Мить нашого життя

Калейдоскоп новин

Відеомолитва


Мультимедіа

Православні медіа-ресурси

Баннер
Баннер
Монастыри и храмы УПЦ
Баннер
Офіційний сайт Черкаської Єпархії УПЦ
Преподобний Антоній Печерський — засновник старецтва на Русі (рос.)

Преподобний Антоній Печерський — засновник старецтва на Русі (рос.)В честь годовщины 1035-летия со дня рождения прп. Антония Печерского, 30-летия возрождения монашеской жизни в Киево-Печерской Лавре и 1030-летия Крещения Руси в Лавре состоялась международная конференция «Киево-Печерская Лавра — Афон — Иерусалим: единство сквозь века». По благословению игумена Афонского Свято-Пантелеимонова монастыря архимандрита Евлогия, архиепископ Нежинский и Прилукский Климент зачитал на форуме доклад, посвященный роли прп. Антония Печерского в формировании монашества. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует материал со ссылкой на afon.org.ua.


Утрата оригинального жития преподобного Антония, отрывочность и скупость информации о нем в других дошедших до нас источниках, послужили формированию довольно узкого представления о его жизненном пути и личном вкладе, как первоначальника, в развитие отечественного монашества.
Традиционно участие прп. Антония в создании Печерского монастыря ограничивается лишь копанием пещер, собиранием первого братства и преподанием благословения печерскому монастырю Святой Афонской Горы. Нередко подчеркивается, что преподобный принес на Русь пещерножительство, которому якобы обучился на Афоне. Однако такой ограниченный взгляд противоречит здравому рассуждению и духовному смыслу: в чем же тогда суть миссии преподобного и сила его благословения, если собранное им братство еще при жизни Антония фактически отходит от преподанного им якобы Афонского пещерножительного устава, и переселяется в Наземный монастырь, принимая общежительный Студийский устав, и меняя практически все установления прп. Антония, принесенные им с Афона?

 
Константинопольський Патріархат жодних рішень про надання автокефалії українській Церкві не ухвалював

У промові митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса) щодо результатів зустрічі Константинопольського і Московського патріархів у Стамбулі, відсутні слова про ухвалення рішення надати автокефалію Українській Православній Церкві. Розповсюджена щодо цього в українських ЗМІ інформація є неправдивою. Про це повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
У зв'язку з масовим тиражуванням неправдивої інформації, яка спотворює слова представника Константинопольського Патріархату митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса) щодо результатів зустрічі Константинопольського і Московського патріархів у Стамбулі 31 серпня 2018 року, слід роз'яснити наступне. У своїй промові митрополит Еммануїл жодним чином не повідомляв про те, нібито Константинопольський Патріархат ухвалив рішення надати автокефалію Церкві в Україні. Дослівно його пряма мова звучить так: «...Як ви знаєте, в Україні вже більше 25 років триває розкол, і Вселенський Патріархат прийняв рішення розглянути всі способи, у які може бути проголошено автокефалію Української Православної Церкви. Саме це рішення було прийнято у квітні, і ми вже імплементуємо це рішення, і про це Вселенський Патріархат також повідомив Патріарху Кирилу під час його візиту ...».
У цій фразі відсутня думка про те, що надання автокефалії є ухваленим рішенням. Натомість митрополит Еммануїл розповідає, що Патріархом Варфоломієм було повідомлено Патріарха Кирила, як Константинопольською Патріархією від квітня місяця проводиться дослідження всіх можливих варіантів надання автокефалії Українській Православній Церкві. Константинопольський Патріархат не лише задекларував необхідність пошуку шляхів надання автокефалії, але і «імплементував» це рішення – тобто, безпосередньо розпочав цей пошук. Однак, чи вдалося Константинопольській Патріархії від квітня місяця віднайти варіанти надання автокефалії, і якщо так, то якими вона їх бачить – наразі у промові митрополита Еммануїла не повідомляється. Як і не повідомляється високоповажним ієрархом, чи має на меті Константинопольська Патріархія реалізувати зазначені варіанти, якщо такі теоретично нею будуть віднайдені.
Слід пригадати, що 22 квітня 2018 року на сайті Константинопольського Патріархату з'явився текст комюніке за наслідками роботи Синоду цієї Церкви. У ньому, зокрема, повідомлялося, що Синод «отримав від церковної і цивільної влади, які представляють мільйони українських православних християн, – звернення, яке вимагає дарування автокефалії, вирішив тісно спілкуватися та координувати зі своїми сестринськими Православними Церквами щодо цього питання». Тобто, йде мова про те, що квітневий Синод Константинопольського Патріархату не приймав жодних рішень про надання українській Церкві автокефалії, а лише отримав прохання щодо цього від певних структур та почав його досліджувати у спілкуванні з іншими Помісними Церквами.
Деякими вітчизняними інформаційними ресурсами, зокрема, сайтом Hromadske, не лише були невірно інтерпретовані слова митрополита Гальського Еммануїла, але й свідомо чи з необачності опублікований хибний варіант перекладу з англійської його промови. Зокрема, замість фрази «прийняв рішення розглянути всі способи, у які може бути проголошено автокефалію» (у оригіналі: took the decision of exploring all the way sinorder to issue the autocephaly) на зазначеному сайті міститься фраза «вирішив використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії». На жаль, багато інформаційних ресурсів, не перевіривши достовірність інформації на сайті Hromadske, скопіювали її та розповсюдили відверту дезінформацію. Цим самим вони завдали репутаційної шкоди відомому ієрарху сучасності Митрополиту Гальському Еммануїлу, який говорив від імені Константинопольського Патріархату. Такі дії представників журналістської спільноти, як і любий обман, створюють загрозу міжправославному діалогу з питання подолання церковного розколу в Україні, а інформаційні ресурси, які розтиражували даний фейк, мають негайно його спростувати і принести вибачення перед читачами.

 

church.ua

 
Цифровая зависимость начинает формироваться в младенчестве – как гаджеты влияют на мозг наших детей

Цифровая зависимость начинает формироваться в младенчестве – как гаджеты влияют на мозг наших детейСейчас, когда мобильный телефон есть почти в каждой семье, каждый родитель сталкивается с вопросом, как новые технологии влияют на его детей. Журналист Business Insider Дейв Мошер, отец полуторалетней дочери, обратился за ответом к экспертам.

Элмо в нашем доме повсюду, даже мои жалкие рисунки вызывают у дочки крики радости. «Улица Сезам» – прекрасный образовательный проект для малышей, поэтому мы с женой иногда балуем ее этими видео на YouTube.
Но меня беспокоит, что время, проведенное у экрана, негативно повлияет на развитие дочки. Ведь все мы знаем, что многие родители Кремниевой долины ограничивают своих детей в пользовании гаджетами. Даже Стив Джобс и Билл Гейтс.
Не слишком ли рано мы даем ей телефон? Сколько облучения допустимо? Как отличить хороший контент от плохого? Нужны ли книги, «Лего» и другие активности из реального мира для развития ее мозга? Или это пустая трата времени, ведь планета с невероятной скоростью наводняется сенсорными экранами и интерактивным контентом?
«Смартфоны есть в 98% домов по всей территории США у детей в возрасте до 8 лет», – сказала мне Рейчел Барр, специалист по психологии развития Джорджтаунского университета.

 
Престольне свято у новозбудованому храмі

Престольне свято у новозбудованому храміСьогоднішнє свято – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього – парафія с. Ташлик, що у Смілянському благочинні, уперше зустріла в новозбудованому храмі, де також уперше було звершено святкову Божественну літургію.

Уставне освячення цього храму архієрейським чином іще попереду. Донедавна всі богослужіння правилися у пристосованому приміщенні колишнього дитячого садка. Будівництво нового храму розпочав нині спочилий протоієрей Василь Одородько, а от вже довів святу справу практично до кінця вже чинний настоятель отець Тарасій Телепчук. Йому вдалося згуртувати жителів села на будівництво, залучити благодійників. Головні будівельні роботи вже завершено, залишися підлога та деякі внутрішні оздоблювальні роботи.
Сьогодні до храму люди прийшли у піднесеному настрою, бо всі чекали, коли відкриються його двері. Старожили Ташлика принесли у подарунок святі образи, які прикрашатимуть стіни церкви.
Божественну літургію очолив благочинний Смілянського округу протоієрей Петро Дмитрук. Разом з ним служили священики із сусідніх парафій. Люди подякували отцю Тарасію за наполегливу працю і відтепер чекатимуть на приїзд архієрея, який звершить освячення престолу і всього храму. Всі сподіваються на те, що ця радісна подія не забариться.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ

 
Як правильно зустріти день Успіння Богородиці?

Як правильно зустріти день Успіння Богородиці?Добіг кінця Успенський піст — ми повинні бути особливо уважні до своєї душі. Про сенс посту і свята Успіння Богородиці та про те, чому в Євангеліях мало йдеться про Божу Матір — розмірковує клірик Горлівської єпархії протоієрей Сергій Фоменко, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу єпархії.


«Господи, почему мы постимся, а Ты не видишь?»

Какие нужно прилагать усилия, чтобы Господь увидел наш пост и услышал нас? Во-первых, надо понимать, что такое истинный пост. Бывает, людям задаёшь вопрос, в чём же заключается его сущность, а в ответ слышишь: «Не кушать мясо!» Но это глубоко ошибочно! Пост — совсем другое. Необходимо быть на посту своей души, не впускать туда злые помыслы, завистливые, корыстные мысли, не вынашивать коварные идеи. Именно таков настоящий пост, он призван ограждать нас от совершения грехов в делах и помыслах. А скоромная пища, знаете ли, это второстепенный момент, который поддерживает человека в состоянии немощи. Ведь Господь как сказал? «В немощи вашей — сила моя!»
Чтобы Господь нас услышал, нужно действительно держать пост, не впуская в душу грязные, ненужные мысли. Тогда и молитва будет чистая, Богу, Богородице и святым угодникам приятная.
Почему нам предлагается двухнедельный Успенский пост? Потому что Божия Матерь тоже всю жизнь пребывала в посте, Она была не праздна. У Неё не было никакой праздности, в земном бытии она не имела таких вещей, какие есть у нас. Пречистая Дева Мария вела совсем другой образ жизни. Мы в знак Её почитания пытаемся хотя бы две недели прожить Её жизнью, тоже постимся до дня Успения Божией Матери.

 
<< Перша < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Остання >>

Сторінка 4 з 385

Реклама

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні535
mod_vvisit_counterВчора848
mod_vvisit_counterМісяць14787
mod_vvisit_counterЗа весь час2352617

Зараз онлайн: 17
Офіційний сайт Черкаської єпархії УПЦ