Православної Церкви

Цієї святкової ночі, коли торжествують «небо, і земля, і преісподня», а православні віруючі серця зливаються в єдиний могутній великодній гімн Воскреслому з мертвих Христу Життєдавцю, звертаюся до вас, улюблені отці, браття і сестри, з давньоапостольським привітанням, радісно виголошуючи:
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
«Цей день, його створив Господь, возрадуемся и возвеселимся в онь» (Пс. 117: 2). Нинішній день є днем особливого піднесення; немає у нас свята радісніше за Великдень. З яким захопленням всі очікують його, з яким приємним занепокоєнням готуються до нього, з якою радістю вітають один одного. При словах: «Христос воскрес» — ми і самі як би воскресаємо, душа оживає, серце захоплюється. Це свято для того і встановлене, щоб ми раділи і веселилися.
Дві ночі в році для нас, віруючих людей, є винятковими: вони — священні! Це — Різдвяна ніч і нинішня ніч Світлого Христового Воскресіння, тільки що пережита нами.
В першу з них відбулася найбільша таємниця явлення на землі Сина Божого, який прийняв людську плоть. Це був початок подвигу Боголюдини на землі. У Пасхальну ніч, яка світлом своєї події і невимовною радістю, якою вона наповнена, перевершує все, що прославляє Церква протягом цілого року, переможним Воскресінням Христовим увінчаний цей спокутний подвиг Боголюдини. Цим проявом всемогутності Божої затверджена навіки істина Його слова, Його справи, Його хресної жертви за спасіння світу.
Після земного життя Господа нашого Ісуса Христа почалася нова ера, час Нового Завіту Бога з людиною, царство благодаті, епоха спасіння. У ці дві священні ночі відбулися події, які більш ніколи не повторяться в земній історії людства.
Зараз ми стоїмо з вами в храмі Божому, до глибини душі зачаровані великодніми радощами і піднесенням великодніх богослужінь.
А яка благоліпність, яка радість, яка краса в наших храмах! Тут горять тисячі свічок, храми залиті світлом, всюди і в усьому видно найкраще оздоблення, на священнослужителях найсвітліші ризи. Православні храми в Пасхальну ніч так би мовити відображають в собі те Божественне світло, яким просвітився Христос в світлозарну ніч Свого Воскресіння. Люди, які духовно сплячі, приходять в храм лише вранці після Божественної літургії. Вони не хочуть насолодитися торжеством віри, не хочуть просвітитися благодатними променями Воскресіння Христового. Тілесне, тлінне, гріховне переважає у них над духовним, чистим, небесним. Це християни плоті, а не духу. Тому їм приємніше спати в цю святу ніч, ніж молитися в храмі, живлячи свою душу небесними звуками великодніх піснеспівів.
Всю пасхальну ніч і наступні дні триватиме урочиста служба при відкритих царських вратах, лунають великодні співи, від яких розчулюється найчерствіше серце і в яких чується заклик святої Церкви: «Радуйтеся, люди й веселитеся!» І цю радість відчувають всі, хто сповнений безмежної любові до Воскреслого Господа, хто відданий рідному Православ'ю, хто палко любить нашу стражденну Батьківщину з її храмами, старовинними монастирями, чудотворними іконами, святими мощами, з її численними мучениками. Пасха Христова була, є і залишиться великою радістю для православного українського народу.
Обіймаючи всіх вас духовно, мої дорогі, і вітаючи зі світлим святом, я хочу побажати від щирого серця, щоб ця Великодня радість горіла в наших серцях до кінця днів кожного з нас. З цим світлом віри легше переносити і страждання, і скорботи; з ним осмислюється все наше земне життя, як щабель до життя вічного; з ним істинному християнинові і померти не страшно. І з цією вірою у Воскреслого Спасителя нехай постане кожен з нас перед лицем нашого Небесного Отця, коли Господь призове до життя вічного і візьме безсмертну душу до Себе.
Наша великодня радість про Воскреслого Спасителя не вміщається в вузьких межах нашого серця, вона переливається через край нашо їдуші і нехай незліченну кількість разів проявляється вона в цих радісних, переможних вигуках:
ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Смиренний Софроній
милістю Божою
Митрополит Черкаський і Канівський
Пасха Христова 2019 рік
м. Черкаси

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні746
mod_vvisit_counterВчора1577
mod_vvisit_counterМісяць35905
mod_vvisit_counterЗа весь час2934799

Зараз онлайн: 15
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ