Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Владика Софроній вручив священицькі нагороди
12.04.2012 20:54

Напередодні Великодня у кафедральному Михайло-Архангельському соборі Черкас протягом двох днів поруч із парафіянами було помітно багато парафіяльних священиків: вони прибули сюди з усієї Черкаської єпархії, щоб не лише відправити разом з Митрополитом Софронієм служби Страсної седмиці, а й отримати з рук свого архіпастиря священицькі нагороди. І хоча кажуть, що головна, найвища нагорода чекає на священика від Бога – утім, як і кожного християнина, найбільше ревні в служінні цілком гідні й нагород земних. Недарма вручаючи їх, архієрей виголошує древньогрецьке слово: «Аксіос!», тобто «Гідний!».

Цьогоріч таких гідних високих церковних відзнак пастирів – понад вісімдесят. Здебільшого це звичайні парафіяльні батюшки, що служать не лише в містах, а й селах, проводячи на місцях кропітку щоденну працю з духовного виховання своєї пастви. Залежно від терміну служіння й заслуг перед Українською Православною Церквою кожен з них отримав нагороду, яка свідчить про дещо вищий священицький статус, аніж до того. Наприклад, митрою – позолоченим головним убором – були відзначені найбільш досвідчені, авторитетні священики, як от настоятель Успенської церкви села Вязівок Городищенського району протоієрей Михайло Винник (на фото внизу).

Цією ж нагородою за багаторічне сумлінне служіння було відзначено настоятеля Свято-Миколаївського храму с. Квітки Корсунь-Шевченківського району протоієрея Анатолія Новіцького, настоятеля храму Різдва Іоанна Хрестителя, що в селі Хутори біля Черкас протоієрей Олега Капітонова, протоієрея Богдана Жигало, який проводить плідну роботу з храмобудівництва й духовного просвітництва в місті Городище. Загалом митрою було нагороджено 9 старших священиків.

 

Близько 20 священиків отримали хрест з прикрасами. Йдеться звичайно, не про коштовні каміння, а прикраси, що прикрашають священицький хрест теж за особливі заслуги в служінні. Серед нагороджених – благочинний Кам’янського району отець Олег Кашуба, настоятель Свято-Миколаївського храму міста Сміла протоієрей Василь Ворушило, священик з села Чапаївка Золотоніського району Ігор Бондаренко, настоятель храму села Червона Слобода Черкаського району протоієрей Микола Семенюк та інші. А в протоієрея Миколи Середича, що служить другим кліриком Покровського собору в Смілі, нагородження хрестом з прикрасами збіглося з його 40-річчям.

Чимало батюшок були відзначені священицькою палицею, орарем, зведені в сан протоієрея.

Не забули й про тих, хто служить Богові в чернечому сані. Це, зокрема, настоятелька Спасо-Преображенського Стеблівського жіночого монастиря ігуменя Манефа (Герасименко), настоятель храму с. Безбородьки Драбівського району ієромонах Миколай (Холодний), настоятель храму с. Думанці Черкаського району ігумен Євгеній (Скригонюк).

А от вищу священицьку відзнаку – право служити в храмі з відкритими Царськими вратами до молитви «Отче наш», що виконується спільно всіма вірянами за Божественною літургією, отримали чотири пастиря: клірик Покровського Красногорського монастиря архімандрит Парфеній (Христів), настоятель парафії с. Безпальче Драбівського району архімандрит Лукіан (Маркусь), священик із села Бирлівка Драбівського району Василій Лукач та ще один батюшка з цього ж району протоієрей Микола Гавалешко, який служить настоятелем в селі Великий Хутір.

Вручаючи нагороди, Владика Софроній наголосив на величезній відповідальності, що покладена на плечі пастирів Божих, закликав їх до ще більш сумлінної праці у благо святої Православної Матері-Церкві. Зазначимо, що ця подія відбулася в рамках підготовки до 20-річчя Черкаської єпархії, яке відзначатиметься у серпні.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1263
mod_vvisit_counterВчора1756
mod_vvisit_counterМісяць45846
mod_vvisit_counterЗа весь час3822059

Зараз онлайн: 26
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ