Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Звернулися з молитвами до святителя Луки
13.06.2019 17:12

Звернулися з молитвами до святителя Луки11 червня Православна Церква вшановаала пам'ять архієпископа Сімферопольського і Кримського Луки (Войно-Ясенецького). У храмі Архістратига Божого Михаїла, що в селі Деньги Золотоніського району, цей день відзначається з особливим піднесенням. В церкві, яка збудована коштом генерального директора агрофірми «Гранекс – Черкаси» Тома Ван Гоі і яка стала справжньою окрасою села, знаходиться ікона з часточкою мощей цього святого.


Він став легендою 20-го століття, поєднавши у своїй іпостасі високу вченість легендарного хірурга і глибоку віру православного архієрея. Святитель Лука служив Богові через людей. Він був окулістом і ларингологом, гінекологом і урологом, стоматологом і нейрохірургом, ортопедом і онкологом, і в кожній галузі досяг досконалості.
Владика володів безцінним даром: з вражаючою точністю ставив діагнози, а також міг передбачати майбутнє. Авторитет Владики був настільки високий, що хворі під час богослужіння намагалися доторкнутися до його облачення, вірячи, що лише дотик допоможе їм подолати недугу.
Земне життя Архієпископа Луки почалося 27 квітня 1877 року в Керчі в родині аптекаря і закінчилося 11 червня 1961 року, в День Всіх Святих. Похований в Сімферополі. Але і після смерті Лука продовжує допомагати хворим: молитва біля його могили, земля і вода, взяті з неї, приносять зцілення.
Благословенна земля села Деньги, бо по ній ходив святий Лука.З 1905 по 1917рік Владика жив і працював на Україні, зокрема, в Золотоноші й Деньгах.
Святкову Божественну Літургію на честь святителя Луки очолив Архімандрит Лукіан, настоятель Свято-Воскресенської церкви с. Безпальче Драбівського району. З ним співслужили: отець Роман, настоятель місцевої церкви, отець Олександр з села Богуславець, отець Андрій з села Новодмитрівка Золотоніського району, а також отець Євгеній з Корсунь-Шевченківського району. Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Після закінчення Літургії архімандрит Лукіан подякував священикам, які служили і всім, хто зібрався в храмі, за молитви.

Світлана Жердецька, власний кор.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1021
mod_vvisit_counterВчора1730
mod_vvisit_counterМісяць19466
mod_vvisit_counterЗа весь час2812371

Зараз онлайн: 39
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ