Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Офіційний сайт Черкаської Єпархії УПЦ
ПОСЛАННЯ Священного Синоду до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян з нагоди 25-ої річниці Харківського Архієрейського Собору Української Православної Церкви

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства! Дорогі отці, браття і сестри!
Цього року Українська Православна Церква з почуттям особливого духовного піднесення відзначає 25-ту річницю Харківського Архієрейського Собору, який відбувся 27-28 травня 1992 р. Це була вирішальна подія в новітній історії Православ'я в Україні, і ми смиренно дякуємо Богові за Його великі милості і щедроти, які Він являв і являє Своїй Святій Церкві впродовж її історичного буття на нашій землі.
Ще з апостольських часів усі спірні питання в Церкві завжди вирішувалися на Соборах в дусі заповіданої Богом любові. Соборність — це основа церковного устрою, видимий прояв союзу вірних в Іісусі Христі, їхньої єдності у Святому Дусі. Як свідчить Святе Письмо, у багатьох тих, хто увірував, було одне серце і одна душа (див.: Діян. 4:32). Соборність — це єдність у розмаїтті, яка дозволяє кожному члену Церкви залишатися самим собою, але не дає нікому замикатися на собі. В Церкві не може бути ані авторитарних диктаторів, ані анархії та хаосу, які суперечать її Божественній природі. Соборна форма церковного управління є Богоустановленим шляхом, який дозволяє народу Божому долати усі перешкоди, що трапляються йому в подорожі до Небесної Вітчизни.

 
Мы живем в век обмана...

Мы живем в век обмана...Христос призывает нас восстать, как восстал Закхей, из того низменного состояния, к которому движется человечество – к тотальному падению, Иерихону, Содому и Гоморре. Ибо известно, что там, в Содоме и Гоморре, совершались грехи против естества, грехи, которые сегодня стремятся узаконить. И мы прекрасно знаем, что послы западных стран на манифестациях в Бухаресте дефилируют во главе тех, кто совершает противоестественные грехи, и что они обманом стараются ввести сексуальное воспитание и в школе. Однако многие еще не знают, что это в действительности обман, им говорят, будто детей будут учить предохраняться от греха, а на самом деле это не что иное, как пропаганда греха. И пропаганда эта любыми путями силится проникнуть в наши дома, в душу ребенка, и в школе тоже хотят ввести ее.

Будем же заботиться о детях, ибо, вот, у них теперь есть телефоны. И если бы у них хотя бы не было интернета в этих телефонах... Это еще один соблазн, связанный с такой технологией. Сначала говорили, что кто хочет, тот и будет иметь телефон: хочешь, чтобы он у тебя был, – пожалуйста, не хочешь – нет, но сегодня он стал обязательным: если у тебя его нет, у тебя не может быть и работы. То же самое и с интернетом. Кто нас обязывал иметь его сначала? Но потом уже стало не так.
Нам говорят, будто детей будут учить предохраняться от греха, а на самом деле это как раз пропаганда греха.

 
«А если Я хочу видеть тебя таким?». О христианском отношении к здоровью и болезням

«А если Я хочу видеть тебя таким?». О христианском отношении к здоровью и болезнямВ житиях святых мы можем прочесть, как равнодушно подвижники относились к своим телесным немощам и болезням и подчас отказывались лечиться. Известны и такие слова: больной человек – счастливый человек. Так как относиться нам, обычным людям, к своему здоровью? Нужно ли заботиться о нем и лечить свои телесные хвори, попущенные нам Богом с некоей целью? И как вести себя по-христиански во время болезни?

Всем нам известны слова апостола Павла: но если внешний наш человек и тлеет, то внутренний со дня на день обновляется (2 Кор. 4: 16). Порой эта фраза становится для христианина поводом задуматься: каким должно быть отношение верующего человека к своему здоровью? Читая жития святых, мы можем видеть, что многие из них не только изнуряли свою плоть всевозможными подвигами и трудами, но и совершенно небрегли о состоянии здоровья. Достаточно вспомнить хотя бы пример преподобного Серафима Саровского, отдавшего свое тело в руки разбойников, которые избили и искалечили его. Мы можем вспомнить пример преподобного Паисия Афонского, который имел ряд заболеваний и совершенно не заботился об их излечении. Всё это может подвести христианина к мысли, что внимание к своим болезням и проблемам организма есть что-то лишнее, ненужное и даже противоречащее христианской жизни.

 
Владика Софроній очолив святкові богослужіння на Трійцю у кафедральному соборі

Владика Софроній очолив святкові богослужіння на Трійцю у кафедральному соборіНапередодні дня народження Христової Церкви Святої П'ятидесятниці Його Високопреосвященство митрополит Черкаський і Канівський Софроній очолив святкові богослужіння.


3 червня, у суботу, згідно церковного уставу, правилося заупокійне богослужіння поминальної суботи, яке очолив секретар єпархії протоієрей Василій Вознюк.
У той же день ввечері церковний благовіст соборної дзвіниці сповістив про початок святкового всенічного бдіння. Кульмінацією будь-якого православного вечірнього богослужіння є полієлей, який очолив Владика Софроній. Після величання та читання Євангелія Владика помазав присутніх у соборі вірян освяченим на літії єлеєм.
Безпосередньо у день свята у кафедральному соборі звершилось дві Божественні Літургії. Після ранньої був прочитаний акафіст Святій Животворчій Трійці, а після пізньої, яку очолив митрополит Софроній, відразу була звершена уставна Велика Вечірня із коліноприклонними молитвами. Починаючи від свята П'ятидесятниці за богослужінням відновлюються земні поклони. За пізньою Літургією було також звершено священицьку хіротонію над дияконом Сергієм Шевченком.
Сьогодні ж ввечері було звершено уставну утреню із полієлеєм та акафістом Святому Утішителю Духу.
Сьогодні, 5 червня, у день Святого Духа, митрополит Софроній відвідає Троїцький Мотронинський монастир, де очолить Божественну Літургію з нагоди престольного свята обителі.

Протодиякон Іоанн Поліщук

 
Молитовно вклонилися пам'яті святих страстотерпців – небесних покровителів землі Черкаської

Молитовно вклонилися пам'яті святих страстотерпців – небесних покровителів землі ЧеркаськоїУ день пам'яті покровителів Черкаського краю Святого преподобномученика Макарія, та собору новомучеників та сповідників Черкаських головні торжества пройшли біля нетлінних мощів святого преподобномученика Макарія у Михайлівському кафедральному соборі.

Напередодні було відслужене святкове всенічне бдіння із літією, полієлеєм та акафістом святому.
Зранку були відслужені дві Божественні Літургії. Після ранньої у каплиці на честь святих новомучеників Черкаських, що знаходиться поблизу собору, був відслужений водосвятний молебень із акафістом святим страстотерпцям Черкаським, а пізню Літургію очолив вікарій Черкаської єпархії Преосвященний єпископ Золотоніський Іоанн разом з прибулим на свято духовенством.
Після Літургії усі присутні були запрошені на святкову трапезу, яка була накрита для духовенства і народу у соборній дзвіниці.

Протодиякон Іоанн Поліщук

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Сторінка 3 з 353

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1155
mod_vvisit_counterВчора2352
mod_vvisit_counterМісяць60040
mod_vvisit_counterЗа весь час1384872

Зараз онлайн: 29
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ