Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Різдвяні урочистості у кафедральному Михайлівському соборі
09.01.2018 07:41

Різдвяні урочистості у кафедральному Михайлівському соборіНапередодні і в саме свято Різдва Христового у Михайлівському кафедральному соборі звершувались уставні богослужіння. У п'ятницю Його Високопреосвященство митрополит Черкаський і Канівський Софроній молився за уставним богослужінням Великих, або Царських Часів, під час яких були прочитані старозавітні пророцтва про пришестя у світ Сина Божого, та новозавітні читання про цю спасительну подію. Увечері цього ж дня було звершене вечірнє богослужіння, у яке за уставом обов'язково вставляється мале повечір'я з читанням канону передсвята Різдва Христового. Починаючи з 20 грудня/2 січня такі короткі канони, або трипіснеці, вставляються кожного вечірнього богослужіння аж до Різдва Христового.
Зранку 6 січня Його Високопреосвященство очолив служіння Божественної літургії святителя Іоанна Златоуста, та під час читання часів звершив чин освячення нових антимінсів. Після літургії було звершено Велику вечірню свята Різдва, після відпусту якої перед вертепом духовенство заспівало тропар і кондак свята. Увечері цього ж дня було звершене святкове всенічне бдіння, яке розпочалось читанням Великого Повечір'я у кінці якого митрополит разом із соборним кліром звершили літію, а на утрені полієлей, після чого Владика Софроній помазав вірних освяченим на літії єлеєм.
У сам день свята Владику на паперті собору зустрічало духовенство, після чого була звершена Божественна літургія святителя Василія Великого. Після читання Євангелія було зачитано Різдвяне послання Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія архіпастирям, пастирям, чернецтву, та всім вірним чадам Української Православної Церкви. Після відпусту Його Високопреосвященство також поздоровив численних парафіян із Різдвом Христовим.
Цього ж дня за традицією о 13:00 Владика приймав привітання церковних хорів та причтів Черкаської єпархії у трапезному залі єпархіального управління. Вітали Владику колядками та теплими словами архієрейський, дитячий та обидва кліросних хори кафедрального собору, братія Черкаського чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці на чолі з намісником обителі вікарієм Черкаської єпархії єпископом Золотоніським Іоанном, та священнослужителі єпархії із сім'ями.
На другий день свята, 8 січня, коли Свята Церква вшановує Пречисту Богородицю, Владика Софроній відвідав парафію Різдва Христовго, що у мкр. «Південно-Західний» м. Черкаси. На паперті Його Високопреосвященство зустрічали секретар єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний міста протоієрей Сергій Чумак, старший священик храму протоієрей Діонисій Грунін зі старостою ЛюдмилоюНєдєлько та церковним причтом, а також прибуле духовенство.
Під час Божественої літургії було зачитане Різдвяне послання, а після Хресної ходи Владика Софроній звернувся до вірян із словом повчання та привітання, наприкінці якого старості та активістам церковного причту були вручені благословенні архієрейські грамоти за сумлінну працю на благо храму та Православної Церкви на Черкащині.

Детальні фото та відеозвіти про святкування Різдва Христового на Черкащині дивіться на сторінці офіційного представництва Черкаської єпархії у соцмережі Facebook https://www.facebook.com/groups/1552405321732635/?ref=bookmarks

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 
Напередодні Різдва Христового у кафедральному Михайлівському соборі Черкас знову спостерігається масове оновлення святих ікон
06.01.2018 14:58

Напередодні Різдва Христового у кафедральному Михайлівському соборі Черкас знову спостерігається масове оновлення святих іконДивні і незбагненні людським розумом явища, часто являються поруч з нами показуючи щось, або вказуючи на те, що має відбутися в майбутньому. Ці явища бувають різноманітними, але вони ніколи до кінця не бувають пояснюваними з точки зору людського розуму.

Щось подібне почалось у 2015 році в Михайлівському кафедральному соборі з оновленням Казанської ікони Пресвятої Богородиці, що у Миколаївському приділі напроти криласу. Після Божественної Літургії у день пам'яті Казанської ікони Божої матері під час читання акафісту ікона Богородиці просвітилась, зникли вади та чорнота які з'явилялись з часом на цьому святому образі. Після цього оновилась ікона вмч.Пантелеїмона, яка була написана у кінці ХІХ ст. на Святій Горі Афон, це вже було друге оновлення цієї ікони, перше, незначне відбулось декілька років раніше. Таким чином оновились ікони Нерукотворного Спаса, вмч.Варвари, Софії – Премудрості Божої, а останньою оновилась ікона також Казанської ікони Пресвятої Богородиці тільки інша, у Іллінському приділі, з протилежої сторони від першої.
Особливої уваги заслуговує ікона Софії – Премудрості Божої, яка була чорною до такого ступеню, що було не розібрати який саме сюжет зображено на досці. Поступово чорнота відходила почало бути видно фігури все більше і більше, потім ікона досягла повного оновлення з можливістю бачити навіть дрібні декоративні елементи.
У цей же час почали оновлятися і вже оновились кабінетні та келійні ікони владики Софронія, а також ікони на деяких митрах і двох панагіях.
У період Великого посту 2016 року відбулося оновлення розписів у Михайлівському Черкаському та часткове Покровському Бориспільському соборах. У Борисполі оновилися також мозаїчні панно які опоясуюсть храм із зовнішньої сторони.
Восени минулого року почали оновлюватися декілька ікон у трапезній єпархіального управління, а тепер оновились і літографічні іконки, які вигоріли від довготривалого попадання на них сонячного світла.
І останнім оновленим церковним предметом стало центральне велике панікадило (люстра), яка засяяла наче її хтось помив, хоча для миття даної речі необхідно виставляти риштування щоб дістатись до неї. Це явище було помічене після звершення уставного богослужіння Царських часів надвечір'я Різдва Христового сьогодні зранку.
– Кожен хто читає це із духовенства та мирян, – звертається владика Софроній до відвідувачів єпархіального сайту, – помоліться за нашу єпархію, за мене особисто, увесь клір і чравославних людей Черкаського краю. Бо з історії видно, що дані явища не були добрими знаками, а навпаки застереженням на майбутнє. Я не знаю, що має бути, і не можу до кінця зрозуміти сутності цього. Тому прошу у всіх вас молитов!

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 
Владика Софроній закликав духовенство поширювати волонтерську діяльність і надавати допомогу українським воїнам у зоні АТО
26.12.2017 16:31

Владика Софроній закликав духовенство поширювати волонтерську діяльність і надавати допомогу українським воїнам у зоні АТО26 грудня відбулися щорічні підсумкові збори єпархіального духовенства Черкаської єпархії під головуванням правлячого архієрея Високопреосвященнішого митрополита Софронія.

Владика визначив головні підсумки року, що минає, та окреслив коло першочергових завдань на майбутній. Серед них – поширення волонтерської діяльності та надання допомоги українським воїнам у зоні АТО. Владика висловив щиру вдячність священикам, які опікуються цією діяльністю, особисто виїжджають у зону бойових дій з матеріальною та молитовною допомогою захисникам нашої держави.
Протоієрей Анатолій Чертополох обговорив з присутніми організаційні та деякі юридичні питання, пов'язані зі статусом зареєстрованих парафій.
На завершення Владика побажав духовенству та парафіянам гідно пройти залишок посту, що триває, та підготуватися до зустрічі світлого Різдва Христового.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 
Привітання дітям із днем святителя Миколая
23.12.2017 07:08

Привітання дітям із днем святителя МиколаяЗ давніх пір в Україні день пам'яті святителя Миколая характеризується однією із традицій цього свята, а саме дарування подарунків дітям. Звичайно ж кожен старається найпешре привітати своїх рідних дітей, племінників, хрещеників, але не повинні ми забувати і інших, хто особливо нуждається в нашій увазі. Особливо це стосується дітей, які опинилися по тим або іншим причинам без сімейного тепла та затишку.

Напередодні дня пам'яті святителя Миколая в неділю 17 грудня після пізньої Літургії у нижньому храмі Михайлівського собору сприянням відділу у справах сім'ї Черкаської єпархії діти недільних шкіл кафедрального собору «Зернятко добра», та храму Всіх Святих землі Черкаської с.Хутори «Цветы радости» дали спільну виставу для прихожан собору.
У сам день пам'яті святителя Миколая голова відділу протодиякон Іоанн Поліщук на запрошення класного керівника Токової Валентини Валеріївни та батьків провів виховну годину на тему «Праведне життя святителя Миколая, як причина доброї пам'яті про нього крізь віки» у 5 «А» класі ЗОШ №7 м.Черкаси.
21 грудня за добрим звичаєм вітали діток Черкаського обласного реабілітаційного центру «Теплий дім». Діти вище згаданих недільних шкіл поставили сценку, та вручили подарунки вихованцям інтернату. Вихованці ж закладу у відповідь також виконали приготовані пісенні вітання. У той же день секретар єпархії протоієрей Василій Вознюк відвідав дитячий будинок по вулиці кавказькій де також привітав дітей із святом і вручив подарунки.

Прес-служба Черкаської єпархії
Фотозвіт про подію - на "Фотолітопису Черкаської єпархії"

 
Черкаського підприємця нагороджено орденом від УПЦ
23.12.2017 07:00

Черкаського підприємця нагороджено орденом від УПЦПідприємця Андрія Бородая нагородили орденом Української православної церкви Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого. Високу нагороду за заслуги перед УПЦ бізнесмену вручив настоятель храму Андрія Первозванного отець Сергій, пише vikka.ua

"На початку будівництва храму, 31 грудня 1999 року, серед наших благодійників і прихожан особливе місце займає Андрій Дмитрович. Він постійно допомагає церкві протягом цих 17 років. Ще з самого початку прийшов на допомогу, коли потрібно було проводити до храму електроенергію, прокладати водогін. Завдячуємо йому й за те, що він щоразу на храмовий день 13 грудня, а також на Різдво та Великдень, коли приходить велика кількість прихожан, проводить благодійні обіди", − розповідає отець Сергій.
2010 році в Українській православній церкві було впроваджено орден Ярослава Мудрого. Відтоді в нашій країні цього ордена удостоєні 7 осіб, двоє з яких − черкащани. Попередній, шостий орден отримав голова Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців, почесний громадянин міста Черкаси Борис Райков.
"Дуже давно допомагаю церкві. Не розраховував на таку високу нагороду. Це для мене велика честь", − говорить Андрій Дмитрович.

 

За інформацією прес-служби Черскаської єраххії

та http://procherk.info/news/7-cherkassy/59023-borodaja-nagorodili-ordenom-vid-upts-moskovskogo-patriarhatu

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1997
mod_vvisit_counterВчора2503
mod_vvisit_counterМісяць39547
mod_vvisit_counterЗа весь час1956216

Зараз онлайн: 40
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ