Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
За благословенням Владики Софронія в Корсуні відбулося найбільше свято православної музики
11.03.2012 15:14

Того дня районний Будинок культури був заповнений вщент. Понад 800 глядацьких місць у залі, для шанувальників духовної музики не вистачило. Працівникам закладу довелось приносити додаткові стільці. Люди вмощувались на проходах. Поки глядачі займали місця, а артисти готувались, в холі вже звучала пісня «Добрий вечір тобі…», – так Стеблівський хор зустрічав Владику Софронія, який приїхав розділити з православними радість свята. Свято православної пісні розпочалось з благословення. На сцену вийшли Митрополит Черкаський і Канівський Владика Софроній та благочинний Корсунського округу отець Іоанн Налапко.

– Слава Богу, в нашому славному Корсуні вже декілька десятків років відроджується наша історія, тому що історія нашого народу є духовність, є церковність людей, – зазначив у своєму слові отець Іоанн. – Не може бути тисячолітня історія без духовності.

 

У своєму слові Владика Софроній зокрема сказав:

– Я, відверто кажучи, трохи перелякався, коли побачив ось цю вщент заповнену залу православними людьми. Я надзвичайно радий від того. Так сталось, і така відбулася мрія моя із самого дитинства. З самого дитинства я мріяв, щоби наші свята були святами нашого народу, святами вас, щоб ви відчувши свято через свободу, щоб у вас завжди була усмішка на лиці.

Я дуже вдячний отцю Іоану за його труди у зібранні всіх вас, щоб ви трохи відпочили від буденності, від тих негараздів, які бувають, та й просто - самі від себе. Почувши пісню, яка буде лунати звідси, з цієї сцени, щоб вона задовольнила: ваші всі внутрішні, культурні, естетичні запроси вашої душі і вашого тіла, а тому хай Бог благословляє вас усіх в наступному році - уже в цьому році. Щоб він був кращий, ніж був минулий рік, щоб ви не знали нічого такого, що вас лише смутить, щоб у вас була завжди радість, а буде радість завжди тоді, коли ви будете православними. Православна людина все вміє терпіть і переносить - навіть і сама себе. Тому хай Бог благословляє цей новий рік на добрі справи на добрі дії, щоби труди отця Іоанна на Корсунщині не пропадали даром і в кінці кінців, щоб був мир поміж нами, щоб ми були завжди єдині. Користуючись маленькою хвилинкою, я хочу попросити наших батюшок, щоб вони служили вам так, як потрібно служити священику. А ви щоб пам’ятали, що Божих слуг завжди потрібно оберігати, тому що вони не такі, як всі ви. І ще, я вас дуже прошу, прощайте їм – вони такі самі люди як і ви, а тому можуть робить і помилки ваші. Їхні помилки дуже помітні, але все рівно, ви їх любіть, а будете їх любить – то й мене будете любити. Я за вас переживаю, я за вас молюсь, я завжди вас шаную. Хотілось би, щоб ви запам’ятали одне, що ми з вами одне ціле, одна Україна, одні українці. Ми повинні всіх шанувати і до всіх відноситись по-українськи: щедро із щирою, багатою українською душею. Хай Бог благословить вас! Хай посилає вам радості і щастя і багато здоров’я!

А потім зі сцени звучали духовні пісно співи, колядки і щедрівки у виконанні місцевих православних хорів, дитячих недільних шкіл, студентів Київської духовної академії і семінарії. Глядачі щиро нагороджували оплесками артистів і раділи, що сьогодні у кожного з них було велике свято православної душі.

 

Світлана ТАРАКАНОВА

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1056
mod_vvisit_counterВчора1795
mod_vvisit_counterМісяць1056
mod_vvisit_counterЗа весь час3828485

Зараз онлайн: 26
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ