Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Офіційний сайт Черкаської Єпархії УПЦ
Святкова архієрейська служба в кафедральному соборі

Святкова архієрейська служба в кафедральному соборіСьогодні, у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський Софроній очолив Божественну літургію, яку було звершено у кафедральному Михайло-Архангельському соборі Черкас. Разом із Владикою служили секретар єпархії протоієрей Василь Вознюк, клірики собору.
У своєму вітальному слові до вірян Владика наголосив на великому значенні євангельської події Благовіщення, високої місії Діви Марії, Яка вмістила в Собі майбутнє народження Христа-Спасителя. Владика говорив про надзвичайне смирення Божої Матері, Її цілковиту покору волі Божій та інші чесноти, які піднесли Богоматір на найвищий ступень шанування християнським світом та всім людством.
По завершенні Божественної літургії Владика Софроній надав усім присутнім своє архіпастирське благословення.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 
У кафедральному соборі звершено освячення зілля та меду

У кафедральному соборі звершено освячення зілля та медуУ перший день Успенського посту Церква щорічно звершує винесення Хреста Господнього та освячує новий урожай меду і польові трави.

Цього дня у Михайлівському кафедральному соборі відбулись уставні богослужіння: напередодні в неділю ввечері після 9-ого часу у вівтарі прикрашений квітами Святий Хрест був перенесений з жертовника на Престол, після чого розпочалася вечірня. Наприкінці утрені під час співу Великого Славословія Господній Хрест був винесений митрополитом Софронієм разом із священиками на центр храму, після чого архієрей, духовенство і віряни вклонялися до Святого Хреста.
Сьогодні ж о 8:00 Владика звершив Божественну літургію. По відпусті були прочитані уставні молитви на освячення запашного зілля та нового меду, після чого Владика та духовенство освячували приношення вірян собору.

Протодиякон Іоанн Поліщук

 
Протестантизм в Православии

Протестантизм в ПравославииОднажды в монастыре я произносил проповедь. В этот день евангельское чтение было посвящено искушению Христа в пустыне. Обращаясь к присутствующим, я сказал, что каждый из здесь стоящих читал об этом евангельском событии и может его объяснить. Но если он не знаком с толкованиями этого события Отцами Церкви, то своим умом ему будет очень тяжело подняться до правильного истолкования, которое будет недалеко отстоять от толкования современных толкователей. Для примера я привел толкование священника Георгия Кочеткова, который в своей книжке с многозначительным названием «Идите, научите все народы», представляемой им, как «Катехизис для катехизаторов», пишет, что в пустыне Бог испытывает Христа: способен ли Он осуществить предстоящее Ему служение. Это испытание, по мнению Кочеткова, не было для Христа простым, искушение для Него, не было игрушечным. Как учит Кочетков: «Искушение всегда искушает! Да, искушение не привело ко греху, Господь преодолел, отверг его, но ведь Он жил во плоти и, значит, был подвержен немощи жизни во "плоти и крови"... "Плоть и кровь" во Христе были такими же, как и у нас. Поэтому-то искушение приходило и к Нему по немощи плоти, хотя и не ко греху, и слава Богу и Христу за его преодоление!»
Такое мудрование плотского человека, которое демонстрирует Кочетков, свойственно и другим современным толкователям. И мы тоже, если не трудимся над изучением святоотеческих творений, своим плотским умом способны только к тому, чтобы увидеть в искушении Христа в пустыне испытание Его пригодности к предстоящему служению и одну из вех Его духовного совершенствования.

 
Шлях довжиною в чверть століття. Стислий нарис історії Черкаської єпархії

Шлях довжиною в чверть століття. Стислий нарис історії Черкаської єпархіїЦього місяця Черкасько-Канівська єпархія відсвяткувала свій 25-річний ювілей. Зараз Черкаська єпархія – це велика кількість відроджених парафій, чоловічі, та жіночі обителі, а 25 років тому випалена атеїзмом земля, де на всю область було 56 парафій, а в областному центрі не лишилось жодного типового храму. Стільки ж само часу минає і архіпастирського шляху митрополита Черкаського і Канівського Софронія, який зумів своєю енергією, запалом і ревністю по славі Божій насадити і вирощувати виноградник Христовий знищений диявольськими слугами. І користуючись нагодою, хочеться підбити деякі підсумки з життя рідної єпархії.


Початок


9 серпня 1992 року у Пантелеймонівському скиту, що у Феофанії святительськими руками Блаженнішого Володимира та архіпастирів Української Православної Церкви архімандрит Софроній став єпископом Черкаським і Канівським. Дещо раніше була утворена і сама єпархія, якою по сумісництву опікувався архієпископ Вінницький Макарій.
Шлях владики Софронія на Черкащині розпочався далекого 1979 року, коли він був висланий КДБ-істами із стін Московської Духовної Академії у глухе село Старий Коврай на межі Черкаської і Полтавської областей. Дещо пізніше владика, а тоді ігумен Софроній переведений у єдиний Різдво-Богородичний храм Черкас де і прослужив до свого чергового пеерводу у Городище, а звідти у Бориспіль.
У Борисполі отець Софроній розпочав своє перше масштабне будівництво зведенням Покровського собору.

 
Церкви они строят! Лучше бы больным детям помогли!

Церкви они строят! Лучше бы больным детям помогли!Зачем строить храмы, когда деньги можно потратить на школы, больницы и детей — над этим достаточно популярным в обществе вопросом размышляет Сергей Худиев.

Зачем строят и украшают храмы — ведь эти деньги можно было бы потратить на школы! Или больницы! Или пенсионеров! Или больных детей! Что же, это хороший вопрос. Зачем мы вообще что-либо строим? Зачем мы вообще тратим ресурсы?
Зачем бросать в землю зерна, ведь их можно было сразу отдать голодным? Потому что — скажут нам — это необходимое вложение ресурсов. Мы должны думать не только о том, что нам есть прямо сейчас, но и о том, что нам есть через год. Зачем вкладываются огромные деньги в строительство нефтяных вышек? Почему бы просто не раздать эти деньги нуждающимся? Потому что, чтобы восполнять материальные нужды людей, нужна работающая экономика.

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Сторінка 1 з 359

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1174
mod_vvisit_counterВчора2135
mod_vvisit_counterМісяць46364
mod_vvisit_counterЗа весь час1519367

Зараз онлайн: 21
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ