Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Синод УПЦ призначив на місце спочилого Владики Софронія нового архіпастиря
17.08.2020 15:10

Синод УПЦ призначив на місце спочилого Владики Софронія нового архіпастиря17 серпня 2020 року, після урочистої Божественної літургії у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі з нагоди 6-ої річниці інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулось засідання Священного Синоду під головуванням Предстоятеля. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує підсумки засідання Священного Синоду.


У 2020 році Українська Православна Церква відзначає 30-ту річницю дарування Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ, якою визначено бути Українській Православній Церкві незалежною і самостійною у своєму управлінні. Священний Синод констатував важливе значення цієї Грамоти, що стала передумовою для повноцінного звершення нашою Церквою своєї спасительної діяльності в незалежній Українській Державі. Також Синод закликав церковних науковців досліджувати історію Української Православної Церкви після 1990 року і доручив Київській духовній академії підготувати сучасний посібник з історії Православ'я на українських землях.

22 червня 2020 року відійшов до Господа Преосвященний митрополит Черкаський і Канівський Софроній. У зв'язку з цим, на сьогоднішньому засіданні Священного Синоду було призначено нового керуючого Черкаською єпархією. Ним став Преосвящений архієпископ Боярський Феодосій.


Довідка:

Архієпископ Бо́ярський Феодосій народився 31 серпня 1974 року в місті Києві.
У 1991 році закінчив середню школу.
1994-го — закінчив Миколаївське медичне училище з присвоєнням кваліфікації «фельдшер».
Того ж року вступив в Калузьке Духовне училище, яке з благословення Святішого Патріарха Алексія II 20 січня 1997 року було реорганізовано в Духовну Семінарію.
З 1996 року — іподиякон архієпископа Калузького і Боровського Климента (Капаліна).
2 квітня 1998 року архієпископом Климентом пострижений у чернецтво з нареченням імені Феодосій, на честь преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського.
21 квітня 1998 року рукопокладений в сан ієродиякона архієпископом Климентом.
30 червня 1998 року рукопокладений в сан ієромонаха архієпископом Климентом.
У 1998 році закінчив Калузьку Духовну Семінарію по 1-му розряду 1-ї категорії, зі ступенем бакалавра богослов'я.
3 липня 1998 року зарахований до братії Різдва Богородиці Свято-Пафнут'єва Боровського монастиря, призначений скарбником обителі і головним редактором щотижневого видання «Вісник Свято-Пафнут'єва Боровського монастиря».
У 1999 році призначений благочинним Свято-Пафнут'єва Боровського монастиря і членом Єпархіальної Ради Калузької єпархії.
У 1999 році вступив у Московську Духовну Академію.
3 липня 2000 року переведений на служіння в місто Калугу, призначений секретарем Єпархіальної Ради Калузької єпархії, завідуючим канцелярією Калузького єпархіального управління і настоятелем храму на честь Казанської ікони Божої Матері в місті Калузі.
21 вересня 2000 року Святішим Патріархом Алексієм II нагороджений правом носіння наперсного хреста.
23 серпня 2001 року, згідно з поданим проханням, направлений в Україну.
24 жовтня 2001 р. призначений настоятелем храму-каплиці на честь преподобної Євфросинії Полоцької в місті Києві.
Того ж року, згідно з поданим проханням, переведений із Московської Духовної Академії в Київську Духовну Академію, яку закінчив в 2003 році.
З березня 2002 року. — головний редактор місіонерського тижневика «Православний Печерськ».
5 квітня 2004 року зведений у сан ігумена.
28 лютого 2005 року очолив створений на базі приходу на честь преподобної Євфросинії Полоцької Київський Свято-Володимирський духовно-просвітницький Центр.
19 квітня 2006 року нагороджений правом носіння хреста з прикрасами.
З травня 2007 року — духівник Міжнародного православного фестивалю авторської пісні «Благодатне Небо».
З вересня 2007 року — заступник Голови міжнародного громадського руху «Слов'янський молодіжний союз», керівник СМС в Україні.
26 листопада 2007 року Указом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира призначений Відповідальним секретарем відділу у справах молоді при Священному Синоді Української Православної Церкви.
6 лютого 2008 року призначений заступником Голови Відділу «Місія духовної просвіти» при Священному Синоді УПЦ і керівником Сектора духовно-просвітницьких проектів Української Православної Церкви.
28 квітня 2008 року зведений в сан архімандрита.
25 травня 2010 року призначений Благочинним Київської єпархії у справах монастирів.
6 січня 2011 року, згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 23 грудня 2010 року, висвячений у єпископа Броварського, вікарія Київської Митрополії УПЦ.
29 березня 2013 року призначений головою Ставленицької комісії Київської єпархії.
25 вересня 2013 року Синод УПЦ у зв'язку з утворенням Бориспільської єпархії, правлячому архієрею якої засвоєний титул «Бориспільський і Броварський», постановив єпископу Феодосію мати титул «Бо́ярський» (журнал № 58). Звільнений з посади керуючого Броварським вікаріатством Київської єпархії і згідно Розпорядження по Київській єпархії УПЦ №1768 призначений Керуючим Північним вікаріатством м.Києва.
9 грудня 2014 року призначений головою Церковного суду Київської єпархії.
28 липня 2017 року за Божественною літургією у Києво-Печерській лаврі Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм возведений у сан архієпископа.
Кандидат богослов'я, викладач курсу Пастирського Богослов'я в Магістратурі Київської духовної академії.
11 червня 2018 року на засіданні Вченої ради Київської духовної академії була затверджена тема докторської дисертації архієпископа Феодосія (Снігірьова): «Наука про пастирство у вітчизняних Духовних школах: зародження, розвиток, перспективи».
9 листопада 2019 року удостоєний вченого звання доцента Київської духовної академії.


Синод УПЦ розглянув також інші питання.

church.ua

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2644
mod_vvisit_counterВчора2495
mod_vvisit_counterМісяць77168
mod_vvisit_counterЗа весь час3479681

Зараз онлайн: 30
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ