14.01.2021 16:29 |
14 січня 2021 року, на свято Обрізання Господнього та день пам'яті святителя Василія Великого, Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну Літургію у кафедральному Михайлівському соборі. Йому співслужили вікарій Черкаської єпархії Преосвященний єпископ Іоанн, клірики собору та священики, котрі прибули з інших благочинь.
По завершенні Літургії владика Феодосій виголосив проповідь на тему сьогоднішніх свят та сердечно привітав тезоіменитого секретаря нашої єпархії протоієрея Василія Вознюка, висловивши йому щиру вдячність за багаторічне ревне служіння на цій відповідальній посаді.
Прес-служба Черкаської єпархії
|
|
12.01.2021 20:12 |
У період другого всеукраїнського локдауна (з 8 по 24 січня 2021 р.) всі міські храми Черкас і монастирі Черкаської єпархії будуть забезпечені безкоштовними медичними масками для дотримання прихожанами масочного режиму.
8-10 січня з благословення керуючого єпархією архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія 15 000 медичних масок з Черкаського єпархіального управління були безкоштовно передані в монастирі і храми єпархії.
|
10.01.2021 19:18 |
10 січня архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав Свято-Троїцький Чигиринський жіночий монастир, який розташований на околиці м.Чигирин. Високопреосвященного владику гостинно зустрічали ігуменя Катерина з сестрами.
Архієпископ Феодосій відвідав храм монастиря, приклався до святинь, і оглянув монастирську територію та будівлі. Також Владика привітав ігуменю та сестер зі Святом і вручив усім солодкі подарунки.
Перші згадки про монастир датуються 1542 роком. При Богдані Хмельницькому Троїцький монастир благоденствував. Обитель стала однією з найбільш впорядкованих і процвітаючих на Україні. Спочатку монастир був чоловічим. Князь Дмитро Іванович (в фольклорі названий Байда), православний шляхтич, магнат, був одним з перших організаторів козацьких військ. На свої кошти він заснував першу фортецю на Малій Хортиці. Монастир же був побудований на околиці міста, поза фортечних і міських стін. Із Заходу до нього підходили сипучі піски, а з трьох інших боків оточували непрохідні болота. Однак є відомості, що місце заснування монастиря було вказано явленою іконою Божої Матері Одигітрія. Монастир став жіночим в 1735 році, коли число вдів і наречених, які втратили своїх женихів у війнах, багаторазово перевищило число чоловічої братії, яка не в силах була впоратися зі зміцненням піщаних заболочених грунтів монастиря. Монастир пережив уніатське захоплення. Черниці ухилилися від переходу в уніатство, покинувши обитель. Після вигнання уніатів, черниці знайшли монастир «абсолютно спустошеним, келії зруйновані і все майно було розграбовано». Це були часи польсько-українських воєн. У 1929 р. в стінах монастиря була створена комуна, яка згодом переросла в колгосп ім.Леніна. Колгоспники, розширюючи своє виробництво, встановили в храмі маслоробний цех. У свій час тут був сельхозтехникум.
У храмі близько 4000 частинок святих мощей. Зараз монастир виглядає досить просто, а раніше тут був гарний комплекс з храмів, дзвіниці, корпусів... Також тут є і місце для молитов і великі ділянки робіт.
|
10.01.2021 17:11 |
10 січня 2021 року архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів в місті Чигирин. Його Високопреосвященство супроводжувало духовенство єпархії.
Владику Феодосія зустрічали керівництво і співробітники будинку-інтернату. Архіпастир привітав усіх насельників з наступившим святом Різдва Христового і передав підопічним будинку-інтернату гуманітарну допомогу від єпархії: нові теплі речі і продукти харчування.
|
10.01.2021 15:37 |
10 січня 2021 року, в Неділю 31-шу після П'ятидесятниці і в день пам'яті праведного Йосифа Обручника, Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій прибув з архіпастирським візитом в Чигиринське благочиння. У храмі на честь ікони Божої Матері «Казанська» владика звершив Божественну літургію. Владиці Феодосію співслужило духовенство Черкаської єпархії.
На завершення богослужіння перед іконою Різдва Христового було звершено славлення свята, після якого архієпископ Феодосій вимовив проповідь і привітав всіх парафіян зі Святом. Після закінчення проповіді діти приготували для Владики, духовенства та прихожан храму виступ з колядками. Всі діти отримали з рук владики солодкі подарунки, а кожен присутній – невелику благословенну іконку Різдва Христового. Також після урочистостей Свята, архіпастир відвідав Успенський храм Чигирина. Владика оглянув церкву і приклався до святинь.
|
|
|
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>
|