Голова Відділу з питань охорони здоров'я УПЦ звернувся до віруючих щодо загрози пандемії коронавірусу: Ми очікуємо на офіційне рішення Священного Синоду з цього питанню |
Звернення митрополита Львівського і Галицького Філарета Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я і пастирської опіки медичних закладів щодо загрози пандемії коронавірусу COVID-19 в Україні 17 березня 2020 року
Дорогі браття і сестри, шановні українці! Багатьох народів і країн світу торкнулась серйозна хвороба – коронавірус COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров'я України, станом на 17 березня 2020 року, в світі зафіксовано близько 170 000 випадків захворювання, в Україні – 7 випадків. Попри невелику кількість хворих в Україні, як керівник департаменту Церкви з питань охорони здоров'я і пастирської опіки медичних закладів, я закликаю Вас з усією відповідальністю поставитися до заходів профілактики цього захворювання, адже, як показує практика інших країн, від цього дійсно може залежати наше життя і життя наших близьких. За даними ВОЗ Коронавіруси відомі світу вже давно, але COVID-19 є новим тому, що він мутував, прийшовши від кажанів. Його симптоми схожі з попередніми, але головною відмінністю є довший інкубаційний період – до 14 днів і навіть можливо до 27. Тому наразі вкрай необхідно зменшити кількість будь-яких зустрічей з колегами і друзями. Особливо рекомендується уникати контакту з людьми похилого віку. Намагайтесь бути вдома і без особливої потреби нікуди не виходити. Ризик смертності для чоловіків становить майже 5% (для тих, хто палить – більше), для жінок – близько 3%. Діти це захворювання переносять легше, а от літні люди і люди з хронічними захворюваннями знаходяться в зоні ризику. Зважаючи на особливості можливого поширення цього коронавірусу, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує багато засобів профілактики.
Хочу ще раз на них наголосити:
|
Прощена неділя: простити непростиме |
Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує перший випуск із циклу «Великий піст: крок за кроком з отцем Олександром Клименком», присвячений Прощеній неділі. «Підготуймо себе до героїчних вчинків. Протягом Великого посту, починаючи з цього дня, ми будемо пробувати простити нашим ближнім непростимі речі. Тому що справжнє прощення виникає лише тоді, коли це подвиг, коли це вихід за рамки зони комфорту», — пояснює протоієрей Олександр.
Радості вам у Христі, дорогі брати і сестри! Сьогодні ми розпочинаємо цикл бесід, які будуть присвячені Великому посту. Ми з вами вже за мить, за мить входження до непізнаного, тому що щоразу, наближаючись до Великого посту, ми дотикаємося до нових себе. Ми готувалися, переживали. Переживали через різноманітні життєві бурі і скорботи, радості, але підходячи до Великого посту, розумієш: все треба переживати по-новому. Не даремно Православна Церква нагадує нам саме сьогодні про головний критерій того, чи готові ми вступити в цю область — про прощення. Навіть у маленькій родині розуміють: прощення не може працювати лише в одну сторону. До прикладу, якщо в родині син або донька бігають постійно просити прощення в батьків. Таке прощення працює в один бік і не приносить користі всій родині. Уявімо собі, коли і тато підійде до своїх дітей, знаючи за собою багато огріхів і у спілкуванні з дітьми, і у стосунках з мамою, зі своїми батьками, визнає свою неправоту. Такий підхід до власного духовного світу: просити пробачення навіть у найменших — зцементує родину так, що вона відчує себе по-новому, цілісною. Дитина просить пробачення в тата, мама просить пробачення у чоловіка, тато просить пробачення у дітей. Ми всі — велика сім'я, велика родина. І в Прощенну Неділю Церква закликає нас попросити пробачення у всіх і в кожного. Якщо ви будете просити пробачення у ближніх, я надіюсь, що стосунки між нами набудуть нормального вигляду.
|
|
Архієпископ Феодосій зустрівся з колективом викладачів та студентів Черкаської медичної академії |
10 лютого 2021 року Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій відвідав Черкаську медичну академію, де зустрівся з колективом викладачів та студентів цього навчального закладу, який має чинний академічний статус з грудня 2016 року. Ця зустріч була присвячена 100-річчю священицької хіротонії видатного лікаря-вченого, подвижника Православ'я святителя Луки (Войно-Ясенецького). Як відомо, життєвий шлях цього святого тісно пов'язаний з Черкасами та черкаським краєм. Ця ювілейна дата відзначатиметься вже за кілька днів.
Черкаська медична академія вже не вперше гостинно приймає у себе відомих вчених, церковних діячів, які проводять тут наукові конференції, присвячені пам'яті святителя Луки, його видатному внеску у розвиток практичної хірургії, непростий священицький шлях. От і тепер відбулася тепла зустріч з архієпископом Феодосієм, який теж має медичну освіту. Перебування владики у стінах академії розпочалася з того, що архієрей відслужив літію за упокій душі передчасно спочилої викладачки цього закладу, кандидата медичний наук Валентини Шапошнікової: її портрет з траурною стрічкою наразі встановлений у фойє академії.
|
Архієпископ Феодосій звершив хрещення доньки священика |
9 лютого архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій в Преображенському храмі с.Великі Канівці Чорнобаївського благочиння звершив таїнство Хрещення новонародженої доньки клірика Черкаської єпархії протоієрея Андрія Сіньковського. При звершенні Таїнства його Високопреосвященству співслужило духовенство єпархії.
Немовля була хрещена з ім'ям Богдана (Феодосія) на честь святої матері благовірного князя Олександра Невського. У благословення новохрещеній дівчинці Високопреосвященний владика подарував ікону Пресвятої Богородиці з пам'ятним написом. На завершення Таїнства архієпископ Феодосій привітав усіх присутніх зі знаменною подією і вимовив проповідь. Нагадаємо, що мама дівчинки матушка Ірина, дружина протоієрея Андрія, в серпні минулого року, будучи вагітною, внаслідок нещасного випадку отримала 30% опіків шкіри і перебувала в реанімаційному відділенні лікарні. Лікарі боролися за життя матушки Ірини і немовляти, а в усіх храмах і монастирях Черкаської єпархії відбувалися молебні про одужання дружини священика.
|
|