Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Голосували з молитвою до Бога
22.04.2019 18:40

Голосували з молитвою до Бога21 квітня всі православні християни відзначали одне з найбільших свят Вхід Господній в Єрусалим. У народі цей день прийнято також називати Вербною Неділею. Так склалося, що цього ж дня відбувся другий тур виборів президента України. З 8.00 до 20.00 год працювали всі виборчі дільниці країни.
В селі Богдани Золотоніського району першим на виборчу дільницю завітав архімандрит Лукіан, настоятель місцевої церкви. Коли заповнений бюлетень упав до виборчої скриньки, на прохання голови Тетяни Романенко та секретаря Галини Шмаюн, батюшка благословив виборчу комісію, помолився разом з членами дільниці аби голосування відбулось спокійно, мирно і справедливо.

– Благословення – це чудо Боже – пояснює священик. – Це засіб, яким Господь збагачує людину. «Без Мене не можете творити нічого», – каже Сам Господь.

Світлана Жердецька, власний кор.

 
Митрополит Софроній мріє створити храм у формі риби
22.04.2019 16:43

Митрополит Софроній мріє створити храм у формі рибиМитрополит Черкаський і Канівський Софроній мріє побудувати храм, який за формою нагадував би рибу – стародавній символ Ісуса Христа.

Як відомо, у перші століття християнства, коли римська влада піддавала цю релігію гонінням, таємним знаком християн була риба (грецькою риба – «іхтіс», що одночасно є скороченням грецьких слів, які означають «Ісус Христос Син Божий Спаситель»).
Митрополит Софроній є автором уже декількох храмів, споруджених у формі християнських символів. Так, церкву Андрія Первозваного в черкаському мікрорайоні Митниця побудовано у формі корабля («Церква – корабель спасіння»), а дзвіницю в Соборному сквері будують у формі голуба (Святий Дух зійшов на Ісуса Христа у вигляді голуба).
– Як раніше мою голову не залишала думка створити дзвіницю у формі голуба, так зараз не залишає ідея храму у формі риби, – сказав митрополит Софроній під час нещодавнього архітектурного колоквіуму в черкаському Будинку архітекторів. – Риба – стародавній символ Христа, який сьогодні взяли на озброєння нові християни.
Митрополит розповів, що вивчив чимало літератури з іхтіології (науки про риби).
– Мені здається, що добре було б, якби люди пізнавали Христа через цей перший Його символ, – сказав владика Софроній. – Думаю, було б добре, якби цей задум мені вдався. Це була б моя остання робота...

 

Максим Степанов

procherk.info

 
Владика Софроній очолив Божественну літургію на Вербну неділю
21.04.2019 16:04

Владика Софроній очолив Божественну літургію на Вербну неділюСьогодні у кафедральному Михайлівському соборі Черкас відбулася Божественна Літургія святителя Іоанна Златоуста та урочисте освячення верби, яке очолив Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Владика побажав вірянам гідно пройти останній Страсний тиждень і в духовному піднесенні зустріти Світле Воскресіння Христове. Владиці спіслужили секретар єпархії протоієрей Василь Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, духовенство собору.

Прес-служба Черкаської єпархії

 
Мы готовы принести в жертву все, лишь бы нам жилось полегче
14.04.2019 07:37

Мы готовы принести в жертву все, лишь бы нам жилось полегче"Отчего же в жизни мы так отмежевываемся от Креста? Из-за нравственного измельчания! Переживания высшего порядка, страдания за идеал нам не по плечу, нам нужно что-то полегче". Слово в Неделю прп. Марии Египетской епископа Шлиссельбургского Григория (Лебедева).

Вы слышали сегодня Евангелие, братия мои. В нем говорилось, как Христос взял двенадцать Своих учеников и открыл им о грядущем и неизбежном. Он говорил, что идет в Иерусалим, там Его осудят, там убьют Его.
Церковь, своими песнопениями подводя нас вплотную к Страстной седмице, к воспоминаниям о страданиях и смерти Бога, предлагает и нам идти за Ним в Иерусалим – страдать с Ним вместе, ибо по слову апостола Павла, «с Ним пострадаешь, с Ним и прославишься». Перед нами опять тема Креста, страданий. Ведь путь Креста Христова – это и наш путь. У каждого есть своя Голгофа.
Как же мы относимся к своему Кресту? Мы стараемся избежать страданий, прожить полегче и поудобнее. Сама мысль о страданиях нам неприятна и сами страдания для естественной природы нашей кажутся нам ненормальным явлением. Возьмем самую маленькую рану – кровь вызывает в нас чувство ужаса. Что же говорить о нравственных страданиях; мы не хотим их, мы гоним их прочь от себя. Отчего же в жизни мы так отмежевываемся от Креста? Из-за нравственного измельчания! Переживания высшего порядка, страдания за идеал нам не по плечу, нам нужно что-то полегче.

 
Владика Софроній приймав привітання із тезоіменитством
13.04.2019 07:26

Владика Софроній приймав привітання із тезоіменитством12 квітня Православна Церква відзначила день пам'яті святителя Софронія Іркутського. Життя та подвижництво цього святого нерозривно пов'язане з Красногірським Покровським монастирем. За традицією Владика Софроній прибув сюди, щоби молитовно вклонитися памяті свого небесного покровителя. Привітати Владику Софронія та звершити разом з ним Божественну літургію приїхали клірики з Черкаської єпархії.

Прес-служба Черкаської єпархії

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні422
mod_vvisit_counterВчора902
mod_vvisit_counterМісяць18510
mod_vvisit_counterЗа весь час2561942

Зараз онлайн: 14
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ